Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A józan ész diadala?

A józan ész diadala?

Figyelt kérdés
[link]
2010. júl. 27. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Lehet, de amúgy ilyen dologból nem bánom hogy "hátul kullogunk a sorban".
2010. júl. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem, hanem a kultúra rombolásáé, aminek nem örülni kéne... Szegény kis buták
2010. júl. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Jaaaaa...mert szerinted csak a kereszténység alkotja/műveli vagy viszi tovább a kultúrát...hát gratulálok a szegényes elmére utaló megjegyzésedhez! Értem én, hogy a templomok, mint építészeti remekművek sokat nyomnak a latban, de azért ne akarjon már mindent kisajátítani a kereszténység! A sok isten-tagadó irodalmi mű, a színházi épületek, rengeteg festmény, szobor, stb. mind a kereszténységtől, sőt minden vallástól függetlenül léteznek! Pl.: Rodin - A gondolkodó c. szobrának nem sok köze van a valláshoz. Vagy ott van Szinyei Merse Pál Majális c. festménye...

Kikérem magamnak, amit mondasz! Ráadásul mi ateisták általában nagyra értékeljük a vallásos műveket is! A Sixtusi kápolna számomra is gyönyörű! Továbbá a művészettörténet szakon is több az ateista, mint a vallásos, úgyhogy nekem ne mondd, hogy a vallás "halálát" a kultúra halála okozza!

2010. júl. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
egy kis józan ész sosem árt,az nem baj ha az emberek kicsit átlátnak a népbutításon/főleg a keresztény egyházra gondolok/.szóval szerintem senki nem veszít vele semmit.de azért egy könnycseppet elmorzsolok mindenképp:-)
2010. júl. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Túl sok Foxi-Maxit néztél.
2010. júl. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nos azért van ennél frissebb hír is:

[link]


"amíg 1991-ben a hívők összességének csak nyolcada, 2008-ban már negyede vallotta magát újonnan megtérőnek, illetve 15 százalékról 20 százalékra nőtt azoknak az aránya, "akiknek volt olyan fordulópont az életében, amikor új és személyes kapcsolatuk alakult ki a vallással"


Ez azért bíztató! ;-)


A személyes hit és meggyőződés sokkal fontosabb mint a vallásosság!


Üdv. Péter

2010. júl. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy papok helyett politikusok vezetik meg a magyar birkákat? Ha körbenézünk az országban, nem a józan ész, hanem az emberi hülyeség meg a korrupció diadalát látjuk szerintem...
2010. júl. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerencsére ez a tendencia majdnem minden fejlett országban megfigyelhető.
2010. aug. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!