Hazugság hogy Isten teremtette a világot 7 nap alatt? 7 nap alatt vagy 8 milliárd év alatt tudta megteremteni a mai világot?
A tudósok a tudomány állítja vannak rá bizonyítékok hogy a világ 13 milliárd éves és a föld csak 9 milliárd év után kezdett létre jönni ,a vallások meg azt mondják hogy isten 7 nap alatt teremtette a világot?
Ez tuti kamu ,a tudománynak jobban hisz az ember mint a mesének , tehát a világot a természet hozta létre?
Hiszen milyen gyenge isten lehet az akinek durván 9-10 milliárd év kell ahhoz hogy a földön létre hozza a kezdetleges életet?
Most gondolj bele, a biblia szerint legeloszor a feny es a sotetseg lett teremtve, a fold, egitestek, igs tehat a nap, es minden mas is csak kesobb.
Most ha nalunk azert egy nap egy nap, mert a fold egyszer fordul korbe addig, azert egy ev egy ev, mert annyi ido kell a foldnek, hogy a nap korul korbemenjen.
De mivel alapbol nem volt meg akkor nap, viszont ott az all, hogy napok alatt teremtette meg. Ha igy vesszuk, ha mas bolygon elnenk, akkor mar nem ennyi ido lenne egy nap, de akkor az lenne szamunkra egy nap.
Itt is ugy volt, hogy mashogy volt szamolva a nap, nem aszerint, hogy hogyan fordul meg a fold korulotte. Akkor meg mashogy szamoltak az idot. Megint ott jarunk, mostmar csak eloveszed a telefonodat es megnezed mennyi az ido, regebben oran, azelott a nap allasarol, es azelott meg annyit tudtak, hogy este van meg nappal. Most is valtozik az ido, ha erted hogy mondom. Akkor is mashogy volt, mas mennyiseg volt egy nap mint most.
Remelem erted mire celzok
A bölcs rabbi egyszer azt álmodta, hogy álmában Istennel beszélget.
Megkérdezte tőle: Drága Istenem, Mindennek Atyja, hogy van az, hogy az írás szerint hét nap alatt teremtetted a világot, amikor a tudósok évmilliókról beszélnek?
Isten azt válaszolta: Rabbi, te egy derék ember vagy, de kevered a dolgokat. Az isteni arányok teljesen mások mint az emberi arányok.
Ami nálunk egy pillanat, egy perc, az nálatok embereknél évezredek, évmilliók.
A rabbi elgondolkodott.
Aztán megkérdezte: Drága Istenem, a pénzzel is ez a helyzet?
Persze, felelte az Isten. Ami nálunk csak aprópénz, azt nálatok csak milliárdokban lehet mérni.
Erre a rabbi megszólalt: Drága Istenem! Akkor nem tudnál pár fillért adni, a te leghűségesebb szolgádnak?
Az Isten mondta erre: Hát hogyne tudnék adni egy ilyen derék embernek mint ami te vagy. Úgy emlékszem, volt is egy kis apró a zsebemben, várj egy pillanatot, megkeresem...
Istenről azt mondja a teológia, Ő kívül van téren és időn, vagyis nem lehet beilleszteni sem Őt, sem alkotását ilyen szempontból a mi időfogalmainkba. Ilyen megközelítés alapján elképzelhető, hogy ami Istennek egy nap, az az anyagi világban X millió év.
Egyébként meg az Ósz. leírása a teremtésről jelképes... Ha már provokálsz, tedd okosan! Úgy kritizálni valamit, hogy teszed a hülyegyereket és szándékosan szó szerint értesz egy egyértelműen jelképes leírást, nem túl jó stratégia. Verset inkább ne is olvass, mert egy Ady, vagy József Attila meghaladná a te értelmi képességeidet.
Nézd csak, ez például József Attila egy csodálatos költeményéből származik:
"A semmi ágán ül szivem,
kis teste hangtalan vacog
köréje gyűlnek szeliden
s nézik, nézik a csillagok."
Ha ezzel is szeretnél retardált módjára vitatkozni, hogy "háde hogy ülne má' a szíve egy faágon", csak hajrá, de érettségin ezzel nem mész át...
Szimbolika, átvitt értelem, mögöttes tartalom, kontextualitás, történetiség. Gondolkodj ezeken a kulcsszavakon 5-10 évet, aztán gyere vissza vitatkozni.
#4 a semmi ágán ült a szíve?
Hagyuk már ilyen nincs.
Te bolond vagy.
Kedves Kerdezo, eleg zavaros a kerdesed es az ervelesed is.
1. "tehát a világot a természet hozta létre?" - nem hozhatta, mert a termeszet mar a vilag resze.
2. nem tudom, mit ertesz azon, hogy "a vallasok azt mondjak". A kereszteny felekezetek tulnyomo tobbsege elfogadja a termeszettudomanyos verziot az evoluciorol, kiveve nehany fundamentalista kisegyhazat.
3. amit a Jozsef Attila versre reagaltal, "a semmi agan ul szivem", ha komolyan irtad, akkor meg kell tanulnod verset olvasni es erteni. Metaforak, szimbolumok, allegoriak, megszemelyesitesek. Igy nem csoda, ha belezavarodtal a teremtestortenetbe es az Istenhivoket szidod.
Ennel tobbet nem tudok valaszolni Neked.
Az imént Hasonló szavakkal illetett a a Kérdező, a valláskritika rovatban, Istennel kapcsolatban. Felhozta az aminósavakat, és egyéb természeti dolgokat, amik maguktól váltak rendezetté, és működőképessé.
Mivel nem szerettem volna vitát nyitni, inkább nem válaszoltam.
azonban, ha a bonyolultabb módon működő világegyetemnek nincs alkotója, tervezője, aki Törvényszerűség szerint hozta azt létre és működteti, akkor logikusan más, sokkal egyszerübb dolgoknak is maguktól kellene kialakulniuk. Mint pl, egy asztalnak, vagy egy centrifugának, kalapácsnak, stb.
Stanley L. Miller 1953-ban képes volt előállítani néhány aminosavat – a fehérjék kémiai építőelemeit – úgy, hogy létrehozott egy gázokkal teli teret, amely állítólag hasonlított a föld ősi atmoszférájára, és szikrákat vezetett bele. Robert Shapiro, a New York-i Egyetem nyugalmazott vegyészprofesszora azt mondja, hogy „néhány író azt feltételezi, hogy az élet minden alapvető összetevője könnyűszerrel előállítható egy Miller-féle kísérlet segítségével,
Vegyük például az RNS-molekulát. Ez kisebb molekulákból, úgynevezett nukleotidokból áll. A nukleotid más jellegű molekula, mint az aminosav; valamivel összetettebb. Shapiro professzor kijelenti, hogy „egyetlen tanulmány sem szól arról, hogy szikráztatással végzett kísérlet során bármilyen nukleotidot is elő tudtak volna állítani, vagy hogy meteoritok elemzésekor találtak volna nukleotidokat”.
Továbbá azt mondja, hogy annak az esélye, hogy egy önmaga lemásolására képes RNS-molekula csak úgy összeálljon egy vegyi építőelemekből álló tavacskában, „annyira elenyészően kicsi, hogy ha ez akár egyszer is megtörténne valahol a látható világegyetemben, azt egy nagy adag szerencsének kellene betudni”.
És mit mondhatunk a fehérjemolekulákról? Egy fehérje állhat 50, de akár több ezer aminosavból is, melyek szigorúan meghatározott sorrendben kapcsolódnak egymáshoz. Egy átlagos fehérje egy „egyszerű” sejtben 200 aminosavat tartalmaz, de még az ilyen sejtekben is több ezer fajta fehérje található.
A számítások szerint annak a valószínűsége, hogy egyetlen, mindössze 100 aminosavból álló fehérje valaha is létrejöjjön véletlenszerűen a földön, körülbelül egy az egybilliárdhoz.
Továbbiakban is vannak tudományos érvek, de Talán ez a néhány egy kicsit felrázza a kételkedőt.
Szia!
Nekem is az a véleményem,hogy az isteni dolgokat nem lehet emberi időben mérni.
Szerintem gondold el,a természet erőit-pl.gravitáció-is létre kellett hozza valami vagy valaki. Én és a többi hívő őt nevezzük Istennek.
Szerintem minden vallásnak van logikája,véleménye az efféle kérdésekről. Szóval nem tanácsos egymást káromolni,mert mindenki abban hisz vagy nem hisz amiben akar,és mindenki elmondhatja a véleményét.
Remélem tudtam ségíteni. Minden jót tobábbra is!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!