Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bizonyos keleti országok,...

Bizonyos keleti országok, miért tartózkodnak a kereszténységtől?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ezen országok alatt, például Kínát, Japánt, Koreára, India gondolok.


Bocsánat ha az országok elhelyezkedésével tévedtem.


Természetesen ott is vannak keresztény emberek, de én úgy látom, hogy ők jól elvannak a saját kialakult hitnézeteikkel, a filozófiával, az univerzizmussal. Egyáltalán nem érződik rajtuk a kereszténység terjeszkedésének azon részei, ami a történelemben szinte az országok nagy részén érezhetővé vált.


Ti mit gondoltok?


2018. nov. 9. 14:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Azt gondolom, hogy ez pontosan jól van úgy ahogy van.

Mindenkinek joga van a saját vallásához, ideológiájához. Ha nem kérnek a kereszténységből hát nem kérnek. Pont nem én leszek az aki megmondja másnak miben higgyen.

2018. nov. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Kínában kommunizmus van, bár hivatalosan van valami "kínai kereszténység", de az messze van a valóditól. Például a pápa nem nevezhet ki püspököket sem. Ez Észak-Koreára hatványozottan igaz.


Japánban korábban megindult a kereszténység terjedése, de az oly békés buddhizmus azt elég keményen vérbe fojtotta. A jezsuita missziók hatására több száz ezer japán tért meg, közülük a békés buddhisták sok tízezret kivégeztek. Sőt még a 20. század elején sem volt vallásszabadság, a 20. század közepén erőszakosan felléptek a még megmaradt keresztényekkel szemben. Jelenleg amolyan megtűrt vallás a kereszténység Japánban.


India érdekes ilyen szempontból, hiszen már az I. században voltak ott keresztény gyülekezetek. Sajnos túl sok információnk nincs az ezt követő évszázadokról.

Jelenleg egyes államokban üldözött vallás, más államokban megtűrt vallás, ennek ellenére növekszik a megtértek száma. Indiában jelenleg is nagy hatása van a kasztrendszernek, amivel szemben gyökeresen mást képvisel a kereszténység, a "tartózkodás" egyik oka például ez.

2018. nov. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Alapvetően meghatározó a kultúra, amiben felnőtt az ember. Számodra persze hogy alap a kereszténység, ha hitről van szó, mert ezt ismered mióta az eszedet tudod, ez volt a természetes életed jó részében.

Ellenben bárki másnak, aki eltérő kulturális hatásokkal találkozott, épp ugyanolyan idegen és bizarr lehet például a megváltás gondolata, az eredendő bűn, akár maga a monoteizmus, mint amennyire bizarr lehet keresztényi szemszögből a reinkarnáció, a nirvána vagy pl a tehenek tisztelete.

2018. nov. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Annak a "kiemelésével" nem tudok egyetérteni, hogy egy Buddhista hívő bárkit is bántana, ez legalább annyira önellentmondásos a hitükre nézve, mintha azt mondanánk, hogy a Jézust követők gyilkosok, mert a történelem során több millió ember vesztette életét a kereszténység hatására.


Egy olyan személy, aki Buddha szavait olvassa, és gyakorolja a hitét, a megjelölt íratok alapján, tudja, hogy az emberi, de még az állati élet is szent, így egyiket sem lehet sérteni, sem fizikailag, sem lelkileg. Aki ezzel ellentétesen cselekszik, az nem mondható Buddha követőjének. Ahogyan egy a kereszténység nevében végrehajtott agresszív személy tettei sem árnyékolhatják be a Jézus által bemutatott viselkedési formát.


Bocsánat, hogy a kérdéstől némileg eltávolodtam. Továbbra is várom természetesen a véleményeket.

2018. nov. 9. 15:09
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Egyet értek.

Kína: Ott a mai napig üldözik a kereszténységet, az állam akarja megszabni, hogy az emberek miben hihetnek.

Japán: 1616-ban betiltották a kereszténységet és az 1800-as évek második feléig ha kiderült valakiről, hogy keresztény megölték. (Bár kis létszámban, de így is fennmaradtak.) Japán jelenleg nem túl vallásos, ők most kb. mindenkit elismernek. Szerintem nem is nagyon érdeklődnek a kereszténység iránt.

India: Szerintem is a kasztrendszer elvetése lehetett a legnagyobb akadály. "Minden ember egyenlő? Na, ne már..." Gondoljunk bele, hogy a kasztrendszer a mai napig él...

Korea: Az 1800-as évekig üldözött vallás volt. Utána megtűrt lett. Jelenleg pedig Észak-Koreában, üldözik a keresztényeket, egy Biblia birtoklásáért is kivégeznek. Délen viszont terjed.

2018. nov. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%

Folyt.

Mármint egyetértek, hogy nem kell szítani a közhangulatot a buddhizmus ellen. (Nyilván az üldözésekkel, nem mindenki értett egyet közülük sem.) Szerintem egyszerűen a helyi vezetők érdekeit sértette a kereszténység.

2018. nov. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Ezeknek az országoknak jól működő, több évezredes mentalitása, filozófiai, vallási, gondolkodási rendszerei vannak, nincs igényük a leváltására. Az emberek egy része érdeklődik a kereszténység iránt, de egyrészt távol áll a kultúrájuktól, másrészt például a hinduknak idegen a kereszténység kizárólagosságtudata, Kínában a kereszténység az idegen behatolással kapcsolódott össze.


Egyáltalán a kereszténység a világ egy jelentős részén nem Jézust, Máriát, Bibliát, meg megváltást jelent, hanem gyarmatosítást, elnyomást, erőszakos nyugatosítást és hasonlókat. Körülbelül úgy, ahogy ma az iszlám egy átlag magyarnak terrorizmust és barbárságot jelent.

2018. nov. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

A kereszténység rengeteg csodálatos ősi kultúrát söpört ki nyomtalanul a világból. Európának pl abszolút nincs önálló, a kezdetekig visszanyúló és máig kitartó kultúrája, hanem helyette van ez a közel-keleti szar. Minél többet olvasol utána annak, hogy milyen praktikákat használtak különböző európai országok népei, meg milyen színes, és érdekes dolgokban hittek, annál bicskanyitogatóbb, hogy mindezt feladtuk a kereszténységért.

Miért kéne másoknak is ezt tenniük? Nem kényszerítették már rá a keresztények magukat elég kultúrára, hanem abszolút mindent el kell törölni? Nem kell, hogy Japánban is egy európa által átcsócsált közel-keleti vallás legyen az uralkodó vallás, és hogy a shinto szentélyek helyét átvegyék a templomok. Úgysem létezik egyik sem.... Nem léteznek sem youkaiok, sem kisördögök, de a youkaiok köré is, és a kisördögök köré is, sőt, akár a dzsinnek köré is épült egy külön kultúra és világnézet, ami még az ateisták életébe is mélyen beleivódott, sőt, minden egyes rezsimbe beleivódott, ami uralja az adott országot ezzel pedig nem lenne szabad szórakozni.


Attól, hogy mi eldobtuk egy évezrede az identitásunkat egy idegen, a mi népünktől független vallásért, aztán erőszakkal rákényszerítettük a kereszténységet megszámlálhatatlan kis országra, nem várhatjuk el, hogy mások maguktól dobják el az egyediségüket.

2018. nov. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

"Egy olyan személy, aki Buddha szavait olvassa, és gyakorolja a hitét, a megjelölt íratok alapján, tudja, hogy az emberi, de még az állati élet is szent, így egyiket sem lehet sérteni, sem fizikailag, sem lelkileg"


Igen ám, de mivel a Buddhizmus egy emberi kitalált vallás, így képtelen az embert belsőleg megváltoztatni. Erre csak az egy igaz Isten képes, az Úr Jézus. Ezért nem meglepő, ha a Buddhisták néha leirtják a keresztényeket

2018. nov. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

Indiához annyit szeretnék hozzáfűzni, ha már csapongunk a témák között, hogy ott egyáltalán nem tartózkodnak a kereszténységtől az emberek.

Tamás apostol Indiába utazott téríteni Jézus halála után erre dél Indiában nagyon büszkék az emberek, mai napig sok keresztény van ott.

Aztán ugye az európai telepesek nagy hatással voltak indiára, a Goa tartomány portugál gyarmat volt, a mai napig fő vallás a keresztény ott, mind katolikus, európai keresztnevet vettek fel, és mindnek ott van a kézfejere tetoválva egy kicsi kereszt, ez az összetartozásuk szimboluma. És nemhogy gyengülne, hiszen már nem gyarmat ország, inkább egyre erősödik, sok hindi tér meg.


#8: a kereszténység sosem volt közel keleti, az izig vérig európai vallás. A közel keleten mindig is a zsidó, iszlám volt a domináns. Amúgy a kereszténység egyáltalán nem nyomja el az adott nép kultúráját. Szépen hozzáigazodik a kultúrához, ezért is van ott a föld minden pontján.

Attól, hogy maga Jézus Izraeli kultúrában született, a keresztényeknek ezt nem kell felvenni, magára erőltetni. A keresztény nem jár uniformba, nem minden ugyanolyan még egy adott kulturán bellül is valtozatos.

Világ minden pontján más és más a kereszténység, ami pont ez benne a szép. Mi sem mutatja jobban, hogy a kereszténység nem nyomja el a nép sajatossagait, mint maga a keresztény templom.

Nem ugyanolyan egy Árpád kori magyar kis kőtemplom, mint egy skót felföldi vagy Jeruzsálemi. Nincs Vatikáni sztenderd, gondolj az orosz furcsa kupolás templomokra, vagy az izlandira, ami inkább úgy néz ki mint egy űrhajó, nem egy templom. USA-ban a Modern építészetben épített művészi templomok, a dél amerikai mindenben csicsás templomok, vagy a Jézus szobor Rioban, vagy a földbevájt kereszt alakú templom etiopiaban, stbstb. Egy közös van bennük, a kereszt ( de a magyar reformatusoknál meg az sem, mert itt kakas van a tetején, ami megint azt bizonyítja mennyire alkalmazkodik az adott kultúrába) Biztos csodás templomok lennének Japánban, ha lehetne. Ez egy közös kapocs a világban, ami közelebb hozza az embereket egymáshoz, anélkül, hogy alkalmazkodnunk kelljen bármibe is. Egy dologban, el kell fogadniuk az egy Istent, és annak törvényeit. De ez nem változtat a kulturán semmit.

2018. nov. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!