Miért ennyire népszerűek még a vallások?
Nem vagyok semmilyen vallas kovetoje.
De azt latom h a vallasosak eletebe rengeteg pozitivat ad a hituk. Egyaltalan nem szomoru h nem mindenki ugyanugy gondolkozik. Inkabb teged sajnallak h fusztral h masok masmilyenek.
Azt sajnalom ha valkire rakenyszeritik a vallast, peldaul egyes muszlim orszagok.
Nekem tudományos szemszögből Richard Dawkins magyarázatai tetszenek a legjobban ebben a témakörben, aki a memetikával, és a melléktermék elmélettel magyarázza a vallások népszerűségét.
De ezen kívül vannak olyan válaszok, ami az átlag embernek is elérthetők, és nem igényel természettudományos ismerereket.
Az egyik ilyen magyarázat a neveltetés. Akibe gyerekkorba belesulykolják az istenhitet, az fogékony lesz a vallásra felnőtt korban is. A vallásról szerintem ma már a hívek egy része sem hiszi mélyen hogy igaz, csak próbál benne hinni. Hagyományból viszik a gyereket a hittanra, gyülekezetbe.
A másik magyarázat pedig az, hogy a híveknek alacsony az intelligenciája, és a nehézségeket nem tudják megoldani, ezért belemenekülnek az istenhitbe. Ha nem hiszed el ezt nekem, akkor hallgass meg egy megtéréstörténetet. A hívők kb. 80%-a azt fogja elmondani, hogy nagy bajban volt, de az Isten segített rajta (valójában csak annyi történt, hogy egy szerencsés élethelyzetet Istennek tulajdonítanak elfogultan).
Az ateisták azonban, akik intelligensebbek, azt mondják, hogy nekünk kell megoldanunk a gondokat, nem pedig egy képzeletbeli világba menekülni egy apafigurához, akinek a létezését semmi sem támasztja alá.
Szia,
Itt egy hasonló ilyen régebbi kérdés:
https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..
Szia!
Miért a kívülálló másoknak teszed fel a kérdést a "csúnya bigott vallásosakról"? Mièrt nem minket kérdezel közvetlenül?
Ha van olyan kérdés ami tényleg érdekel, akkor írj rám és legjobb tudàsom szerint válaszolok rá.
Ha meg csak kibeszélni, hőbörögni szeretnél és ehhez keresel pajtikat, akkor ahhoz kívánok sok örömöt.
Mindenkinek kell valamilyen hit. Az ateistának is, aki abban hisz, hogy nem létezik semmilyen isten, és a materialistának is, aki abban hisz, hogy az anyag létezik csak, és a tudat egy illúzió.
Amit nem tudunk, azt kénytelenek vagyunk valamiféle hittel áthidalni. Az emberi elme a bizonytalanságot szereti a legkevésbé, mert azt a veszéllyel azonosítja. Ezért a legtöbb ember elfogad valamilyen - sokszor kellően alá nem támasztott - dogmát, legyen az egy vallási tézis vagy egy tudományos alapokra felhúzott feltevés.
Mert az embereknek igényük van valamire amiben "hihetnek" és ezt nem kell feltétlen leszűkíteni a vallásokra. Ott vannak a manapság nagyon népszerű "egóvallások" amiket a szélhámos trénerek nyomatnak. Meg egy csomó más. Spiri, ezó agymenések.
A vallásnak meg már több ezer éves infrastruktúrája és gyakorlata van ebben, hogy szippantsa be ezeket az embereket.
" ateistának is, aki abban hisz, hogy nem létezik semmilyen isten,"
Ezt cáfolnám. Én agnosztikus ateista vagyok. Nem hiszek Isten nemlétezésében, és nem hiszek a létezésében sem. Azon az állásonton vagyok, hogy Isten VALÓSZÍNŰLEG nem létezik.
Teljesen hitetlen vagyok, semmiben sem hiszek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!