Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan veszik az adventisták...

Honnan veszik az adventisták és a Jehova tanúi hogy a Jel 17-ben szereplő parázna asszony a hamis vallást jelképzei?

Figyelt kérdés

Bár a 2 vallás kissé eltér ebben a kérdésben, de alapvetően ugyanazt mondja, arról a szentírási szakaszról. Jómamagam nem vagyok keresztény, de érdekel a vallástörténet.


Nos, várom az érveket.


2019. okt. 22. 15:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Jehova tanui az őrtoronyból,neki az a szentirás.Az adventistákat nem ismerem.
2019. okt. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Az adventisták azt tanítják, hogy a parázna asszony a katolikus egyház, a "lányai" pedig a protestáns egyházak.


A tanúk is hasonlót mondanak, szerintük a asszony a hamis vallást jelképezi. Kivéve őket, mind akik igazak.


Nekem más véleményem van erről, viszont érdekelne tudják-e egzakt értelemben bizonyítani amit mondanak, mert súlyos diszkrimináns kijelenéseik vannak, ami másokra sértő.

2019. okt. 22. 17:23
 3/17 anonim ***** válasza:
15%

A kérdésed jogos.

Azonban a Biblia megmagyarázza saját magát, és ha az örtorony folyóirat ir is róla, azt azért teszi, mert a Biblia beszél erről.Az örtorony folyóirat, a biblia alapján készül, alapos Biblia kutatás után.


De a kérdésedre, válaszolva:

A szajha vagy a parázna asszony mint szimbólum gyakran előfordul a Héber Iratokban. Izrael nemzete figyelmeztetve lett, hogy ne lépjen szövetséges kapcsolatba Kánaán nemzeteivel, mert az ahhoz vezethet, hogy ’erkölcstelenkedni fognak az isteneikkel’, vagy ahogy egy másik fordítás írja, ’szajhálkodnak’ isteneikkel.

Ennek a szóképnek egy hasonló alkalmazása a Keresztény Görög Iratokban is megtalálható. A keresztény gyülekezet ott egy olyan szűzhöz van hasonlítva, aki Krisztusnak mint Főjének és Királyának a jegyese

Jakab tanítvány óva intette a keresztényeket attól, hogy szellemi házasságtörést kövessenek el azáltal, hogy barátságot kötnek a világgal

Nagy Babilon egy további különleges ismertetőjele a részegsége, vagyis úgy mutatja be a Biblia, mint aki „részeg a szentek vérétől és Jézus tanúinak vérétől”

Így tehát szellemi értelemben megfelel az ókori Babilonnak, mivel ugyanolyan ellenséges Isten igaz népével. Nem elhanyagolható részlet, hogy Jézus a vallási vezetőket tette felelőssé ’a földön kiontott minden igazságos vérért, az igazságos Ábel vérétől Zakariás véréig’.

Egy másik jelentős tényező, hogy amikor Nagy Babilont utoléri a jelképes vadállat tíz szarvától jövő, pusztító támadás, akkor bukását siratni fogják azok, akik társai voltak a paráznaságban, a föld királyai és a kereskedők meg a hajósok, akik luxuscikkekkel és káprázatos cicomával látták el őt. Bár a politika és a kereskedelem ezen képviselői túlélik Nagy Babilon pusztulását, figyelemre méltó, hogy a vallások képviselői a továbbiakban nincsenek feltüntetve a jelenetben, mint akik siratják az összeomlását

A föld királyairól azt mondja a Szentírás, hogy valamikor a rejtélyes Babilon megsemmisülése után ítéletben részesülnek, és pusztulásukat nem a „tíz szarv” idézi elő, hanem a királyok Királyának, Isten Szavának a kardja


Egyébként sokan a Római hatalmat mondják Nagy Babilonnak, ami azért nem lehet, mert Róma acélos katonai ereje által szerezte meg és tartotta fenn uralmát, illetve azzal, hogy provinciáiban és kolóniáiban szigorúan érvényre juttatta a római jogot.

S nem alkudott vallásokkal, vagy vallással.Babilon egyidejűleg létezik annak a vadállatnak a királyságával, amely megrontotta és rabszolgasorba döntötte az emberiséget, és amelyet a Báránynak le kell győznie

2019. okt. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
18%

Egyébként a Nagy Babilon nevet viselő jelképes asszony „azt a nagy várost jelenti, melynek királysága van a föld királyai felett”. Ez a királyság lehetővé teszi számára, hogy ’népeken, tömegeken, nemzeteken és nyelveken’ üljön

„Birodalom”-ról akkor beszélünk, amikor egy királyság más királyságok és nemzetek felett is hatalmat gyakorol. Nagy Babilon a földi királyok fölé emeli magát, uralkodik felettük és befolyással van rájuk. A jelképes hétfejű vadállaton ül, az állatok pedig a Biblia más helyein politikai világhatalmakat szemléltetnek.

Érdemes megjegyezni, hogy Isten nem úgy tekintett Izraelre vagy Júdára, mint pusztán politikai szervezetekre, amelyek kapcsolatba lépnek más politikai kormányzatokkal. Isten inkább annak alapján feddte meg őket, hogy már szent szövetségben álltak vele, ennélfogva felelősséggel tartoztak azért, hogy szent népként ragaszkodjanak hozzá és a tiszta imádatához

2019. okt. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Kedves Jehova tanúja!


Köszönöm válaszod. Bár amit írtál, az ránézésre nem tűnik rossznak, sőt biztos vagyok abban, hogy laikus ember el tudná fogadni, mert jól fel van építve. Van itt azonban néhány dolog, ami miatt az írásmagyarázatodat nem tudom elfogadni:


Ha jól vettem észre, te Babilon pusztulását valamikor a jövőbe teszed. A Jelenések könyve azonban a kortárs keresztény gyülekezeteknek szól, és olyan jövendölések vannak benne, amelyek hamar be fognak teljesedni - ez van a szövegben. A parázna asszony képe egyébként az Ószövetségben olyan városokra van alkalmazva, amelyeket a próféták megintettek. A szerző ezt a képet használja fel akkor, amikor közli mondanivalóját. Hogy a Jel 17-ben is valamilyen településről van szó, az számomra egyértelmű, hiszen az angyal az asszonyt egy várossal azonosítja, nem hinném, hogy ezt tovább kellene magyarázni. Ráadásul az angyal még a Babilon nevet is alkalmazza rá, ami abban az időben Róma gúnyneve volt, hiszen a történelmi Babilonhoz hasonlóan elpusztította Jeruzsálemet 70-ben. Szóval én úgy gondolom, hogy János Rómáról, mint városról beszél abban a fejezetben, és úgy többségében korabeli eseményekről ír a könyvében szimbolikus nyelven.


Végül még annyit megjegyeznék, hogy Jehova tanúi bibliakutatása szakmailag nem elfogadható, hiszen nem rendelkeznek megfelelő végzettséggel, így inkább csak amolyan laikus véleménynek minősül.

2019. okt. 22. 18:40
 6/17 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező.

Csak hogy János a jelenések könyvét, Jeruzsálem pusztulása után irta, És az utolsó napokról szól, amikor Jézus visszatér, és ezt az Úr napjának nevezi János. Ezért ez nem az akkori korra vonatkozik.

2019. okt. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Jeruzsálem pusztulása után lett Róma gúnyneve Babilon, legalábbis zsidó körökben így lehetett, mert a pogányoknál is ismert volt ez az elnevezése. A Jelenések könyve pedig nem az utolsó napokra vonatkozik, mivel János azt a parancsot kapja, hogy azokat írja meg, amik hamarosan bekövetkeznek. Jövendölései tehát nem a távoli jövőről szólnak, legalábbis többségében biztosan nem.


Annyit megjegyzek még, hogy ezek az apokalipszisek rendszerint mindig korabeli eseményekre utalnak.

2019. okt. 22. 22:53
 8/17 anonim ***** válasza:
20%

(Jelenések 1:10) 10 A szellem hatása alatt az Úr napján találtam magam,. . .

János ihletés alatt az Úr napján, vagy is Jézus második eljövetelén találja magát, ami a jövőt illeti és nem a multat.Hiszen a végén Sátán elengedése is a végén olvasható, egy rövid időre, az ezeréves millenum végén

az A·po·kaʹlyp·sis (Apokalüpszisz) „feltárás”-t, „kinyilatkoztatás”-t jelent. Isten jövőre való szándékának feltárását tartalmazza.

A Jelenések könyve azt tárja fel, hogyan fogja Jézus Krisztus ezt az őskígyót, aki az Ördög és a Sátán, véglegesen a pusztulásba taszítani, és ezért sem a multbeli eseményeket tárgyalja.

Valamint azt is, hogy Jézus mint Isten, Jhova itéletvégrehajtója lezárja az emberi uralmakat, és át veszi a hatalmat.

2019. okt. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%
"Róma" Babilon politikai értelemben vett birodalomként már rég megszűnt addigra, mire János ezt a prófétai látomást kapta. Ami Rómát illeti, politikai uralmának természete nincs összhangban Nagy Babilon ténykedéseinek leírásával, sem uralkodási módszereivel. Nagy Babilon egy szajha, aki paráznaságot követ el a föld királyaival, lerészegíti őket paráznasága borával, és félrevezeti a nemzeteket azzal, hogy ’spiritizmust gyakorol’
2019. okt. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
20%

Támogatja a spiritizmust mint vallási szokást, tehát nem lehet Politikai hatalom. Már csak azért sem, mert "a Politikai hatalom "paráználkodik" vele.

Az ókori Babilon rendkívül vallásos város volt. Több mint ötven templomát különböző istenségeknek szentelték. A babilóniaiak háromszemélyű istenségeket imádtak, és abban hittek, hogy a halál után a halhatatlan lélek leszáll a sötét alvilágba. Ott „a síron túli emberi lét a legjobb esetben is csak komor, nyomorúságos mása a földi életnek” – olvashatjuk egy enciklopédiában (Funk & Wagnalls New Encyclopedia).

Idővel ezek a tanítások az egész földön elterjedtek, és napjainkban ilyen vagy olyan formában fellelhetők a "kereszténység" vallásaiban.

Nagy Babilon is nemzetközi méreteket ölt. Úgy írnak róla, hogy kapcsolatban van a politikai uralkodókkal, és nagyban hozzájárul az üzletemberek gazdagságához, miközben ő maga mint harmadik elem, „démonok lakóhelye lett”, valamint „próféták és szentek” üldözőjévé vált.

2019. okt. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!