Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia egy agymosás? Vallás...

A Biblia egy agymosás? Vallási propaganda?

Figyelt kérdés

A biblia egy nézet hirdetése teli mesével és megfélemlítésel hogy a emberek jók maradjanak ne legyen bűncselekmény ezért íródott a középkorban hiszen akkor még nem volt rendőrség, legalábbis voltak katonák akik a rendért feleltek de az még kezdetleges volt.


Valójában a Biblia egy vallási propaganda egy Agymosás?


Aki elolvassa az olyan lesz mint egy hipnotizált elveszti a agyát hülye lesz?



2020. jún. 11. 20:31
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
66%

"ezért íródott a középkorban"

😂😂😂😂😂😂



Mekkora egy ostoba gyökér vagy 😂😂😂😂😄

2020. jún. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

már lusta voltam nem mindegy középkor vagy ókor?


Mind a kettő tök régen volt már.

2020. jún. 12. 12:07
 23/47 anonim ***** válasza:
64%
Jah, az is mindegy, hogy az IQ-d csak 1 vagy 11, mind a kettő elég alacsony 😂
2020. jún. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:
24# szánalmas vagy hogy csak provokálni jösz ide ezerszer többet tudok a világról mint te.
2020. jún. 12. 14:15
 25/47 anonim ***** válasza:
45%

"Jah, az is mindegy, hogy az IQ-d csak 1 vagy 11, mind a kettő elég alacsony 😂

ma 13:43"


--------


Ennek a kommentnek most mi értelme volt?


Ha hívő vagy, feltehetően kapcsolatban vagy az istenséggel. Tudnál tőle valami bizonyítékot kérni? Mert a vallás évezredek óta létezik, de egyetlen bizonyítékot sem tett le az asztalra.

2020. jún. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 HaEv ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!

Egyet értek azzal, aki azt írta, hogy ezt a kérdést csak azért tetted fel, hogy veszekedést indíts. Veszekedni akarsz olyan emberekkel, akik nem úgy gondolkodnak mint te - ez intoleráns viselkedés. Ezt gyerekek szokták tenni. Szerintem meg neked kellene felnőni. Téríteni akarsz, amit itt nem szeretnek az emberek. Csak szólok.

Gyerekkoromban nem hittem a télapóban - tudtam, hogy apám az beöltözve.

Gyerekkoromban nem hittem Istenben, úgy gondoltam, nem létezik, aztán találkoztam vele és azóta nemcsak hiszek Benne, de nagyon sok mindenben számíthatok is Rá!

Az agymosás pedig egyébként nem rossz dolog. Nem tudom, te hogy vagy vele, én a ruháimat is kimosom, ahogy pl fogat is mosok... Időnként az agyunkat is "ki lehet mosni", hogy olyan dolgok, amik beszennyezik az életünket, kikerüljenek belőle. A számítógépedet is "kimosod" időnként, hogy az elektronikus szeméttől megszabadítsd, így jobban működik. Szóval - ki mit használ az agymosásra, az látszik meg azon, amit itt is ír. Nekem úgy tűnik, ideje lenne neked is legalább egy "resetet" nyomni. De csak ha te is így gondolod. Ahogy eddig nem zavartad az életemet, úgy ezután sem fogod - csak a saját életedet nehezíted vagy könnyíted. Viszont lehet, helyre állna tőle pl az az tévedésed, hogy mindegy, hogy valami az ókorban vagy a középkorban íródott - mert abszolút nem mindegy.

Sok sikert!

2020. jún. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, ne haragudj, de ha ilyen értelmi szintén állsz, hogy "nem mindegy középkor vagy ókor?

Mind a kettő tök régen volt már.", akkor egy 2 éves szintjén sem vagy, mert még egy olyan gyermek is tudja, hogy attól még, hogy másnak különbözik a véleménye , nem kell megbántani, veszekedést szítani.

Az olyanok miatt tart ott a világ, mint te. Nem kell hinned Istenben, hogy tudd, a Bibilát az ókorban írták, és mi a története. Nem kell hinned az iszlámban, hogy tudd, Mohamed próféta futása Kr. u. 622-ben volt. Nem kell hinned a Buddhizmusban, hogy tudd, Kr. e. a 6. században jött létre. A Konfucionizmusban sem kell hinnéd ahhoz, hogy ismerd az ő nézeteit IS.

Mindez nem vallás kérdése, hanem intelligenciáé.

Képzeld el, ha neked a szüleidet, szeretteit vadidegenek minden rossznak elhordanák. Hogy esne az neked? Ezért, ha nem is hiszel Istenben, ne káromold, mert egyszer mindenki fölött fognak ítélkezni. Hol így, hol úgy.

2020. jún. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
Szinten, hinnéd, szeretteidet*
2020. jún. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
57%

Vidiripi


"A biblia egy nézet hirdetése teli mesével és megfélemlítésel hogy a emberek jók maradjanak ne legyen bűncselekmény ezért íródott a középkorban hiszen akkor még nem volt rendőrség, legalábbis voltak katonák akik a rendért feleltek de az még kezdetleges volt."


Először is a Biblia nem a középkorban íródott! És nem is mese! Ha az Isten-hitet ki is veszed belőle, még mindig óriási tárháza történelmi tényeknek ,szociológiának ,kultúrának de van benne büntető jog és egészségügyi utasítás is!

És ha igaz amit írsz hogy a Biblia azért íródott hogy az emberek "jók" maradjanak akkor miért nem maradtak jók?


"A vallás káros a emberiségre ha nem lennének vallások nem találtak volna ki meséket sokkal szebb lenne a világ."


Pedig az egész világon vannak vallások és nem csak a kereszténység létezik!


"szánalmas vagy hogy csak provokálni jösz ide ezerszer többet tudok a világról mint te."


Ha annyit tudsz a világról hogy a Bibliát a középkorban írták akkor még az európai kultúrkörrel sem vagy tisztában!


"már lusta voltam nem mindegy középkor vagy ókor?"


Nem ,nem mindegy! Neked sem mindegy hogy milyen lesz az aki elolvassa a Bibliát? Ha mindegy hogy milyen lesz akkor minek foglalkozol ezzel a témával? Viszont ha nem mindegy akkor az se legyen mindegy hogy mikor íródott ki írták és hogy mi van benne. Hiszen ezek határozzák meg a teljes művel és annak megértését!

Ha nem tudnánk hogy mikor íródott egy csomó dolog teljesen érthetetlen lenne a számunkra! Na ezért lényeges hogy mikor íródott mert az adott kornak a sajátosságait figyelembe véve megérthető hogy miért azt írták le amit leírtak!

És az intelligens ember ezt képes felfogni ,megérteni!

2020. jún. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem a középkorban irták a bibliát leírtam de te láttod most is provokálsz uszítasz idegesitesz , undoritó szánalmas vagy.
2020. jún. 13. 16:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!