Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia/Isten tiltja a füvezést?

A Biblia/Isten tiltja a füvezést?

Figyelt kérdés
Kúltúrált füvezés 1-2 havonta egyszer, az bűn?
2008. nov. 11. 16:51
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
37%
Ekkora sületlen válaszokat egy kérdésre.Az igehelyekre való hivatkozás pedig rossz igeértelmezést tanúsít.Saját magatoknak lelkiismereteteknek mesélitek be és magyarázzátok félre az igéket Isten beszédét.Persze,hogy tiltja a füvezést Isten.A te tested(újjászületett személyre értem)már többé nem a tied hanem Istené mely meg van váltva meg van tisztítva a Szent Szellem által Isten számára.A füvet a test kívánja nem pedig a szellem.Az újjászületett ember nem testi már,ha nem Szellemi.Akik pedig Krisztuséi,a testet megfeszítették indulataival és kívánságaival együtt.Ha Szellem szerint élünk Szellem szerint is járjunk.A sorrend a következő szellem,lélek,test.A testi dolgok általában amit a test kíván rossz bűnös cselekedet és nem Istentől származik.Istennél nincs kis és nagy bűn nála CSAK BŰN van ezt ne felejtsd el.Ő nem vállal közösséget a bűnnel és a bűnős emberrel.De akarja,hogy tedd le a bűnős cselekedetedet és térj meg belőle.Türelmes és mindig örömét leli a megbocsátásban.Kérdezd meg magadtól,hogy minek az a fű?Mi hasznos van benne?Szükséged van rá?Állj ellen és szabad leszel.Ellen tudsz állni a fű kísértésének?Nem?!Hívd segítségül Istent és megszabadulsz minden bűntől!
2008. nov. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
61%
Jól le szavaztatok de nem baj.Az igazság néha fáj de megszabadít.
2008. nov. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
71%

18:22-es vagyok. Ki mondta neked, hogy az, aki a kérdést föltette hisz Istenben, és ezáltal a Szentlélek temploma?


Különben is. A mértéktelenség a bűn. Nem hiszem, hogy egy kis módjával elszívott fű károsabb mint egy pohár kóla, vagy egy hamburger? Most akkor utálod azt is aki kövér? Mert nem ápolja jól a testét??? Ugyan! Nézz magadba! Hogy néz ki a te templomod??? Tuti nem vagy tökéletes.

2008. nov. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
93%

Mik is azok a szokások ,melyeket Isten és a Biblia egyértelműen tilt!??


Ilyen például a szeszes italok túlzott fogyasztása (1Korinthus 6:9, 10). Másik a kábítószerek használata; a marihuána és heroin élvezete, és a dohányzás is. Ezek károsak a szervezetre és egyben tisztátalanok. Aki ilyenekkel él, nyilvánvalóan megsérti Isten következő utasítását: „tisztítsátok meg magatokat minden testi és szellemi tisztátalanságtól” (2Korinthus 7:1). A dohányzás azoknak is árt, akik kénytelenek beszívni a dohányzó környezetében a dohányfüstöt, vagyis a dohányzó megsérti a „szeresd felebarátodat” isteni törvényt is (Máté 22:39).

2008. dec. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
52%

írhat bármit Carl Ruck ő egy senki..

az a lényeg hogy a biblia nem ír cannabisról,és nem is tanít semmi olyat hogy szivjad a füvet vagy a cigit

2009. jan. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
86%

Sziasztok


Nekem az a vélemányem, hogy habár Isten adta a növényt magát, de ne feledjük, hogy sokminden van ezen a földön, ami természetes, mégis az emberek rosszra használják. Bevallom életemben nem füveztem még, pedig 28 éves vagyok, de igazából nem is izgat a dolog. Szerintem a Biblia ír a józanságról és arról is, hogy a testünk a Szentlélek temploma. Viszont azt állítani, hogy csak azért, mert valami káros, ne edd, idd stb, akkor sajnos semmit se ehetnénk, ihatnánk, hiszen a zsíros étel is árt, meg a zsírmentes is, a szénsavas se só a szénsavmentes pedig ...stb, stb. amíg emberek lesznek, kitalálnak, vagy talán rájönnek dolgokra, amik nem egészségesek, csak a probléma tényleg ott van, hogy már a levegő is egészségtelen. Ami szerintem ebben a kérdésben számít az 2 dolog.

1. ne válj a rabjábá

2. ne botránkoztass meg senkit. Ha olyan emeberek közelében vagy, akik elítélnének, ha megtudnák, akkor inkább ne tedd, mert ezzel bűnbe sodrod őket (ítélkezés) és magadat (megbotránkoztatás)ha egyedül vagy valahol, ahol nincs ismerősöd, és éppen van nálad, mondjuk hollandiában - bár érdemes elgondolkodni, hogy honnan, mert országunkban illegális, vagyis bűn a tulajdonlása is, nekünk pedig a Biblia szerint engedelmeskednünk kell a felettes hatalmaknak.

Ez a véleményem.

2009. ápr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
44%

Ez a fő baj: "a Biblia szerint engedelmeskednünk kell a felettes hatalmaknak"

Hát igen; innen látszik, hogy a vallás is csupán hatalmi célokra van felhasználva, sőt az egész ezért lett kitalálva. Igazából szerintem a 10 parancsolaton, és a fontosabb erkölcsi tanításokon kívül a többi csak a mindenkori hatalmak érdekét szolgáló egzisztenciateremtő "rizsa", ami úgy van megfogalmazva, hogy mindenki a saját szájaíze szerint értelmezhesse, és hülyíthesse vele a népet.

Addig nincs baj a füvezéssel, amíg másoknak, v. saját magának nem okoz valaki kárt vele (mivel a maffia által terjed, ezért tényleg bűn használni; sok kéz és láb eltörik ott, már a legcsekélyebb tévesztések stb. miatt)!

Engedélyezni kéne, mint a hollandoknál.

A fűvel legalább saját szememen keresztül szemlélhetem elmélyülten a dolgokat, nem adják a számba a megcsócsált szavakat; ilyenkor tényleg szabadabb vagyok, csak én és a gondalataim...

2009. máj. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

1. Az, hogy a kannabiszfogyasztásnak vannak orvosilag előnyös hatásai ma már aligha vitatják.

2. A rasztafarizmusban Jah illatának nevezik.

2009. szept. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Szerintem a lényeg, hogy el tudd dönteni mi érdekel!

Isten.... vagy a füvezés.

Aztán ha Istent választod előbb utób rájössz, hogy nincs nála jobb kábítószer:)

2009. dec. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

:DArra szeretnék rájönni...

De sajnos sehogyse sikerül.

2009. dec. 30. 23:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!