Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Most akkor hogy is van ez?...

Most akkor hogy is van ez? Segít vagy elvesz?

Figyelt kérdés

Most láttam a tv-ben egy bejátszást az árvízkárosultakról és egy lelkész nyilatkozott, hogy majd az Isten megsegíti ezeket az embereket...

Nem ő volt az aki ezt az árvizet intézte? Most meg segít?

Nem hiszem el, hogy még mindig ennyi ember van aki ezt elhiszi. Tudom, hogy most sok olyan válasz fog érkezni ami próbálja megmagyarázni, de kíváncsi lennék, hogy van e olyan aki egyetért velem?!


2010. aug. 12. 09:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

A hitetlenség nagyon, nagyon messze van a realitás talajától.


1) Én azt tartanám inkább reálisnak, hogy inkább akarjak hinni 70 évig feleslegesen, mert nincs is semmi a halál után, mint 70 évig makacsul ateista rögeszmékhez ragaszkodjak (csak mert az racionális, és mert én olyan marha büszke racionális gondolkodású vagyok, hogy nem engedem meg magamnak azt a luxust, hogy ettől minimálisan elrugaszkodjak és esélyt adjak a hitnek) és halál után pofára essek, mert mégis van valami.


2) Ha nem hihetek, magamra maradok, magamra vagyok utalva egészen. Lehet, hogy a hit mellett is, de az érzet, a látszat, a tapasztalat, a statisztika mást mutat, és könnyebb így élnem.


3) Azt hinned, hogy minden rosszat, nyomort, katasztrófát Isten követett el az emberiség ellen, badarság. Ha Istennel és a kereszténységgel vagdalkozol, tudhatod, hogy van sátán is. Ha az ember elfordul Istentől, a sátán felé fordul, ezzel pedig kaput nyit a rossz dolgoknak. A rossz megtörténte innentől az ember és a sátán dolga.


4) Istent valami erős, hatalmas, ősz öregembernek gondolni tévedés. Az ember agya nem tud elvonatkoztatni az anyagi valóságtól, ez érthető is, de ismerhet fogalmakat, amik számára megtestesíthetik Istent: ilyen a szeretet, becsület, béke, hit, önzetlenség stb., amivel te emberibb leszel azoknál, akik ezekben nem hisznek, vagy ezek ellen vannak.


Javaslom elolvasni mégegyszer a "tegnapelőtt, 17:38 (64%)" -os válaszoló írását, sok jót írt, a továbbiakban ahhoz hozzátenni már nemtudok, talán csak annyit, hogy remélem a jövőd érdekében átértékeled a mostani nézeteidet. Nem kell nagydobra verni a környezeted előtt a hitet, nem kell templomba se járni (az egyház különben is a kereszténység szégyene sajnos), a saját hited csak rád és Istenre tartozik. Ne szégyelld magad Isten előtt, és ne szégyelld Istent magad előtt. Az nem kifizetődő :)

2010. aug. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%
kula életbe már nem kell 2321312 mondatos fost ideírni!!! isten nem létezik! le kellett volna ütni azt aki elösször ezt a marhaságot kitalálta...de még mielőtt kimondja...
2010. aug. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
64%

Ne idegeskedj, árt a spermáknak.


...bár ahogy elnézem, ez a te esetedben csak haszon :D

2010. aug. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 51%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:51


Piszkosul meg fogsz ám lepődni!

2010. aug. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Szerintem Ő azt akarja mutatni h ez a hely nem az igazi otthonunk

itt sok a szenvedés meg a kín meg persze vannak jó dolgok is de nem ez a lényeg h itt rendezkedjünk be véglegesen.

Az emberi lét arra van h Isten felé forduljunk,neki adjuk a szívünket feltétel nélkül.Szeretetből.

Attól függetlenül h van -e árvíz v van-e mit enni.

Ki az aki feltétel nélkül szereti Őt ? Ismersz ilyet.

Mutass be Neki kérlek ha igen.

Ja igen,Jézus.De rajta kívül???

2010. aug. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

9.51

Isten tagadása is egyfajta kapcsolat Vele.

Nem tudsz nem kapcsolatban lenni Vele.

Ha így gondolod csak hajtogasd egész nap hogy: NIncs Isten

,nincs Isten.

Azzal is közelebb kerülsz hozzá. :-)

2010. aug. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

A képmutató "vallásnak" mi köze Istenhez .?

Miért Istent szidjátok a képmutatók miatt??

Bárki prédikálhat az Ő nevében.

Ő még ezt is megengedi.

Hogy Te kinek hiszel az a Te döntésed!!!

2010. aug. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!