A iszlám vallás szerint Salamon király az iszlám prófétája volt?
Az iszlám, a kereszténység és a zsidó vallás egymásra épülő vallások.
A kereszténység elismeri és -némi változtatás mellett- magénak vallja a zsidó Bibliát, és a zsidó vallás pátriárkáit és prófétáit.
Az iszlám ugyanígy tesz mind a zsidó, mind a keresztény hit prófétáival, pátriárkáival, nagy alakjaival, tehát Ábrahámmal, Mózessel, Noéval, Dáviddal, Salamonnal, vagy Jézussal, Szűz Máriával.
Ezek testvér vallások, csak az emberi korlátoltság és a politikai érdekek tüntetik fel őket egymás ellenségeiként a témában laikus emberek számára...
Igen, a Korán több verse is megerősíti.
(Az iszlámban a zsidó, a keresztény és más igaz vallások prófétái is ugyanazt hirdették.)
" “Ne mondd ki hiába Istenednek, az Úrnak a nevét, mert nem hagyja az Úr büntetés nélkül, ha valaki hiába mondja ki a nevét!” (1Móz 20,7)"
Ez a 2Mózes 20.7-ben van.
Az Encyclopaedia Judaica azt írja, hogy „azért kerülték a JHVH név kiejtését . . . , mert félreértették a harmadik parancsolatot”. Tehát tévesen magyarázták Isten parancsát, mely szerint tilos volt helytelenül használni az isteni nevet, és így született a babona.
A bizonyítékok arra mutatnak, hogy az i. sz. első és második században a zsidók körében szárnyra kapott egy babona Isten nevének használatát illetően. /Misna/
Honnan eredt ez a tiltás? Némelyek azt állítják, hogy a zsidók túl szentnek tartották Isten nevét ahhoz, hogy tökéletlen emberek kimondják. Végül aztán már a név leírásától is vonakodtak. Egy forrásmű szerint a félelem oka az amiatt való aggódás volt, hogy a nevet tartalmazó papírt később netán kidobják a szemétre, így megszentségtelenítik az isteni nevet.
A szöveg nem Isten nevének ’felvevését’ vagy kiejtését tiltja meg.
Koehler és Baumgartner-féle héber lexikon arról a héber kifejezésről, amelyből a „hiába” szót (héberül: lás·sávʹʼ) fordították: „egy nevet indokolatlanul megnevezni . . . visszaélni egy névvel”!
Ez a parancs tehát nem Isten nevének a használatát, hanem az azzal való visszaélést tiltja meg.
Ha Isten túl szentnek tekintené a nevét ahhoz, hogy az emberek kiejtsék, az lenne legelőször is az ésszerű, ha fel sem tárja azt előttük.
(Ézsaiás 12:4) . . .„Adjatok hálát Jehovának! Hívjátok segítségül a nevét. Ismertessétek meg cselekedeteit a népek között. Emlegessétek, hogy felmagasztaltatott a neve.
(Mikeás 4:5) 5 Mert minden nép a maga istenének nevében jár, mi pedig Jehovának, a mi Istenünknek nevében járunk időtlen időkig, sőt örökké.
(Malakiás 3:16) 16 Akkor a Jehovát félők beszélgettek egymással, mindegyik a maga társával; Jehova pedig figyelt és hallgatta őket. És emlékkönyvet kezdtek írni őelőtte azokról, akik félik Jehovát, és azokról, akik gondolnak az ő nevére.
(Zsoltárok 79:6) 6 Ontsd ki dühödet a nemzetekre, melyek nem ismernek téged, És a királyságokra, melyek nem hívják segítségül nevedet.
(Zsoltárok 104:35–105:1) . . .Dicsérjétek Jahot! 105 Adjatok hálát Jehovának, hívjátok segítségül a nevét!. . .
(Példabeszédek 18:10) 10 Erős torony Jehova neve. Oda fut az igaz, és védelmet talál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!