Miért kérik rajtam számon a keresztények hogy az istent én köznévként használom és kisbetűvel írom?
Sőt, nem csak ha keresztény, de bármilyen egyistenhívő értelemben használod, akkor nagy betűvel kellene írni. Amúgy határeset szerintem, mert átmenet a köznév és a tulajdonnév között, még akkor is, ha egy van. De a helyesírás ilyenkor tulajdonnévként kezeli.
Az pedig hiányosság, hogy egy szavunk van csak az ábrahámi vallások Istenére és a többistenhívő vallások isteneire. Más fogalom, másként kellene megnevezni.
3 Miért más fogalom? Ugyanaz a funkciója minden istennek.
Pl a sintó istenek szellemszerű lények a japán hitvilágban és közel sem annyira tejhatalmúak mégis tökéletesen illik rájuk az istenség fogalma.
Ha tulajdonnévként szerepel, akkor nagybetű. Ahogy a Zeusz is. Ez nem szubjektív, hogy hiszel-e benne vagy sem. Én sem hiszek Zeuszban, mégis nagybetűvel írom.
Ha gyűjtőnév vagy titulus, akkor kisbetű. Mint pl. Az istenek lakhelye az Olympos. Vagy "Az egyiptomiak több ezer istent imádtak."
Így alakult ki, ha úgy tetszik írásos tiszteletadás, mint a hivatalos levél Tisztelt Uram, Hölgyem!".
A neveket se írod hiába van 1001 Kovács ismerősöd, egy kalap alá vehetnéd azt is.
Nekem pl nincs azzal bajom ha ateista az illető, de ha már ilyen kategóriákba ír, a Sift nem egy nehéz dolog szerintem...minimálisan alkalmazkodni kell a szokáshoz.
Egy mohamedánt meghívhatsz ebédelni, de ha körömpörkölttel kínálod bármennyit dolgoztál vele, hiába adtál bele apait-anyait, egy jó magyaros ízért, nem fog enni.
Jó nem ilyen drasztikus I vagy i de ezen azért nem kell meglepődni ha szólnak.
Amúgy miért írsz ilyen kategóriákba? csak mert az érdeklődésre utal...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!