Mi a Bárány Atyjának neve? Miért jelentős, hogy a kiválasztottaknak mindkét név a homlokukon legyen? A Bárány ugye Jézus Krisztus?
Jelenések 14:1
Ezután ismét láttam: a Bárányt a Sion-hegyen, és vele együtt azt a száznegyvennégyezer embert, akik a Bárány nevét és a Bárány Atyjának nevét viselték a homlokukon.
"Nincs benne egyetlen görög kéziratban sem"
A héberben meg 7000x szerepel. A görög másolatokban (!) valóban nincs, még akkor sem amikor idézi a héber szöveget, ahol meg benne van.
Legtöbb Bibliában csak néhány helyen szerepel, mivel követik azt a zsidó hagyományt, hogy Isten nevét nem szabad kiejteni. Persze azt a zsidó hagyományt (sőt, nem is hagyományt, alapvető hittételt) nem követik, hogy Isten EGY, nem három.
Jézus idejében a héber kéziratok mindenhol tartalmazták a tetragramot.
"Valahol olvastam, hogy egyes helyeken az az Istentisztelet náluk, hogy felolvasnak a legfrissebb őrtorony magazinból, és utána gyakorolnak vitázni meg ilyenek"
Ha olvastad valahol biztos úgy van.
"Isten nem ennyire tehetetlen, hogy az idők végén tudott volna csak ilyen kis marék embert megmenteni."
Noé bárkájában 8an voltak, rengeteg emberből.
"Egyébként pedig mivel nincs más Isten csak egy"
Így van, bár nagyon sokan a háromságban hisznek.
@11: "A héberben meg 7000x szerepel. A görög másolatokban (!) valóban nincs,"
Gondolom számodra az a tény teljességgel jelentéktelen, hogy az Újszövetséget koiné görög nyelven írták, nem héberül. Hadd segítsek: az eredeti szövegben egyetlen egyszer sem szerepel, csak valamelyik fordításában. És mint tudjuk vitás esetben az eredeti szöbeget kell alapul venni...
A többi eszmefuttatásod pedig akkor lenne igazb ha a tetragrammaton nem egy közismert ketív qeré lenne, amit a fordítók -mivel pontosan tudták ezt- figyelembe is vettek.
A JHVH is név, ahogy az Atya is, de mind a kettő cím is. Arra utalnak, akiről a Felkent így beszélt: Atya, Isten, egyedül igaz Isten, Istenem, Atyám, Istenetek, mennyei Atyátok.
A magyar értelmezés szerint, mint a Kovács József, nincs neve, de a héber gondolkodás szerint több neve is van. Ezen nevei közül vannak, amik csak őrá utalnak, pl. JHVH (Létező/örökké létező), El-Elyon (a leghatalmasabb hatalmasság/Isten), Eloah (Egy Hatalmasság/Egy Isten), de vannak olyan nevei is, amit teremtményei is hordozhatnak, pl. Elohim (Isten/istenek), Úr, Urak Ura (ez Krisztusra is igaz), Szabadító, Kőszikla (Krisztus és az Egyház is), Király, stb.
Jel.14,1.És látám, és ímé egy Bárány áll vala Sion hegyén, és ő vele száznegyvennégy ezeren, a kiknek homlokán írva vala az ő Atyjának neve.
Itt nincs szó 2, azaz két névről csak Jézus Atyjának nevéről. De vajon mi is ez a "Név"?
Jn.12,28.Atyám, dicsőítsd meg a te nevedet! Szózat jöve azért az égből: Meg is dicsőítettem, és újra megdicsőítem.
Jn.17,6.Megjelentettem a te nevedet az embereknek, a kiket e világból nékem adtál: tiéid valának, és nékem adtad azokat, és a te beszédedet megtartották.
Jn.17,26.És megismertettem ő velök a te nevedet, és megismertetem; hogy az a szeretet legyen ő bennök, a mellyel engem szerettél, és én is ő bennök legyek.
Sehol sincs szó arról, hogy Jézus az Atya Isten Jehova nevére utalna. Azt akkor már mindenki ismerte. Nem!
Jézus a szerető, gondviselő, teremtő, örökkévaló állandó Isten személyére, az Atyára utalt, Akit a saját maga személyével igazolt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!