Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia egy agymosás? Vallás...

A Biblia egy agymosás? Vallási propaganda?

Figyelt kérdés

A biblia egy nézet hirdetése teli mesével és megfélemlítésel hogy a emberek jók maradjanak ne legyen bűncselekmény ezért íródott a középkorban hiszen akkor még nem volt rendőrség, legalábbis voltak katonák akik a rendért feleltek de az még kezdetleges volt.


Valójában a Biblia egy vallási propaganda egy Agymosás?


Aki elolvassa az olyan lesz mint egy hipnotizált elveszti a agyát hülye lesz?



2020. jún. 11. 20:31
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
35%
Már be haragudj, de inkább TE vagy az, aki provokálja azokat, akiknek más a véleménye, és undorítóan szánalmas hülyeségeket ír, ha már a TE szavaiddal kell mondani
2020. jún. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
Ne . *
2020. jún. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
81%

Vidiripi


"Tudom hogy nem a középkorban irták a bibliát leírtam de te láttod most is provokálsz uszítasz idegesitesz , undoritó szánalmas vagy."


Tudod és még is szánalmasnak ítélsz meg!

És mivel provokáltalak? Azzal hogy leírtam hogy a Bibliát nem a középkorban írták és hogy miért lényeges tudni ezt? Téged ennyivel lehet provokálni? Uszítok? Mivel? Idegesítelek? Akkor miért jössz egy olyan oldalra ahol a te meggyőződéseddel ellentétes dolgokkal fogsz találkozni? Ebben nincs logika! Szeretném megérteni hogy akkor miért írtad ki a kérdést.

A Biblia nem egy vallási propaganda és nem is agymosás!

Mivel ha az lenne akkor miért volt tilos a középkorban birtokolni? Csak azért is halál járhatott ha birtokolt belőle valaki egy példányt sőt évszázadokig nem is volt lefordítva nemzeti nyelvekre! Hogy mosol agyat egy olyan könyvel ami nincs is lefordítva arra a nyelvre amit a népek beszélnek? Vagy miért akarták a Római Birodalom császárai megsemmisíteni? Szó szerint tűzzel-vassal üldözték a keresztényeket! Ha a Bibliától "jók" lettek az emberek akkor az a császároknak is érdekükben állt volna ,vagy nem?


"Aki elolvassa az olyan lesz mint egy hipnotizált elveszti a agyát hülye lesz?"


Tudnál példát hozni olyanra aki hipnotizált ,elvesztette az agyát és hülye lett?

Mert én nem!

2020. jún. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:

"Tudom hogy nem a középkorban irták a bibliát"

Hát persze, hogy tudod, azért írta da középkort :D

Szánalmasan buta vagy.

2020. jún. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:
Azért írtam a középkort mert lusta voltam ilyen aberált embereknek leírni a ókort.
2020. jún. 13. 18:50
 36/47 anonim ***** válasza:
Tehát leírtál lustaságból egy jóval hosszabb szót. Mit fogsz még kitalálni, hogy leplezd mérhetetlen tudatlanságodat?
2020. jún. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
76%

Vidiripi


Miért vagyunk aberráltak? Mert szóltunk hogy hibás információt közöltél?

Mindössze annyit kellene tenned hogy elismered hogy: Bocs hibáztam rosszul írtam. Ennyi! De ehelyett sértegeted az embereket! Ez nem lustaság!

Az ember hibázik én is szoktam. De az már teljesen a te döntésed hogy a feltárt hiba után mit csinálsz!

2020. jún. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
51%

Azért a 34-es válaszoló is szítsa fölöslegesen a tüzet. Nem védem a kérdezőt de.


Lukács 6:41 Miért nézed pedig a szálkát, a mely a te atyádfia szemében van, a gerendát pedig, mely a te saját szemedben van, nem veszed észre?


Lukács 6:42 Avagy mi módon mondhatod a te atyádfiának: Atyámfia, hadd vessem ki a szálkát a te szemedből, holott te a te szemedben lévő gerendát nem látod. Te képmutató, vesd ki először a gerendát a te szemedből és azután gondolj arra, hogy kivesd a szálkát, a mely a te atyádfia szemében van.

2020. jún. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

"Tehát leírtál lustaságból egy jóval hosszabb szót. Mit fogsz még kitalálni, hogy leplezd mérhetetlen tudatlanságodat?"


Bocs, de nincs igazad. Igen, a kérdező tévedett annak a szar könyvnek a megírásával kapcsolatban, de ettől még nem bizonyítottad, hogy nektek, hívőknek van igazatok. Csak kapaszkodsz a kérdező hibájába, hogy elkerüld a kínos kérdesekeket a mesekönyveddel kapcsolatban.


Na hivőkém, hogy is állunk a bizonyítassal? 2000 éve hülyének nézitek az embereket.


Tudsz mutatni EGYETLEN bizonyítékot a Biblia mellett? Vagy semmivel sem tudod igazolni a szar, mesekönyvedet?

2020. jún. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
67%

#39 úgy állunk a bizonyítással, hogy nincs jogod arra, hogy a Bibliát, vagy a kereszténységet káromold! Mesekönyv a Harry Potter, nem a Biblia!

És igen, tudom igazolni, hogy valós tényeken alapul, mert csak kinyitom mondjuk az Ószövetséget, és hopp, a zsidóság történelmét olvasom. Kinyitom az Újszövetséget, és máris a Jézus idejét látom, ahogy éltek az emberek!

Már ha a vallásos részét is kihagyjuk, akkor is rengeteg történelmi forrást jelent ez a "szar mesekönyv", vagyis ahogy nevezted. Ehhez nincs jogod.

És csak hogy segítsek, mert úgy látom nem vetted észre: azok, akik a Biblia mellett itt az oldalon kiállnak, szinte csak intelligens, kultúrált, nem rosszindulatú valaszokat adnak, szemben azokkal, akik megsértik mások demokratikus jogait, azaz a szabad vallásgyakorlást és a szólásszabadságot gonosz, rosszindulatú hozzászólásokkal.

2020. jún. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!