Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Keresztény egyház Bibliát...

A Keresztény egyház Bibliát mennyire veszitek komolyan?

Figyelt kérdés

Szerintem tényleg meg történtek ezek amik leirattak a Bibliában mert ha hisszük hogy létezik Isten akkor hinnünk kell azt is hogy ami szörnyűség történt az ószövetség idején az tényleg megtörtént.

Én így látom.

Mert vannak dolgok amiket nem lehet szimbolikusan érteni például a Noé és az Egyiptomi Fáraó esetet.

Igen szomorú látni hogy ennyi ember meghalt de sajnos ez van.

Isten tudja miért vezetet ez oda hogy ez történjen.


2021. ápr. 11. 09:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha azok nem halnak meg akkor, pl. én most nem élek, mert úgy alakult volna a világ, hogy még anyuék, de én sem születek meg. Úgy a jó, ahogy van!
2021. ápr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
30%

de kepletesen kell erteni mert a frigylada, a bot, meg ilyesmik nem valosagos dolgok marmint nincs "varazserejuk"

csoda olyan nem letzik

ahogy nepirtasok sem tortentek soha, ezeket csak a gonosz emberek talaltak ki

2021. ápr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Értem
2021. ápr. 11. 12:04
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Miért ne lehetne szimbolikusan érteni egyes történeteket? Van amit Jézus is szimbolikusan ért, például a szegény koldusról és Lázárról szóló példabeszédet.
2021. ápr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%

Hogy az egyház mennyire veszi komolyan Isten szavát, azt a tetteikből, és a hozzájuk tartozó emberek dolgaiból lehet jól lemérni. /tisztelet a kevés kivételnek, akik keresztényként élik az életüket./

Valóban vannak szemléltetések Isten szavában, de pl Noé esete, és az említett Fáraó esete nem az, hiszen még Jézus, és mások történelmi tényként is megemlítik.

2021. ápr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

"de kepletesen kell erteni mert a frigylada, a bot, meg ilyesmik nem valosagos dolgok marmint nincs "varazserejuk"


csoda olyan nem letzik


ahogy nepirtasok sem tortentek soha, ezeket csak a gonosz emberek talaltak ki"


Te be vagy zárva valami borászati pincébe?

Még napjainkban is tört~nik népírtás...

Burundi, Ruanda és a Kongói

Demokratikus Köztársaságban...

Ezek a közzelmultban történtek

2021. ápr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Gondolom, azt hiszitek, hogy Lázár feltámasztása is átvitt értelmű volt? Vagy a hal és kenyérszaporítás, vízen járás? A végén oda jutunk, hogy az egész Biblia képletes.

Egyáltalán ez a COVID vírus nem képletes, lehet ezt is képletesen kell felfogni. Pláne, ha majd 3000 év múlva beszélnek róla, akkor ez is fikció, nem?

2021. ápr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy vannak példabeszédek de vannak események amik tényleg meg történtek mint amit írtam példaként még ha nehéz elhinni akkor is igaz. Én így látom logikusan a dolgot
2021. ápr. 11. 21:30
 9/14 anonim ***** válasza:
A Biblia egy példázati,és történelmi könyv vegyítve, de épp ettől Szent,és mind a kettőnek meg állja a helyét! De a lényeg a János évangéliumától, van, ott már majnem minden szimbólikus és példázat. Az emberek ezért hiszik egy kesze-kusza katyvasznak, tudni kell mi a példázat és az egyértelmű beszéd.
2021. ápr. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

"tudni kell mi a példázat és az egyértelmű beszéd"


1Móz 1:5 És nevezé Isten a világosságot nappalnak, és a sötétséget nevezé éjszakának: és lőn este és lőn reggel, első nap.


Szerinted ez példázat vagy egyértelmű beszéd?

2021. ápr. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!