Jehova tanúi, a Jel 17-ben szereplő nagy parázna (Babilon) lányai kikez jelképeznek?
Nem állítom, hogy egyetértek a Jehova tanúival, de úgy gondolom, hogy a Jel 17 értelmezésében előrébb vannak, mint a hagyományos kereszténység nagy része.
Értelmezésem szerint valószínűleg a Jel 17-ben szereplő babiloni parázna a Katolikus Egyházaz jelképezi, a lányai, pedig értelemszerűen a belőle kiszakadt egyházakat, ami minden bizonnyal a protestantizmus. Ez egyébként az adventista értelmezés.
Úgy tudom, hogy JT-i is vallással azonosítják Babilont. Érdekelne, hogy a parázna lányokon mely felekezeteket értik.
"babiloni parázna a Katolikus Egyházaz jelképezi, a lányai, pedig értelemszerűen a belőle kiszakadt egyházakat, ami minden bizonnyal a protestantizmus"
Minden protestáns felekezet, sőt az ortodoxok is a katolikus Egyházból szakadtak ki közvetlenül, vagy közvetve.
A jehovások a millerita mozgalomból szakadtak ki, a millerita mozgalmat egy volt baptista alapította, stb....
Egyébként elég nagy lelki paráznák a jehovások, mert tagadják, hogy Krisztus a teremtő Logosz.
Mi lenne, ha az ellenség helyett a rászorulókkal foglalkoznál?
Attól még egy terrosita sem fog a mennyországba kerülni, mert névlegesen a Jézuska a szíve kis csücske.
Azok pedig nem fognak pokolba kerülni, akik bankkártyával fizetnek.
Itt olvashatsz bővebben a Jelenések 17. fejezetéről:
Kedves Kzitus!
Károli Gáspár fordításában Babilon a "paráznák" anyja. Én úgy tudom, hogy ez nőnemben van az eredeti szövegben, ami látszik is László atya fordításából:
"5Homlokára egy titokzatos név volt írva: „A nagy Babilon, a szajháknak és a föld utálatosságainak az anyja.”
Forrás itt: [link]
A nagy Babilon a szajháknak (parázna lányoknak) is az anyja. Ezek szintén egyházakat jelképeznek. Ha Babilont a Katolikus Egyházzal azonosítjuk, akkor értelemszerűen a protestáns egyházak a lányai, hiszen az "anyaszentegyházból" közvetlenül a protestánsok szakadtak ki.
Nagy Babilon és a „lányai”,kifejezést a Biblia olykor városok vagy nagyvárosok peremvidékére, illetve környező kisvárosaira használja, például amikor Szamária és Szodoma ’alárendelt városairól’beszél;
lásd: Ezékiel 16:46–48.
Amikor Nagy Babilont utoléri a jelképes vadállat tíz szarvától jövő, pusztító támadás, akkor bukását siratni fogják azok, akik társai voltak a paráznaságban, a föld királyai és a kereskedők meg a hajósok, akik luxuscikkekkel és káprázatos cicomával látták el őt.
A Nagy Babilon egy gyűjtő név, amibe, az összes emberek által létrehozott, és a világban hatalommal bírt vallások benne vannak, akár keleti, akár törzsi vallásokról van szó.
Azért adta Isten ezt a nevet a vallások összességének, mert a vallások kialakulása, Babilonból indult ki, amikor Bábelnél Isten összezavarta a nyelveket, az emberek pedig szétszéledtek a Földön.
#1
Kedves hozzászóló.
"...az ortodoxok is a katolikus Egyházból szakadtak ki közvetlenül, vagy közvetve."
Nem tudom hogy ezen állítás alatt mit értessz, de nem hinném hogy (mint tudjuk) a Pál apostol által alapított görög gyülekezetek késöbb lettek volna alapítva mint a római...
Ráadásul mint tudjuk, abban az időben még nem a gyülekezetek között tettek rangsor beli kúlönbséget hanem a tagok között...Í"...Jakab és Kéfás, meg János, kik oszlopokul tekintetnek" Gal. 2,9
A többivel (a protestánsokkat is beleértve) egyet értek veled...
Nagy Babilonban a hamis vallások összességét ismerhetjük fel. Ő ’a szajhák anyja’, mivel a világ hamis vallásai – a kereszténység rengeteg szektáját is beleértve – olyanok, mintha a lányai lennének, akik az anyjukhoz hasonlóan szellemi paráznaságot követnek el.
De egyúttal „a föld utálatosságainak anyja” is abban az értelemben, hogy olyan visszataszító dolgokat hozott a világra, mint a bálványimádás, spiritizmus, jövendőmondás, asztrológia, tenyérjóslás, emberáldozat, templomi prostitúció, a hamis istenek tiszteletére rendezett ivászat és egyéb tisztátalan szokások.
Nagy Babilon királyi színekbe, „bíborba és skarlátba” van öltözve, „arannyal, drágakővel és gyöngyökkel” van felékesítve.
Gondoljuk csak el, micsoda pompás épületei vannak, micsoda ritka szobrok és festmények, felbecsülhetetlen értékű ikonok és egyéb vallásos kellékek, valamint csillagászati értékű vagyontárgyak és óriási pénzösszeg halmozódott fel a világ vallásainál!
Nem igazán hiszem, hogy az ortodox egyházak a katolikusból szakadtak ki. Bár az kétségtelen, hogy az első századokban Róma tekintélye megkérdőjelezhetetlen volt. De nem vagyok biztos abban, hogy Kelet szakadt el Nyugattól. Lehet, inkább Nyugat Kelettől.
Nekem az ortodox egyházak hithűbbnek tűnnek, mint a katolikus.
"Nem tudom hogy ezen állítás alatt mit értessz, de nem hinném hogy (mint tudjuk) a Pál apostol által alapított görög gyülekezetek késöbb lettek volna alapítva mint a római..."
Idéznéd kérlek, hogy hol beszéltem római gyülekezetről? Keleten is van számos katolikus részegyház. Az antiochiai egyház ugyan úgy a katolikus Egyház része volt, mint akár az efezusi, vagy akár a római. Antiochiai Szent Ignác magát a katolikus Egyház püspökének tartotta, pedig keleti városról van szó. Jeruzsálemi Szent Kürillosz (szintén keleti egyházatya) is a katolikus Egyház püspökének tartotta magát. Az I. Konstantinápolyi Zsinaton is a katolikus Egyházat vallották a Hitvallásban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!