A nagyszülők elvihetik titokban keresztelni az unokát?
Normális helyeken, pl nálunk a pap csak a szülők engedélyével és jelenlétében keresztel, de sajnos vannak nem normális helyek is. A jogkövetkezményeket nem ismerem.
Viszont ha ti keresztényként éltek, akkor szerintem semmi értelme a keresztelést kihagyni a gyerekeitek esetén. Hiszen elsősorban az életmódotokkal, példátokkal hattok rájuk, az értékrendetek átszivárog beléjük. Nem tudjátok nem befolyásolni őket. (Ugyanez vonatkozik arra is, ha kereszténynek mondjátok magatokat, de nem éltek úgy - akkor meg azt fogjátok átörökíteni.)
Ehhez képest egy keresztelés semmi. Ha felnőttként keresztények lesznek, akkor nem baj, hogy már meg vannak keresztelve, ha meg nem, akkor semmit nem fog nekik jelenteni.
Ha viszont ti magatok nem hisztek, akkor ne engedjetek a nagyszülői nyomásnak. Bár jogi ügyet lehet, hogy akkor sem csinálnék ebből.
,,Törölteted a válaszokat? Te tényleg beteg vagy!"
Én nem töröltettem senki válaszát.
Kedves RachelWarner!
Igazad van, és nekem sem volt egyházi esküvőm. Én őszintén hiszek Istenben, és azt is hiszem, hogy ő mindenhol ott van, az Ő áldásához pedig az egyházra nincs szükség. Csak hát ebben a családban felszínes már mindenki, utálom. Én akkor sem teszem ezt a gyerekemmel.
Vannak normális egyházközségek is amúgy, kár, hogy a tietek nem olyan. A vallást közösségben lehet igazán gyakorolni, ezért ajánlom, hogy keressetek magatoknak egy jót (például érdemes lenne utánanézned, hogy nincs-e egy MÉCS családközösség elérhető közelségben).
Az, hogy a Magyar Katolikus Egyház magasabb szinten mit művel, az szerintem is szégyellnivaló. (Engem az is bánt, hogy a hívek közül ezt sokan mennyire nem veszik észre - de ház ez van, az emberiséget nem lehet lecserélni.) Ha van evangélikus közösség a közeletekben, megpróbálhatod őket, ők - amennyire látom - kevésbé engednek a politikai nyomásnak (bevállalva azt, hogy emiatt jóval kevesebb állami támogatást kapnak, mint amennyi mondjuk a katolikusokhoz képest arányos lenne).
A szentségek kiszolgáltatása pedig egy harmadik dolog. Ha hiszel abban, hogy a szentségek szükségesek, fontosak, akkor azért valamit mégis kéne tenned. Olyan ez, mint hogy ha bunkó a háziorvos, de te beteg vagy, és nem tudsz máshoz menni, akkor mégis nála fogsz próbálkozni. (Persze ha nem csak bunkó, de a munkáját sem képes vagy hajlandó elvégezni, akkor tényleg bajban vagy.) Lehet, hogy egy öntelt idióta a pap, de ha felszentelték, akkor kiszolgáltathatja a szentségeket. Persze ha nem hiszel a szentségekben, akkor mindegy.
"A vallást közösségben lehet igazán gyakorolni"
Mármint a hitet, ha igazi. A vallást lehet bárhogy...
Isten álláspontja szerint: NEM.
De az emberi törvények alapján sem.
Miért? Mert a gyermek életéért elsősorban, a szülei a felelősek, Őket fogja számon kérni a Teremtő, a gyermek életéért. Akkor tehetné meg, ha a szülők helyett a gyámot a nagyszülő gyakorolja.
Bár nem tartozom egyetlen egyházhoz sem, de azt egy Papnak is tudnia kell, hogy a szülők beleegyezése is kell Isten színe előtt a keresztelkedéshez.
Ellenben Ő is vétkezik a nagyszülőkkel együtt Isten és ember ellen.
Aki ilyet csinál, az nem ismeri Isten szavát, és az emberi gondolkodás mód, és a Biblia ellenes hagyományok rabja. Ezt nyugodtan elmondhatod nekik, ugyan is az írásokban sehol nem oktat, vagy mond ilyet sem Isten sem Jézus. S a nagyszülők felelősségre vonhatóak.
Ha szeretik Istent, és a megváltójukat, akkor nem tesznek helytelenséget. Isten is meghagyja a szabad döntés jogát az embernek, akkor milyen jogon határoznak mások felett?
A keresztelkedés, nem menti meg semmitől a gyermeket, sem senkit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!