Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érdemes e Isten nélkül élni?

Érdemes e Isten nélkül élni?

Figyelt kérdés
A kérdést, beszélgetés indítónak szánom. Mindenki véleménye érdekel, de elsődlegesen azoké, akik hívő keresztények voltak, majd megharagudtak Istenre, elhagyták, avagy ateistává váltak, majd egy idő után, rá jöttek, hogy Isten nélkül élni, nincs értelme.
2019. máj. 28. 10:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
39%

Nem érdemes.

Ugyan is nem mindegy, hogy segítséggel éled az életed a maga nehézségeivel, vagy segítség nélkül.

2019. máj. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Kereszténynek neveltek, ma agnosztikus vagyok. Őszintén szólva nem tudom mi az élet értelme ha netán tényleg nincs Isten. Ha Isten nem létezik, akkor a halál után sincs semmi. Ebből arra következtetek, hogy nem számít milyen utat járok be, mindegyik ugyan oda vezet. Lehetek sikeres, vagy nem, jó ember, vagy rossz, ha nem létezik Isten és nincs semmi a halál után akkor teljesen mindegy, a végeredményen nem változtat az ahogyan éltem. Talán tehetnénk valamit ami kihatna a következő generációkra, de ők is ugyan úgy meghalnak és tehát felesleges az egész. Nemrég mondta hallottam valakitől, hogy érdemes úgy élni mintha létezne Isten, ha hiszünk benne, ha nem, hiszen ha létezik akkor volt értelme, ha nem akkor meg úgy sincs mit vesztenem rajta.
2019. máj. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ezt Pascal mondta, és nagy butaság!

Ugyanis, ha nem SZÍVBŐL hiszel benne, akkor a pokolba kerülsz.

2019. máj. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

" Csak szólok, hogy aki megharagszik az istenére, az még nagyon messze van attól, hogy ateista legyen! "


Csak szólok,hogy a kérdésbben sem szerepel ilyesmi,ott úgy áll,hogy "megharagudtak Istenre,elhagyták,AVAGY ateistává váltak". Nem pedig az,hogy megharagudtak Istenre,tehát ateisták lettek.

2019. máj. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
51%

Jó, akkor még egyszer:

HÍVŐNEK, akinek a vallás jót tesz, NEM ÉRDEMES isten nélkül élnie.

ATEISTÁNAK, akinek sok kára származna a vallásból - neki pedig CSAK isten nélkül érdemes élnie!

2019. máj. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"véletlenül átmentem kocsival a sárga lámpán"


Ne hülyéskedj már, én hívő vagyok és imádok még a piroson is átmenni. Azt hiszed a hívők a pókfingtól is rettegnek? Ki kell ábrándítsalak.

2019. máj. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem érdemes a jó Isten nélkül élni. Jézus is megmondta hogyha betartjuk a parancsolatokat akkor az biztos út az üdvösségre. Nagyon szeretem a jó Istent mert már rengeteg dologban segített nekem. Nélküle nem tudom és nem is akarom elképzelni az életemet. :)
2019. máj. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Riki miller válasza:
Egy Igaz Isten van akit ha egyszer megismersz nem birod otthagyni , ha tudod mijen az amikor Isten törődik veled , pláne amikor segít rajtad akor is mikor nem érdemled meg...
2019. jún. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!