Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érdemes e Isten nélkül élni?

Érdemes e Isten nélkül élni?

Figyelt kérdés
A kérdést, beszélgetés indítónak szánom. Mindenki véleménye érdekel, de elsődlegesen azoké, akik hívő keresztények voltak, majd megharagudtak Istenre, elhagyták, avagy ateistává váltak, majd egy idő után, rá jöttek, hogy Isten nélkül élni, nincs értelme.
2019. máj. 28. 10:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Érdemes. Mindig is ateista voltam, de normális módon élek, nem bántok másokat, nem drogozok, stb. Viszont nem kell félnem Isten haragjától, nincsenek szigorú feltételek, megkötések, hogy pl véletlenül átmentem kocsival a sárga lámpán, úristen, most mi lesz, pokolra jutok??!!
2019. máj. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Én sokáig erösen hittem, aztán szép lassan rájöttem, hogy az egész csak mese. Nen haragudtam meg, mert nincs kire, hanem egyszerüen felnöttem lelkileg is.

Igazán nem érzek semmiféle veszteséget, viszont elég sokat nyertem azzal, hogy megszabadultam a vallástól.


Igazán nem tudom elképzelni, hogy bárkinek is csak úgy lehetne értelme az életének, ha istenben hisz.

2019. máj. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 lilla64 ***** válasza:
68%
Sok minden van,amiről azt gondoljukhogy nélküle nem tudnánk élni.Aztán rájövünk,hogy mégis.
2019. máj. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
10%

Nincs értelme Isten nélkül élni, mivel ha követjük a Bibliát, akkor az pont olyan utakon vezet, ami számunkra a tökéletes.

Van, h haragszom Istenre, amikor testi vagyok, de már megtanultam, hogy ilyenkor magamat fegyelmezzem, és Istennek van igaza. Ateistává nem fogok válni, annyira erős a meggyőződésem Istenről, Jézusról és a Bibliáról, hogy elmebeteg lennék, ha elhagynám. Másképp fogalmazva: azért kezdjek magamnak hazugságokat bebeszélni, hogy bukjam az örök életet, és rossz sorsom legyen? Épeszű ember ilyet nem csinál

2019. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Kicsit ellentmondásos a kérdésed. Ugyanis a főkérdés az alatta lévő leírás egy részéig bezáróan arról szólna,hogy érdemes-e Isten nélkül élni,most,hogy hitetlenekké váltak. De az utolsó bekezdésben ott van,hogy rájöttek már,hogy nem érdemes és visszataláltak. Ezzel egyrészt megválaszolttad a saját kérdésed,hogy nem érdemes,másrészt ilyen emberek véleményére is vagy kíváncsi,akik már rájöttek,hogy nem érdemes,így az egyöntetű válasz csak az lehet,hogy nem érdemes.

De azért megpróbálom én is,bár én az utolsó bekezdés feltételének nem felelek meg,mivel még mindig agnosztikus vagyok. Nyilván mivel jelenleg úgy állok,hogy nem tudom,van-e Isten,azt fogom mondani,hogy érdemes és nem látok változást azóta,hogy elhagytam a hitet. Nem lett se jobb,se rosszabb,talán már jobban kieresztem a gőzt,mint hívőként,amikor elég csúnyán néztek volna rám,ha magamat adom egy vita közben. Szóval én személy szerint nem vettem észre semmilyen hátrányt.

2019. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
De tényleg értelmezd át valahogy a kérdést,mert egy hívő nyilván azt fogja válaszolni,hogy nincs értelme és ha őket célzod meg,akkor felesleges maga a kérdés is.
2019. máj. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Mansour ***** válasza:
80%

Én agnosztikus vagyok, sosem voltam teljes mértékben hívő. Úgy gondolom, hogy azok, akiket teljesen hidegen hagynak a metafizikai kérdések, és nem szembesülnek egzisztenciális szorongással, vagy ha szembesülnek is, sikeresen tudják azt kezelni, azok simán el tudnak élni Isten nélkül. Nekik érdemes is így élniük, hiszen ha nem szenvednek hiányt a hit nélkül, akkor minek is törekednének rá?

Bennem nincs különösebb egzisztenciális szorongás (egyszerűbben fogalmazva: nem félek a nemléttől), viszont mindig érdekeltek a metafizika és a vallások. Egyik vallás igazságáról sem sikerül bizonyosságot szereznem, de úgy gondolom, hogy a vallások az emberi kultúra alapvető értékeit hordozzák, így mindenképp megőrzésre és megbecsülésre érdemesek. Ezentúl nem zárom ki, hogy érvényes metafizikai mondanivalót is hordoznak.

Úgy gondolom, hogy valódi hitet csak Isten adhat, tehát csak olyan ember lehet igazán hívő, akinek valamilyen közvetlen istenélményben volt része.

Amúgy én alapvető bizalommal vagyok Isten felé, ez nálam azt jelenti, hogy ha mégis szembesülnék Istennel, akkor feltétlen bizalommal alá tudnám vetni magam az akaratának. Viszont mivel agnosztikus és alapvetően szkeptikus alkat vagyok, nyilván nem fogadnék el kapásból bármilyen istenélménynek tűnő megtapasztalást megdönthetetlen bizonyítékként Isten léte mellett. Szóval, ha Isten azt akarná, hogy kételkedés nélkül higgyek Benne, akkor ezt nyilván olyan meggyőző formában adná értésemre, ami után biztos nem lennének kételyeim. De mivel ezt nem teszi, feltételezem, hogy az Ő akaratából vagyok kételkedő...:)

Jobban szeretnék amúgy kételyek nélkül hinni, de ha nem ez Isten akarata, nem tehetek mást, mint hogy meghajlok előtte...

2019. máj. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Vèlenènyem szerint nincsenek istenek.
2019. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Csak szólok, hogy aki megharagszik az istenére, az még nagyon messze van attól, hogy ateista legyen!


A kérdés pedig igen egyszerű: ha neked az istenhited sok pozitívumot ad, akkor érdemes hinned. Ezek ugye a hívők.

Ha sok negatívumot, akkor pedig nem. Ezek pedig az ateisták.

2019. máj. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Isten nélkül - lényegét tekintve - lehetetlen, ugyanakkor a vallások által dogmált módon szerintem nem érdemes. Számomra a legtöbb egyház meg felekezet már leszerepelt, az elveik kirekesztőek, mindamellett abszolút félreértelmezhetők, a világ minden fő ellentétéért a vallási ideológiák vaskalapos erőltetése a felelős. Ugyanakkor lehet valóban "igaz keresztény" módjára élni egyház nélkül is, sőt, szerintem csak úgy lehet. Alapvetően az istentől való félelem, hogy kB minden amit az ember szeret az bűn és megbűnhődik érte... Hát ez milyen visszatartó erő, mennyire álságos ez a keresztényi/vallási szemlélet? Szerintem inkább Isten kedvére való, ha a saját jellemfejlődésemet irányítom, tudatosan, arra használom fel hogy másoknak is segítség, vagy legalábbis ne ártsak. Hogy a hibáimat amivel másokat bántok le tudjam küzdeni. De minek ezeket meggyónni ha Isten úgy is lát? Abban a pillanatban amikor megbánom ő tudja, és az indíttatás, hogy jóvátegyem maga a jóvátétel. Ehhez nem kellenének egyházak meg földi helytartók, ember által alkotott hierarchia, sem bálványok, sem idióta dogmák. Ezek emberek egymás közti békés, jóra törekvő, képmutatás nélküli viselkedése kellene hogy legyen, nem több. Ez belőlünk jön vagy nem jön, igyekszünk vagy sem. Sosem voltam hívő keresztény mert már gyermekkoromban igazságtalannak éreztem a tanításokat: hogy az állatok az ember rendelkezésére vannak, azoknak lelkük nincs így üdvösség én nem részesülhetnek - akkor hát Isten megteremti majd magára hagyja őket? Ez nem valami felelősségteljes hozzáállás... Gondoltam kB 5 évesen. Majd még számtalan ilyen dologgal ütköztem meg, de fogalmazzunk úgy "isten szeretetét" mindig éreztem, az egyházakból végképp kiábrándultam. Az istenképem sem tipikus, inkább mint egy minden felett álló természeti törvény, ami egyensúlyra törekszik, és az élet értelmét annak minél teljesebb megélését, testi-lelki minőségében egyaránt. Azt gondolom a tudományos fejlődés is az "ő akarata". Nem hiszek pokolban megy mennyországban, meg feltámadásban. Inkább valamiféle megújulásban, vagy nem is tudom. Minden esetre igényük van rá, hogy a nagy elveszettségünkben valaki óvó szemeit érezzük magunkon. Aztán ha nincs isten, és a halállal simán csak elmúlunk akkoris, jobb úgy élni, hogy bizakodunk "valaki" szeretetében, vigyázásában. Ettől függetlenül ateistaként is lehet szerintem ilyen lelki nyugalommal élni - a lényeg az életed minősége. Mindenki maga dönti el, hogyan jó neki, de abban biztos vagyok, hogy igazán jó lélekkel csak úgy lehetünk, ha a dolgainkat nem istenért, hanem magunk és mások boldogságáért tesszük.
2019. máj. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!