Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ellenzi a keresztények...

Miért ellenzi a keresztények nagy része a José Silva által kifejlesztett módszert, aminek elnevezését magyarra úgy fordította valaki, hogy "agykontroll"?

Figyelt kérdés

A módszer eredeti neve: mind control.


Mind jelentése:

[link]


Control jelentése:

[link]


Miért lenne baj az, ha valaki például a "ó, de buta vagyok" helyett azt gondolná, hogy "meg tudom csinálni"?


Fejtsétek ki, köszönöm!



2019. nov. 9. 02:55
 1/10 anonim ***** válasza:
16%

Nem a "keresztények", hanem a "gondolkodó emberek" nagy többsége, és nem ellenzi, csak értelmetlennek tartja.

Nem az a gond, hogy arra ösztönözne, hogy elöször próbáld meg elérni, amit akarsz, hanem az, AHOGY ezt szerite meg lehet csinálni. Az ugyanis teljesen értelmetlen, és részben lehetetlen dolog, ezzel csak átveri az embereket!

2019. nov. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Ennek okát én sem értem igazán - de meggyőződéssel vallják, hogy a Bukott Angyalok Seregének nyitnak utat azok, akik ezt a módszert gyakorolják.


Ui: kifejezetten szellemi támadhatóságra gyanakodnak. (Elsősorban a katolikus vallás szokta tiltani ezt a fajta elmélyülési/meditatív formát.)

2019. nov. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
És mert halottaktól kérnek segítséget.
2019. nov. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Azért ellenezzük, mert hülyeség. De nem csak a keresztények ellenzik, hanem minden értelmes ember, legyen ateista vagy más vallású.


Egyébként itt van egy igen alapos keresztény kritika is róla:

[link]

2019. nov. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Anahystor ***** válasza:
32%

Sajnos, az a helyzet, hogy egyesek ÚGY mondanak róla véleményt, hogy FOGALMUK SINCS arról, hogy miről beszélnek!


Én jártam agykontroll tanfolyamra, és MEGTAPASZTALTAM, hogy egy működő dologról van szó.


Aki szerint "És mert halottaktól kérnek segítséget.", annak annyit üzennék, aki ilyet állít, az egyszerűen hazudik. Ellenben a "SZENTEK", akikhez imádkoznak segítségért a katolikusok, na AZOK tényleg meghalt emberek.



"Azért ellenezzük, mert hülyeség. De nem csak a keresztények ellenzik, hanem minden értelmes ember, legyen ateista vagy más vallású."


Igen, és miért is "hülyeség"???

Mivel nem próbáltad (UGYE NEM???), így miképp mondhatsz róla véleményt?

Talán csak nem ostoba előítéletről van szó?

2019. nov. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

#5

Keress rá nyugodtan, van számtalan ateista kritika is róla. Sőt sok ilyenben lényegében vallásnak titulálják.


Egyébként hülyeség ez a "kipróbálás" érv. Szcientológiából se kell eljutnom több millió forintért x fokig, hogy tudjam mekkora kamu és átverés, sőt emberre káros dolog.

2019. nov. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Anahystor ***** válasza:
41%

OK, ezt gondolod te,


de


"Azért ellenezzük, mert hülyeség."

OSTOBA előítélet!


"De nem csak a keresztények ellenzik, hanem minden értelmes ember, legyen ateista vagy más vallású."


Ezek közül hány olyan van, aki kipróbálta, vagy csak mind az alapján ítélkezik, amit ő "HISZ" róla?!


"Egyébként hülyeség ez a "kipróbálás" érv."

Nem jobban, mint az, ha minden alap nélkül mondasz valamiről ítéletet!


"Szcientológiából se kell eljutnom több millió forintért x fokig, hogy tudjam mekkora kamu és átverés, sőt emberre káros dolog."


Valóban nem kell, mivel szcientológiából kiszabadultak véleményére és tapasztalataira támaszkodva hozol ítéletet.

Tudsz konkrétan olyanokról, akik az agykontroll tanfolyamról az elvégzése után mondtak ilyen elítélő véleményt????

Hoznál ilyen példát néhányat?



" Sőt sok ilyenben lényegében vallásnak titulálják."

Vannak akik az ateizmust is vallásnak titulálják, de ettől még nem lesz az!


De azért, csak hogy kicsit tisztában legyél az alapokkal (mert láthatóan teljes a sötétség), az agykontroll UGYANAZON az alapon működik, mint az önszuggeszció, sőt lehántva róla a misztikus réteget: az ima!!!


A vallásos embereknek ezért szúrja leginkább a szemét, mert képes éppolyan "csodákra", mint a hívők imái, csak éppen nem kell hozzá "isten" segítsége!


Tudod az ima, az elmélyülés (rózsafüzér) éppen azt az állapotot idézi elő, mint az agykontrollban a számolás (alfa állapot, egyfajta alváshoz közeli állapot). Ilyenkor vagy képes leginkább a tudatos éneddel hatni a testedre (pl. öngyógyítás).

2019. nov. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Anahystor ***** válasza:
27%

A linkelt cikkről tömören ennyi: elfogult és ostoba.


Konkrét tételeit akkor cáfolom, ha valaki ÉRDEMBEN akar és képes vitára az adott kérdésben (megfelelően tájékozott, és nem csak zsigeri gyűlöletből nyomkodja a piros kezecskét).

2019. nov. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%

1. Mert haszontalan dolgokra hasznaljak. Tehat nem Isten dicsosegere. (Legalabbis nem hinnem, hogy barki is a Biblia teljes szoveget probalna megtanulni vele szorol szora.)


2. Mert az embert onimadasra keszteti, nagykepuve teszi. Nem Istentol ker alazattal dolgokat, hanem o akarja megteremteni sajat maganak.

2019. nov. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%
Én is használom, voltam tanfolyamon is. Ebben nem hinni kell, csinálni. Én sem hinném el, ha nem tapasztalnám nap mint nap.
2019. nov. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!