Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mire késztet bennünket a...

Pelgrim kérdése:

Mire késztet bennünket a koronavírus járvany, mit tanuljunk belőle ha a járvány újabb és ujabb hullámai egyre gyakrabban követik egymás és nem találunk ellenszert ?

Figyelt kérdés
Talán egy igazi megtérésre, nem egy vagy más felekezet hamis tanításához, hanem lelkünk eredeti tisztaságához, isteni kilétünkhöz. Arra, hogy egy újfajta vidám vallásos, emberré válhatunk, aki nem ismeri a félelmet, a szorongást, aki nem embertársa szenvedéséből táplálja örömét, akiből a jó szándék sugároz, akit a szeretet illata vesz körül.

2020. júl. 5. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Többek szerint a végidők kezdete közeleg,és annak az egyik jele a járvány.
2020. júl. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Hogy kifosszuk a boltokból a wc-papírt, elvigyük az összes lisztet és élesztőt, leköhögjük egymást, összeverekedjünk a boltban, sikkasszunk, kicsináljuk a versenytársainkat, másokat munkanélküliségbe és öngyilkosságba hajszoljunk, rászoktassuk az embereket termékekre és szolgáltatásokra.
2020. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

*isteni kilétünkhöz


Ez hiba. Majdnem jó volt a nyítód. Ember vagy, és maximum megtudsz szentelődni Isten által, de nem vagy Isten. Teremtett lény vagy.

Isten gyermeke lehetsz, ha Isten ezt elismeri, és visszaigazolja/vissza csatolja Igei módón.


Ige nélkül maximum egy homályos, hibernált állapotba tudsz kerülni önmagad megcsalattatásával.


Van amit nem lehet kikerülni. Isten nem ember. Nem úgy gondolkozik mint egy normál ember.

2020. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
1 Tiz csapásban van az emberiség jelenleg.
2020. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

3+4+ Az öldöklő mint pusztító oroszlán jár-kel a világban.Most.


Ez van most:


1Pt 5,8

Józanok legyetek, vigyázzatok; mert a ti ellenségetek, az ördög, mint ordító oroszlán szerte jár, keresvén, kit elnyeljen:

2020. júl. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Minden jel, amely az utolsó napok azonositására szolgál, arra kellene készetnie mindenkit, hogy vizsgálja meg, hol áll az idők áramlatában, és milyen kapcsolata van Istennel, és annak szándékaival.


"egy igazi megtérésre, nem egy vagy más felekezet hamis tanításához,"

A Biblia alapján bizony arra is felszólit bennünket Isten, Jézuson keresztül, hogy vizsgáljuk meg, helyes imádatot gyakorlunk-e? Hiszen Jézus határozottan elmondta, hogy nem mindenkinek az imádata elfogadható, aki az Ő nevére hivatkozik.

2020. júl. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

A koronavírus járvány engem arra késztet, hogy megerősítsem azt a véleményemet, hogy a vallásokat teljesen mértékben el kell vetni. Isten nem létezik, az emberiségnek össze kell fogni, és úgy kell megoldani a problémákat. Nem babonákban, ókori emberek hiedelmeiben kell hinni, hanem észszel kell kezelni a helyzetetet, mert a modern biológia segítségével lehet győzni. Az emberiségnek nincs szüksége papokra, lelkészekre, hittérítőkre. Szüksége van viszont olyan emberekre, akik reálisan látják a dolgokat, akik tudósok, és van elegendő önbizalmuk.


Tehát én éppenséggel az ateizmus megerősödését, és a természettudomány szükségét látom ebben a helyzetben, a vallásos istenhit elgyengülésével párhuzamosan.


(amúgy miért a valláskritikába tetted fel ezt a kérdést?)


Üdv. egy ateista

2020. júl. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

3/ Nem értem mi hiba lehet az „isteni kilétünk” kifejezéssel, vagy talán még mindig nagy bűn isteni származásunkra hivatkozni ? Ha jól tudom Jézust is azért ítélték halálra mert olyasmit mondott hogy „én és az Atya egy vagyunk”.

Gyakran beszélünk Istenről, könyvtárak tele vannak róla szóló szövegekkel de a mai napig senki se látta, senki se találkozott vele, senki se beszélt vele, senki se tudja ki vagy mi az Isten – Mégis hát ki ez az Én Vagyok a Bibliában ?

Ki az akiről Jézus János evangéliuma szerint azt mondja: „én vagyok a jó pásztor, én vagyok az út, én vagyok a kapu, stb.” Vajon nem vagyunk mi mindannyian Isten fejleményei ? Mint ahogy a fa levelei is a fa fejleményei, nem teremtményei. Nem lenne már itt az ideje, hogy isteni kilétünkre ébredjünk és Isten hatalmát, bölcsességét és szeretetét hozzuk kifejezésre ?

2020. júl. 6. 11:04
 9/9 A kérdező kommentje:

7/ “(amúgy miért a valláskritikába tetted fel ezt a kérdést?)”

Egy ideig töprengtem azon vajon hová tegyem, először a vallás kategóriába gondoltam de hát úgy tűnt nekem, hogy ott kevesen vannak akik hajlandók elhagyni az előírt gondolkodást.

A te véleményed szerint a vallásokat teljes mértékben el kell vetni – egyetértek, neked és veled együtt sokaknak ezt kell tenni, de ma még nagyon sokan vannak akiknek szükségük van rá, akik hasznát veszik. És legyünk őszinték, a vallások múltan jót is tettek, nem csak tévelyegtek. Helyesen látod, Isten, ahogy a vallások ábrázolják, nem létezik, de én hiszek a természeti törvények által mindenütt érvényesülő Vezérlő Alapelvben, az Eredeti Ihlet létezésében, melyből minden létrejött. És el kell fogadnunk, hogy koránt sem ismerjük a teljes természetet, a természet összes törvényeit.

A tudomány feladata, hogy megoldást találjon újabb és újabb kihívásokra mint ez a koronavírus járvny, de talán néha a józanész uralmát is kétségbe kellene vonni, hogy ne zárjon be minden kaput amit a naivitás kinyít.

2020. júl. 6. 13:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!