Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nevezik Istent gonosznak...

Miért nevezik Istent gonosznak, amikor ő ment meg a gonosztól?

Figyelt kérdés

"Amikor a tisztátalan lélek kimegy az emberből, víz nélküli helyeken bolyong, nyugalmat keres, de nem talál. Akkor így szól: Visszatérek házamba, ahonnan kijöttem. Amikor odaér, gazdátlanul, kiseperve és felékesítve találja az Akkor elmegy, vesz maga mellé másik hét magánál is gonoszabb lelket; bemennek, és ott laknak, és annak az embernek az utóbbi állapota rosszabb lesz az előbbinél. Ez történik majd ezzel a gonosz nemzedékkel is."

(Máté 12:43-45)


szellemeknek


Tehát ha egy ember nem engedi be a szent lelket, abba előbb utóbb gonosz szellem megy bele, mert a lelke nincsen tele a szentlélekkel. Ilyenkor kezdik ezek az emberek lelkét belülről felemészteni, és teszik tönkre az embert. Sajnos ez a mai világban, amikor még mi hívők is képesek vagyunk elfordulni istentől, komoly veszélyt jelent. Ez nem jelenti azt, hogy minden hitetlen rossz lenne, mert aki nem is fogadja be Istent, de az ő akarata, tanítása szerint él és erkölcsi életet él viseli a megpróbáltatásokat azokat isten ugyanúgy befogadja, mert nem enged a gonosz szellemeknek . Azért van a gyónás, mert mindenki követ el hibát, és mindenki vétkezik Isten ellen, és figyelni kell arra hogy gyónás után minnél jobban feltöltödjünk isten szeretetével. Én kiskorom óta nagyon vallásos vagyok, Isten tanításai szerint élek, és oda adom magamnak a másik emernek, segítek ahelyett hogy a saját kényelmemmel foglalkoznák, féltőltődöm a Szentlélekkel, és nagyon boldog vagyok. Persze nekem is vannak hibáim. De ezek nem Isten miatt vannak, ahogyan a háborúk sem, és a többi emberi borzalom. Szerintem aki elfordul istentől, és nem akar erkölcsös Istenek tetsző életet élni, annak tönkre megy az egész élete. Ugyanúgy akik ilyen ezotérikus marhaságokban, horoszkópban, népi mondákban, jövőbe látásban hisz, annak előbb-utóbb tönkre megy az élete. "Ne fesd az ördögöt a falra, mert megjelenik" tartsa a mondás, ennek pedig ez tökéletesen szembe megy, mert a tisztátalan lelkektől, démonoktól kérnek segítséget. A démonok pedig az emberek lelkét akarják, és testét akarják felemészteni, hogy távolabb kerüljünk istentől. A bibliában pedig a sok ítélet, az azért van mert elfordultak Istentől, ellene cselekedtek, és a rosszat választották helyette. Mert aki nem engedi be a szent lelket, abba a gonosz lelkek szállnak meg.



2019. júl. 17. 21:12
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem orvost kéne hívnom...


Imoteph segítse gyógyulásodat!

2019. júl. 18. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert sokan Őt hibáztatják, amiért megengedte, hogy Sátán tevékenykedjen.

Sajnos azt már egyáltalán nem akarják tudomásul venni, hogy Isten minden élő teremtménye előtt megválaszol arra a kérdésre, hogy Ő jó-e vagy sem. Megfosztja a teremtményeit jó dolgoktól, vagy csak a haszontalanoktól akarja tisztán tartani.

Sok ember állítja, hogy neki még Isten se mondja meg, hogyan éljen. Vannak, akik nem akarnak erkölcsi, és egyéb korlátozásokat, hanem féktelenül, Istentelenül akarnak élni.

Csakhogy az életben vannak törvények, szabályok, amik által ha betartják, nem rosszul, hanem tökéletesen jól működnek. Az ezt elutasítók miatt van az élet ilyen borzalommal tele, amiket naponta látunk hallunk.


Azzal, hogy Isten megengedte Sátán rövid ideig tartó ténykedését, bizonyítja mindenkinek, -úgy embernek, mint az angyalainak, -hogy egyáltalán nem rossz dolog az Ő veztése, és erkölcsi törvényei szerint élni.

S amikor lezárja ezt a kérdést, mindenki választ kap mindenre, miközben az addig tett dolgaiért felelősségre lesz vonva.

2019. júl. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
Én ezt nem nagyon tapasztalom...
2019. júl. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
94%

"Eddig tudtam elolvasni."

Sajnállak téged, kérdező.

Visítva szaladsz el, ha valaki végre leírja az igazságot.

Pedig ott volt, feketén-fehéren... és te is megértenéd, ha az isten helyére beírnál akárki mást.


Tényleg sajnállak. Az agyblokk elég súlyos dolog, sok kárt okozhat neked.

2019. júl. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

"Visítva szaladsz el, ha valaki végre leírja az igazságot."


Inkább azért, mert valaki nem akar felelősséget vállalni azért amit az emberek tettek, amit saját maga tesz és megpróbálja ezt Istenre ráfogni. Nem olyan egyszerű a sátánt legyőzni, mert így is úgy jönne helyette valami más gonosz. Az embertől a szabad akaratot, tehát a gondolkodást, az érzéseket kellene elvenni. De ezzel együtt minden jó meg is szünne. Ne azt várd el hogy a földi élet legyen a paradicsom, ha a sátán katonái fogják rabul a bűnös embereket. A paradicsom majd csak az lesz, amibe a halálod után kerülsz, ha erkölcsös életet éltél és nem csak magaddal foglaljoztál.

2019. júl. 18. 09:37
 16/34 anonim ***** válasza:
91%

Minek teszel fel bármilyen kérdést, ha el se olvasod a válaszokat? :D


"Szerintem aki elfordul istentől, és nem akar erkölcsös Istenek tetsző életet élni, annak tönkre megy az egész élete."

Ateista vagyok, tökéletesen az életem, köszönöm. Ellenben láttam Istehez imádkozó hajléktalant.


De ne félts, én Thor-nak tetsző életet élek. ;)

2019. júl. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Dehát te ateistaként is Istennek tetsző életet élsz, és nem hódolsz be a gonosznak. Hidd el sokszor pont az a legboldogabb, akinek semmilye se nincs még is mindent oda ad másoknak.
2019. júl. 18. 12:16
 18/34 A kérdező kommentje:
És a kérdést pedig nem azoknak tettem fel, akik minden rosszat a teremtőre fognak. Nem az ő hibája ismerjük már be, hanem az emberek hibája. Ő mindenkit tökéletesnek teremtett, hozzá hasonlónak, még is sokan elfordulnak tőle. És ez mit eredményez? Az hogy hamarosan a mai világban nem lesznek szabályok. Visszatérünk a primitimizmushoz a haladás nevében, és ilyenkor dühödik fel Isten az erkölcstelenség, és a bűnök miatt. Ezért voltak a Bibliában is azok amiknek az okát, Istenre akarják fogni. Isten bűnösöket ölt meg, de azok skik hallgattak rá megmenekültek. Akik nem hallgattak rá azok úgy jártak mint Lót felesége. Ha Isten valamit parancsolt annak oka van, és ember nem bírálhatja felül.
2019. júl. 18. 12:22
 19/34 anonim ***** válasza:
A szexszel se várok házasságig, pedig úgy tudom, úgy "kéne".
2019. júl. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Az még csak egy kisseb bűn. A keresztények se várnak. :))
2019. júl. 18. 12:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!