Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia egy agymosás? Vallás...

A Biblia egy agymosás? Vallási propaganda?

Figyelt kérdés

A biblia egy nézet hirdetése teli mesével és megfélemlítésel hogy a emberek jók maradjanak ne legyen bűncselekmény ezért íródott a középkorban hiszen akkor még nem volt rendőrség, legalábbis voltak katonák akik a rendért feleltek de az még kezdetleges volt.


Valójában a Biblia egy vallási propaganda egy Agymosás?


Aki elolvassa az olyan lesz mint egy hipnotizált elveszti a agyát hülye lesz?



2020. jún. 11. 20:31
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
26%

#39 a Biblia nem csak azt jelenti, hogy hiszek Istenben, hanem azt is, hogy megpróbálok nem úgy viselkedni, mint egy kulturálatlan, unintelligens, gonosz és rosszindulatú lény, aki senki más véleményét nem veszi figyelembe, és csak az számít, hogy beletaposhasson mások életébe és lelki világába.

Nem muszáj hinni Istenben, senki nem kért rá, és senki nem tolja az arcodba az ő vallását és nézeteit. Viszont neked sem szabad egy vallást sértegetned, vagy más arcába nyomod a véleményed, és a másikat sértegetni, csak mert nem ugyanazt gondoljátok egy adott dologról.

2020. jún. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:

#41 na láttod pont ez a baj aki keresztény lesz annak korlátozott lesz a szabadsága szabályok szerint kell neki élnie ,mert a keresztényeknek egy csomó dolgot nem lehet csinálni.


Hát kösz leszek hitetlen én nem akarok be bolondulni olyan hülyeségbe amit az emberek találtak ki.


Nem akarok magam mögé szabályokat így is olyan sok hülye szabály van a világon amit mindenkinek be kell tartani,de engem soha sem érdekeltek a szabályok hanyag szabad ember vagyok szabálytalan ellenszegülő.

2020. jún. 13. 23:53
 43/47 anonim ***** válasza:
53%

"#39 úgy állunk a bizonyítással, hogy nincs jogod arra, hogy a Bibliát, vagy a kereszténységet káromold! Mesekönyv a Harry Potter, nem a Biblia!"


-----------


A Biblia a Harry Potterhez hasonló meseköny, mivel számtalan mesés elem található benne.


A beszélő szamáron át egészen a sóbálvannyá változott asszonyon keresztül egészen addig, amíg a víz borrá nem változik. Látod, ilyen mesékben hiszel!


Az, hogy a mesekönyvednek van némi történelmi alapja semmit nem változtat ezen, ugyanis szinte MINDEN MÍTOSZNAK van valami valóságalapja. Az Íliász pl. sokkal pontosabb mítosz, mint a Biblia. Egy csatát ír le, amiben nincsenek beszélő szamarak meg egyéb szamárságok, mint a Bibliában!


Annyira tele van hülyeségekkel a Biblia, hogy Leo Taxil egy konkrét paródiát is írt neki, amiben rámutat arra, hogy mennyi, de mennyi hülyeség van abban a könyvben!

2020. jún. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
26%

A Bibliában nincsenek beszélő szamarak. A mesekönyv - ahogy #39 mondta - a Harry Potter.

És itt zárjuk le ezt a vitát, mert fölösleges egymást tamadnunk, hiszen teljesen másnak a nézeteink.

Arra kérlek Titeket, hogy ne támadjatok minket, mert mi sem támadunk Titeket.

Isten áldjon!

2020. jún. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 tgt ***** válasza:
89%
43-as: Ott tévedsz, hogy a meséket és a mitoszokat hazugságnak tartod. Tárgyi szinten valóban nem úgy történtek az események, ahogy a leírásokban van, de a történetek mondanivalója, üzenete, tanítása igaz.
2020. jún. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

Szia,

A helyes válasz ott lesz, ahol nyugalmat találsz és elmondhatod belül, hogy ez így jó és helyes, belül nehezen leírhatóan lehet érezni -mint egy megérzést- ..

2020. jún. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, egy ellenszegülő korszakban vagy talán éppen teenager, nem baj elmúlik. Eljön az idő amikor Isten kinyújtja feléd a kezed. Azt biztosan állíthatom, hogy nem vagy elég tájékozott. Kérlek csak arról formál véleményt amit ismersz. Tudod én is lenéztem a Bibliát fiatal koromban. De 40éves koromban amikor elolvastam Edgar Cayce életét, azt olvastam ő tizenháromszor olvasta el a Bibliát. Edgar Cayce egy látnoki képességet kapott Istentól rzután, amivel rengeteg embert meggyógyított. Ennek hatására elolvastam a Bibliát. Arra voltam kíváncsi találok-e benne ellentmondást. De nem találtam. Az állitások egybe csengenek 2000 oldalon. Visszagondolva én is lusta voltam fiatalkoromban és lustaságomban én is leszóltam a Bibliát. De 40évesen eldöntöttem nem akarok úgy meghalni amíg minden egyes betűjét el nem olvasom és utána alkotok véleményt. Kívánom győzd le mihamarább a lustaságodat, sok sikert az életedben.
2020. aug. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!