Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia gyors megismerésére...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

A Biblia gyors megismerésére milyen könyvet, honlapot tudsz ajánlani?

Figyelt kérdés

A történetek áttekintő leírása, a szerkezet és a tanulságok összefoglalása érdekel inkább.

Gondolom nem a Biblia teljes elolvasása a legjobb módszer és időm sincs rá.


2010. júl. 2. 09:51
 1/4 anonim válasza:
Van több Gyerekbiblia kiadás is, azokban röviden érthetően vannak összefoglalva a történetek és kiemelve a tanulság, lehet, kicsit dedós egy felnőttnek, de hasznos.
2010. júl. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, és is a gyerek Bibliákat akartam javasolni. Abban csak a mézes-mázos részek vannak benne.
2010. júl. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Én 25 éve tanulmányozom a Bibliát, és 15 éve végeztem teológiát, ez alapján azt tudom válaszolni neked, hogy lehetetlenség olyan könyvet, vagy honlapot készíteni, amely ennek az igénynek megfelelne.


Ennek magyarázata, hogy a Biblia nem egy könyv, hanem 66 könyv gyüjteménye, melyek szorosan összefüggenek egymással, és ha a lényegét meg akarod ismerni, ismerned kell mind a 66 könyvet részletesen. Ráadásul a könyvek írói sok esetben nagyon tömören fogalmazták meg a mondanivalójukat, egy-egy versben olyan komoly gondolati mélységek vannak, amelyekről egy-egy órás igehirdetéseket, előadásokat lehet tartani.


A történetek csupán az egyes emberrel vagy néppel kapcsolatos eseményeket írják le, a valódi mélységek nem ezekben vannak, hanem a levelekben, a prófétai látomásokban, ezek összefüggéseiben. A Biblia gyakorlatilag olyan mint egy kirakós játék, puzzle, ahol az egyes darabok külön-külön vannak, és mindenkinek személyes feladata ebből összerakni azt a képet, amely aztán a lényeget megmutatja. Azt, hogy milyen sokféleképpen rakták össze mutatja, hogy mennyi vallásfelekezet van, amelyiknek ez a szent könyve...


Javaslom a [link] honlapot, ahol a teljes Biblia elolvasható, illetve hasznos információkat találhatsz arról, hogyan is született meg ez a nagyszerű könyvgyüjtemény, és az elejének a vázlatát is megtalálod!


Üdv. Péter

2010. júl. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Osztom az előttem szóló véleményét.

Szerintem kezd az olvasást egy evangéliumnál!

Nekem sincs túl sok időm, de minden nap rá fordítok 5 percet az olvasására, és általában csak kinyitom valahol.

2010. júl. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!