Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusok viselhetnek...

Reformátusok viselhetnek keresztet, vagy bármilyen jelképet?

Figyelt kérdés

Szeretnék magamon viselni valamit, amire ha ránézek tudom hogy Isten szeret, és velem van.

Reformátusoktól hallottam olyat hogy keresztet nem szabad. Ez igaz? Ha igen,milyen más jelképet viselhetnék?


2019. júl. 17. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan hordhatsz, ha ez az indíttatásod. Amúgy sem ószövetség van és nem Jézust akarod helyettesíteni egy bálvánnyal. Plusz szerintem nagyon hasznos dologért szeretnéd hordani. Viszont, ha a testvéreid megbotránkoztatja, mert hitben gyengék, akkor ne hord, mert első a szeretet.

Lásd. Róma 14. és 15. fejezet

2019. júl. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Viszont, ha a testvéreid megbotránkoztatja..."

Kérdés, hogy azok mennyire testvérei. Hiszen az apostol írja a kereszt kapcsán, hogy a zsidóknak botrány, a pogányoknak pedig oktalanság.


Mondjuk a reformátusokat kevésbé ismerem, de például az evangélikusoknál teljesen elfogadott a kereszt, sőt hordják is. Az evangélikus püspökök láthatóan is hordják nyakukban. Szóval nem tudom elképzelni, hogy a reformátusoknál ne lehetne.

2019. júl. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

"Kérdés, hogy azok mennyire testvérei. Hiszen az apostol írja a kereszt kapcsán, hogy a zsidóknak botrány, a pogányoknak pedig oktalanság."

A gyülekezeten belülre gondoltam. A "kereszt botránya" rész pedig másról szól, nem erről. Konkrétan Krisztusra utal. Itt pedig a keresztről úgy van szó, mint bálvány

2019. júl. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 jdfGabrella ***** válasza:
Igen
2019. júl. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt hordasz amit akarsz, a Bibliában nincs benne, hogy ne hordj keresztet, a többi csak sületlen belemagyarázás vagy babonás hagyomány aminek nem kell eleget tenned.
2019. júl. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!