Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van többféle vallás ha...

Miért van többféle vallás ha egy Istenben hiszünk?

Figyelt kérdés
nemrég voltam egy ökonemikus istentiszteleten ahol a református tiszteletes azt mondta,a reformátusok,katolikusok,baptisták és evangélikusok egy istenben hisznek,akkor minek ennyiféle vallás?
2010. júl. 4. 13:01
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
senkit nem szándékoztam kérdésemmel megbántani
2010. júl. 4. 13:02
 2/22 anonim ***** válasza:
57%

Mert egy ökonemikus istentiszteleten nem hangozhat el az, hogy a mi istenképünk az igaz, a többieké hamis.


Ezzel így mondhatja azt, hogy egy istenben hisznek, csak nenm egyforma az elképzelésük róla.

2010. júl. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
33%

[link]

ajánlom neked

2010. júl. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
55%

az ember eredendő bűne miatt, semmi másért. :)


ami pedig az önzés...s ez önzés miatt nem tudják egymást megérteni, és ezért nem képesek elfogadni, hogy mindegyik ugyanarról beszél...illetve a világot irányító társaság is totálisan önző, s ebből kifolyólag mocskolják be a vallási gyülekezeteket, mindazért, mert félnek elveszteni a hatalmukat, mert önzőek. Természetesen vannak olyan emberek akikben ez kis mértéket ölt(önzés), vagyis olyanok, akiknek a cselekedetei önzetlenek már, de még a gondolataikkal harcban állnak.


Akikről beszélek, a "rosszakról", azért is rakom idézőjelbe, mert nem szó szerint kell érteni, ugyanis tévedésben vannak az emberek az élettel kapcsolatban, másképp szemlélődnek(a hívők is), mint ahogyan kellene, és ez automatikusan beindítja az emberben az önzést, amiből mindennemű negatív emberi tulajdonság ered. A megoldás elérhető, de szükséges hozzá hit, és józan paraszti ész.


Minden ember egy Istenben hisz, de még az ateisták is. Ott van bennük a szikra, hiszen ha nem lenne az "Úr", semmi sem lenne. :)


ui: természetesen vannak kivételek, de az emberek nagyja sajnos nem lát.


üdv

25/F

2010. júl. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Mert amiket felsoroltál, nem külön vallások, hanem felekezetek.

És többféle vallás azért van, mert én konkrétan nem hiszek a keresztény/zsidó istenben.

2010. júl. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
35%

Mert valójában egy isten sincs. Az isteneket, vallásokat, emberek alakították ki, hogy megmagyarázzanak olyan dolgokat, amiket nem értenek, és minél több dolgot értünk meg, ezek egyre inkább háttérbe szorulnak.


Ezért van az, hogy nem egy egységes vallás létezik, hanem ahány kultúra, annyi vallás. Plusz a különböző értelmezésekből kialakult független felekezetek.

2010. júl. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
19%
Minek van több ujjad, ha mind ugyanazon a kézen van?
2010. júl. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Azért, mert Luther Márton elindította a lavinát...

Amúgy szerintem sincs sok különbség a keresztény vallás egyes ágai között.

2010. júl. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Igazán nem akarok senkit megbántani, de aki nem hisz Istenben, miért ír bármit is a "vallás" témakörbe?

Én sem szoktam ateista oldalakon oltogatni másokat.

2010. júl. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
De hát van külön olyan téma, hogy "valláskritika"!
2010. júl. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!