Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Most akkor hogy is van ez?...

Most akkor hogy is van ez? Segít vagy elvesz?

Figyelt kérdés

Most láttam a tv-ben egy bejátszást az árvízkárosultakról és egy lelkész nyilatkozott, hogy majd az Isten megsegíti ezeket az embereket...

Nem ő volt az aki ezt az árvizet intézte? Most meg segít?

Nem hiszem el, hogy még mindig ennyi ember van aki ezt elhiszi. Tudom, hogy most sok olyan válasz fog érkezni ami próbálja megmagyarázni, de kíváncsi lennék, hogy van e olyan aki egyetért velem?!


2010. aug. 12. 09:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
46%

Húúú, de bölcs, 11:22

Az belőtted szóló úgy értette (szerintem), hogy akinek nincs igazi bizodalma önmagában, és gyenge, annak könnyű egy külső hatalomhoz fordulni, tőle várni dolgokat, rá hárítani mindent.

Én egyetértek vele, igenis mindenki magában keresse az erőt, a képességet, stb, ne fohászkodjon, hanem szedje össze magát.

2010. aug. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek:

Pár napja volt egy Dr. House részben egy apáca, aki azt találta mondani a Dr. House-nak. hogy "hiszi hogy Isten akarja, hogy törjön el a lába és azt is, hogy gipszeltesse be". El lehet képzelni, hogy a vaslogikával gondolkozó fődoki, milyen véleményen lehetett!


Én hívő vagyok, de ezzel a szörnyű és beteges istenképpel abszolút nem értek egyet, nem csak mert szubjektív érzelmeim ellentmondanak, hanem mert a hitem szerint maga a Biblia mond ennek ellent!

Szörnyű egy ilyen "istenben" hinni és beteggé teszi az elmét! Isten nem okolható semmilyen rosszért. Az árvíznek sokféle oka lehet, de általában az emberi tevékenység, maga az ember(!) minden katasztrófa mögött ott van, és mégis Istent szidják, ha valami szörnyűség történik. Ez nagyon szűk látókör és tisztességtelen hozzáállás.

2010. aug. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Isten nem egy kívülálló személy. Isten mindenhol jelen van, ott van benned is, bennem, a természetben, Isten a mindenség. Most az mindegy, hogy hogy nevezzük, Isten, Allah, a lényeg ugyanaz... A vallás lényege, hogy higgy Istenben, azaz higgy önmagadban és másokban, bennünk. Ne engedd át magad a rossznak, higgy a jóságunkban. Az a baj, hogy Istent egy különálló személynek, embernek képzeled, aki majd helyetted rendbe tesz, elvégez mindent. Itt kezdődik a probléma! És nem vagy ezzel egyedül, erre épül az egész egyház is. "Járj el templomba, imádkozz, fohászkodj, és minden megjavul". Segíteni azzal tudsz, hogy magadat és másokat ösztönzöl tetteiddel a jóra, SZERESS ÉS SZOLGÁLJ, hiszen emlékezz, Isten mi vagyunk. Isten segít, egyedül te tudsz segíteni! De ha nem hiszel ebben, bennünk, akkor annak a következménye is megvan: Mi intézzük el az árvizet.
2010. aug. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 pelgrim ***** válasza:

A kérdés Istenről egy nagyon kezdetleges, gyermeteg ábrázolásból származik. Isten nem egy valaki, nem egy hatalmas személy, aki sorsodat irányítja, inkább egy hatalom, bölcsesség és szeretet kimeríthetetlen forrása bennünk és körülöttünk mindenűt, egy mindenható Törvény vagy vezérlő Alapelv minden más törvény fölött, egy eredeti önfejlesztő Ihlet, melynek fejleménye, - nem teremtménye, - minden más létező élőlény vagy élettelen dolog.


Előző válasz szerintem helyes, nem Isten az, aki árvizet vagy más természeti csapásokat küld az emberekre, hanem az ember aki tudatlanságában helytelen gondolataival, viselkedésével, tetteivel megbontja a természet egyensúlyát, olykor vannak árvizek, és másféle természeti csapások, - az egyensúlynak helyre kell állni.

2010. aug. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

11:13-nak igaza van!

Arra nem gondoltok, hogy rengeteg olyan emberrel történik rossz aki hisz Istenben??? Azokkal mi van? Rosszul járták a templomot? Én tisztelem mindenkinek a vallását, amíg ÉSSZERŰ keretek között zajlik...

A baj csak az, hogy a hívők nagy része már fanatikus és nem tudja elválasztani a valósat a valótlantól!

De amikor megkérdeztem egy hívőt, hogy az ismerősöm 2éves kisfia miért halt meg, csak ennyi volt a válasz: Mert neki jobb ott fenn, mint itt a Földön. Hát igen, ez biztos elég a szüleinek és a többi ismerősének is!

2010. aug. 12. 20:14
 16/27 anonim ***** válasza:

"Arra nem gondoltok, hogy rengeteg olyan emberrel történik rossz aki hisz Istenben??? Azokkal mi van? Rosszul járták a templomot?"


Nem is tagadja senki, hogy jelenleg egyetlen hívő sem menekülhet a végső és legnagyobb ellenség elől, a haláltól! Kell ettől nagyobb "rossz", főleg, ha nem várt módon, korán érkezik, pl. katasztrófák, vagy balesetek, esetleg bűnözés miatt?!

De (!) az egyén az életmódjával nagyon sokat tehet és sokan tesznek is azért, hogy ezt az időt kitolják.


Jelenleg a Biblia szerint, Isten olyan türelmi időszakot engedett a lázadó emberiségnek, mellyel az a célja, hogy minél többen megismerhessék Őt. Ha már jóval korábban megszüntette volna ezeket a borzalmas állapotokat a földön (mint ahogy a szándékában is áll), te sem kérdezhettél volna semmit róla.


A gyermek (vagy bárki) halálának az a magyarázata, amit gyakran idéznek a papoktól - amivel "vigasztalni" próbálnak - pedig mese! Sajnos egy olyan csúnya hazugság Istenről, amivel nagyon hamis képet festenek róla.

A rossz és a halál okait már itt többször leírtuk, a bibliailag korrekt választ is, kutatni kell egy kicsit.

2010. aug. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

"van e olyan aki egyetért velem?!"

Én nem értek veled egyet!

2010. aug. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt kérdező!

Az árvízet nem Isten intézte, áradás már évezredek óra mindig ugyanúgy van, az árvizek pedig a felelőtlen folyószabályozásoknak és az ártérbe betelepülésnek köszönhetőek. Nem kell mindent Istenre fogni, bár ha te ezt teszed akkor valószínüleg kicsit te is hiszel Istenben.

Másrészt, Isten ad és elvesz, saját belátása szerint, ha egy mindent tudó és mindenható Istenről beszélünk, akinek a teremtményei vagyunk, akkor milyen alapon akarjuk bírálni a tetteit?

2010. aug. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"Arra nem gondoltok, hogy rengeteg olyan emberrel történik rossz aki hisz Istenben??? "


A hit nem arra van, hogy Te itt a Földön jól érezd magad, vagy ne érjen semmi baj. Isten nem ígérte soha, hogy a Földön jó életed lesz. Ez az egész a testi halálunk utáni időszakra vonatkozik.

2010. aug. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Na pont erről beszéltem: FANATIZMUS

Mindegy, én örülök, hogy még meg tudok maradni a realitás talaján, ezt ajánlanám mindenkinek...

Köszönöm azért a válaszokat, még ha nem is tudtatok semmiről meggyőzni!!!

2010. aug. 13. 14:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!