Tulajdonképpen van bármi olyan tanítás a Bibliában, amihez tényleg kellett volna Isten szava, és nem találhatták ki emberek?
Semmi olyan nincs benne.
A szakértők egyébként kimutatták, hogy a zsidók a Biblia írásakor merítettek más vallásokból, mítoszokból, amiket átalakítottak a maguk gondolkodása szerint. És ezt a véleményt nem habzós szájú ateisták találták ki, hanem elolvasható a római katolikus szentírástudományban.
Általában a jóslatokra szoktak hivatkozni, hogy bizonyítsák, a Biblia természetfeletti, csakhogy számos jóslat keletkezése, értelmezése, teljesedése kritizálható.
Nincs. Énnezt nagyon magas szintű bölcsként és biblia szakértőként mondom.
Na és? Isten léte tök lényegtelen. Van köztünk és közte némi szint. Itt kell megvalósítani a jót. Ahhoz meg gondolkodó, bölcs, tapasztalt emberek kellenek, nem hit.
"Isten nyilván olyan tanításokat fog kinyilatkoztatni, amit emberek megértenek. Ha olyan tanítást tartalmazna amit emberek ésszel nem tudnak felfogni, nyilván nem lenne értelme."
>Pontosan ez a baj a kereszténységgel. Ha valamit nehéz megérteni, akkor ez a válasz: "ne foglalkozz vele, úgysem értenéd meg, még csak NE IS GONDOLKOZZ rajta"
Had kérdezzek valamit!
Szerinted ha az emberiség megfogadta volna a kereszténység tanácsát, ma létrejöhetett volna az a csodálatos tudományos és technikai fejlettség, amely körül vesz bennünket?A mikrovilág tudománya - a kavantummechanika - ma létezne? A legnehezebb tudományról van szó, még a tudósok sem értik igazán... De foglalkozunk vele, mert az emberiség (mármint az értelmesek) tudásszomja hajtja előre a társadalmat, hogy még jobban meg tudjuk ismerni a világot. A kereszténység meg megelégszik az ősi mítoszokkal, legendákkal, amelyeket nem lehet igazolni, mert vagy elhiszed, vagy sem.
Isten simán mondhatott volna olyan dolgokat, amelyek az emberi észt meghaladják. Legalább adhatott volna munkát a tudománynak, hogy legyen mit kutatni. Ha olyan fantasztikus kijelentésekről lett volna szó, amelyről felismertük volna, hogy egy átlag emberfeletti intelligencia műve, akkor ma többen elfogadnák Isten létezését tényként. Ehelyett adott teljesen sablonos bölcsességeket, amelyek nem kiemelkedőek, hiszen a zsidó bölcsességirodalmat az ókori babiloni és görög bölcsesség simán meghaladja.
Másrészt, ne becsüld le az emberi tudást. Már ott tartunk, hogy szintetikus DNS-t is sikerült létrehozni. Az ókori zsidók erről álmodni sem mertek volna.
"Már ott tartunk, hogy szintetikus DNS-t is sikerült létrehozni. Az ókori zsidók erről álmodni sem mertek volna."
Kár, hogy nem fogod megtudni, hogy gondolkodnak rólad nemhogy 3000, hanem akár csak 200 év múlva.
Az 1600-as évektől a természettudományos vizsgálódások és felfedezések meghatározó alakjai voltak pl a Jezsuita rend tagjai.
@Andizsuzsi
A katolikusok közül többen foglalkoztak tudománnyal a középkorban, ezt senki sem tagadja.
Csakhogy a mainstream kereszténységet ma már inkább a szektásodás jellemzi. A fiatalok többségében nem ismerik a katolikus szentírástudományt, ellenben ott ugrálnak az agymosó, tudománytagadó pünkösdista szeánszokon. Vagy említhetném az adventista "ifi" eseményeket, ahol szintén az agymosás megy, csak light-os formában.
"Pontosan ez a baj a kereszténységgel. Ha valamit nehéz megérteni, akkor ez a válasz: "ne foglalkozz vele, úgysem értenéd meg, még csak NE IS GONDOLKOZZ rajta"
Többek között ez is gond a keresztény vallással.
"Szerinted ha az emberiség megfogadta volna a kereszténység tanácsát, ma létrejöhetett volna az a csodálatos tudományos és technikai fejlettség, amely körül vesz bennünket?"
Nem vagyok keresztény de tudtommal a Biblia nem írja hogy ne foglalkozz tudománnyal. A keresztény egyház tiltotta ezt, nem a Biblia.
"Isten simán mondhatott volna olyan dolgokat, amelyek az emberi észt meghaladják. Legalább adhatott volna munkát a tudománynak, hogy legyen mit kutatni. Ha olyan fantasztikus kijelentésekről lett volna szó, amelyről felismertük volna, hogy egy átlag emberfeletti intelligencia műve, akkor ma többen elfogadnák Isten létezését tényként. Ehelyett adott teljesen sablonos bölcsességeket, amelyek nem kiemelkedőek, hiszen a zsidó bölcsességirodalmat az ókori babiloni és görög bölcsesség simán meghaladja."
Ha emberi ésszel nem értjük meg mi értelme lett volna hogy a Bibliában szerepeljen? Tegyük fel hogy ma eléd tesznek egy tudományos dokumentációt egy olyan témában amit az emberiség ezer év múlva ért majd meg. Te hogy döntöd el hogy ez egy hiteles tudományos leírás vagy egy scifi író agymenése? Sehogy. Egy középkori embernek hiába beszélsz rádióhullámokról, DNS-ről, elektromos motorról stb, mert a fogalmakat sem értené.
"Isten simán mondhatott volna olyan dolgokat, amelyek az emberi észt meghaladják."
Hát sajnos úgy érzem, akarata ellenére ez sikerülhetett neki.
# 1
Mózes könyve az konkrétan egy az egyben egy sumer mitológiai plagizálás!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!