Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény vallás miért...

A keresztény vallás miért tiltja a homoszexuális szexet, a maszturbálást, és a házasság előtt lévő emberek szexét?

Figyelt kérdés

Azt megértem, hogy tiltja azt, hogy a házasságban élő párok másokkal lefeküdjenek, ezáltal megcsalják egymást.


De ezeken felül miért tartja bűnnek azt, hogy pl. valaki maszturbál, hogy két házasság előtti ember lefekszik egymással, vagy hogy két meleg/leszbikus szexel?



2019. ápr. 27. 20:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%
Tudtommal nem tiltja a vallás, csak "utálatos"-nak tartja (a férfiak közti kapcsolatot), már ahogy a Bibliában szerepel, de már itt hozzá kell tenni, hogy ez már egy ember által papírra vetett iromány, tehát az író stiláris megfogalmazása is benne van. Ami meg a többit illeti, az elsősorban a vallás intézményesített formája, az egyház képviselőinek "tanítása", tilalma. Ez pedig nyilván erősen gyökerezik a másik emberen való uralkodás (lelki vonatkozásban is) kényszerében.
2019. ápr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Há' mer' az van a bibliában...

Amúgy az nem bibliai hogy a szex csak a gyereknemzésre van, nem csak arra hanem élvezetből is. De csak házasságon belül, a biblia szerint..

2019. ápr. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%
Minden erkölcsrendszer azokhoz igazodik, akik azt kiagyalták. A Bibliát nővel ellátott heterók írták, magukról, maguknak. Ennyi. Ha a macska írta volna, akkor a kutya ördögi állat lenne benne, ha a nyúl, akkor a húsevés erkölcstelenség. Olyan törvényt még senki nem írt, ami a saját lényével lenne ellentétes, de a másikakat taposni, az tipikus emberi vonás... Mért van a szomszédnak kecskéje, amikor nekem kacsáim vannak? Hát rohadjon meg az ilyen, ezt ne lehessen csinálni!
2019. ápr. 28. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
40%

#8: Jobb lett volna röviden összefoglalni, és a regényt pedig belinkelni, akkor nemcsak én olvastam volna el.


Kedves kérdező, Isten tudja, milyennek alkotta az embert, és ezért akarja úgy vezetni, ahogy az az ember természetének megfelel.

2019. ápr. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Mansour ***** válasza:
75%

"Annó a középkorban volt ez szokás, mert a testet ördögtől valónak tartották. Szerencsére jött a reneszánsz, és az ilyen felfogás eltűnt, de nyomokban meg megtalálható ...:/"

Ez így nem igaz, a középkor még alapvetően normálisan viszonyult a szexualitáshoz. A reneszánsz túlzott szabadossága után kezdett az inga a másik végletbe átlendülni, és akkor alakult ki az prűd, álszenteskedő mentalitás, amit aztán a modern kor a 19. század végére erősen kikezdett, és a 20. század közepi szexuális forradalom pedig végképp elsöpört. Amivel egyébként ismét egy másik végletbe lendítette az ingát, úgyhogy hosszú távon számolni kell valamilyen ellenhatással...

2019. ápr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Azt nem tudhatjuk, hogy Isten mit gondol a homoszexualitásról.

Mert nem tudjuk őt megkérdezni, a bibliába van leírva!

Sose tudjuk meg, mert mindennek oka van, amit Isten tesz!

2019. ápr. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Egyébként a biblia a tetoválást is tiltja!

És mégis rengeteg ember tetovált.

2019. ápr. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
67%

Ha a maszturbálás nem lenne öröm forrása, akkor miért teremtette Isten? Miért nem lehet gyereket nemzeni kéjvágy nélkül?

A 10-13 éves fiúk biztos, de lányok is maszturbálnak. Azok is bűnösök? Még házassághoz túl fiatalok. Ha engem kérdezel én 8 évesen már csináltam és jól esett. Azt sem tudtam mi az hogy bűn vagy nem.

2019. ápr. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Ornela Mutti: Ha a "bűnt" örököljük és ezért alakul ki a homoszexualitás, hogy lehet, hogy az állatoknál is kimutatható mióta világ a világ? (Az állatok nem lettek átokkal sulytva az édeni lázadáskor, szóval ők eredetileg ilyenek, azaz így lettek teremtve).


Ha a szex kizárólagos célja az utódnemzés, miért volt az izraeli királyoknak (pl. Dávidnak aki Jézus ősatyja szóval a vérvonala is szent) nem is egy ágyasuk? remélem azt nem kell leírni mire voltak jók az ágyasok lol).


A Biblia sehol nem tilta amúgy a maszturbálást, csak a fanatikusok magyaráznak félre mindent. Pl. hogy Szodoma és Gomorra a homoszexuáliaok miatt lett elpusztitva - legyszi olvassatok mar el a vonatkozo részt hogy mi volt ott a gond.


Nagy problema hogy vallások dugig vannak ilyen hülyékkel akik nem tudnak értelmezni semmit és minden adódó hitbeli ellentmondásra befogják a fülük ahelyett hogy elkezdenének gondolkozni. Legalább a Biliát ismernétek ha itt szenteskedtek, te jó ég.

2019. ápr. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!