Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg tudja Sátán Istent bármibe...

KZitus kérdése:

Meg tudja Sátán Istent bármiben is akadályozni? Ír erről a Biblia?

Figyelt kérdés

szerintem nem, de egy válaszban ezt olvastam:


"... aki nincs szövetségben Istennel, az azért nem jut el az Ima Istenhez, mert a mi világunk és a Menny között 2. égben ott a sátán...aki az imát meg tudja állítani!"

De egy szövetségben lé ő hívő embernek erősebb az imája és az áttőri a sátán pajzsát!"



2018. okt. 29. 16:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
72%
Hát, ha megengeded megkérdeznélek, szerinted Isten miért hagyja hogy egy egykori angyal, akit ő teremtett, szabadon terrorizálja és csábítsa bűnre az embereket, akiket elvileg neki szeretnie kéne? Nem képes tenni ellene? Vagy csak nem is akar tenni az emberiségért?
2018. okt. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Ha igaz lenne a "gyári hibás angyal" elmélet, akkor valóban hibátlan a levezetésed, és Isten mégsem az, aki.

Akkor az az igaz, amit a "gyári hibás" angyal állít, h Isten igazságtalan, zsarnok stb.


Na de miért higyjünk a Kisértőnek, aki emberölő volt kezdetektől fogva?


Az általad felvetett (amúgy szellemes) elméletből süt a felelősség másra / Istenre hárítása.

Ugyanúgy, ahogy Ádám Évára és Istenre, Éva a kígyóra hárította rögtön a felelősséget.


Ebből látszik számomra, hogy a "gyári hibás angyal" elmélete szellemes, de csak az ősi hazugságot ismétli:

"Isten a hibás".

2018. okt. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Ádám és Éva volt a Föld bolygó felelőse.

Amíg Isten királyságában éltek, szépen éltek (lsd. Éden).


Amikor beálltak Lucifer követői közé (ami nem kevesebb, mint az angyalok egy harmada), akkor döntöttek nem csak a saját, hanem az egész Emberiség sorsa felől...


Isten, tényleg jó és tényleg mindenható.

Megtette, amit semmilyen mást istennél nem olvashatunk, hogy eljött Sátán birodalmába, kifizette a szabadulásunk árát (azaz meghalt azzal a halállal, ami a végső pusztulás, a teljes elszakadás) és most is azon fáradozik az angyalok sokaságával, hogy az emberek a jót válasszák.


Tombol Sátán, jól látod, és még sokkal nagyobb csodákat és üldözést hoz a Földre. DE van korlát, amit Isten még így is meghatároz, ugyanis TERV szerint halad.

Az Ördög tombolhat, de Isten kezéből ki nem kaphat.


Ugyanakkor, aki elutasítja Isten védelmét, az Ellenség hatalmában marad, aki kezdetektől fogva gyűlöli ez embereket (emberölő, hazugság fejedelme, ordító oroszlán- így jellemzi az Írás)


pl. Védelemről szóló versek:

"Tudjuk, hogy az Istent szeretőknek minden javukra válik"

"Az Atya szereti a Fiút, s mindent a kezébe adott. 2Hatalmat adtál neki minden ember fölött, hogy akiket neki adtál, azoknak örök életet adjon."


“Hű az Isten, aki nem hagy titeket feljebb kísérteni (megpróbáltatni), mint elszenvedhetitek, sőt a kísértéssel egyetemben (egyidejűleg) a kimenekedést is megadja…” (1Kor 10,13)


"Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem hatalmasságok, sem jelenvalók, sem következendők,

39.

Sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől."

2018. okt. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

"Na de miért higyjünk a Kisértőnek, aki emberölő volt kezdetektől fogva?"

Ha abból indulunk ki hogy semmi sem csak úgy magától teremtődik, hanem mindent Isten teremtett, akkor adja magát hogy a felelősség mindenképp Istenre kell hogy visszavezethető hogy legyen. Ha valami nem eredeztethető Istentől, legyen az bármi, az azt jelentené hogy nem ő mindennek teremtője. Vagy van minimum egy másik teremtő, vagy vannak dolgok amik csak úgy maguktól megteremtődhetnek, Isten akarata ellenére is.

2018. okt. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
63%

Fura szöveg, honnan van?


Ezek szerint van gyenge ima, meg erős ima???


Szerintem nem Sátán akadályozza meg, hogy eljusson az ima, azt ugyanis nem tudja.

de azt esetleg el tudja hitetni egy imádkozóval, hogy

- az imája úgysem jut el

- az ő imádsága kiváltságos (farizeus imája)

- bár haragban van valakivel, lop, csal, hazudik stb. és nyugodtan imádkozhat, nem szükséges változtatni semmin

2018. okt. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Pontosan!

És itt lennék kíváncsi arra, Zitus, hogy te hogyan látod ezt az egészet.

Ki a felelős a jelenlegi elrontott világért és a szenvedésekért?

Ki a VÉGSŐ felelős? Mert a közvetlen felelős nyilván a sátán.

Csakhogy ő semmit nem tehet, amit az isten nem enged meg neki, ill. szerintem ő is csak azt teheti meg, ami az isten kifejezett SZÁNDÉKA. Ahogy már a teremtés előtt eltervezte.

2018. okt. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Isten annyiban lehet felelős, hogy nem robotokat, hanem szabadon döntő lényeket teremtett.

Ezért viszont vállalja is a felelősséget, ugyanis továbbra sem módosított az eredeti "recepten" :)

Sőt, tervet is készített még a világ teremtése előtt, mivel a szabad akarat következménye, hogy van aki így és van, aki úgy dönt-HET.


Úgy látszik, nem tetszett volna Istennek egy robot-birodalom. :)



Lucifer nem volt "gyári hibásabb" az összes többi teremtménynél. Akik pedig maradtak Istennel, azok nem voltak "gyári hiba mentesek".


Mindegyik csoportban ugyanaz a szabad akarat létezik, és nekünk embereknek is megadta ezt az ajándékot.


Olyan élőlényt még Isten sem tud teremteni, akiben egyszerre van szabad akarat és mégse tudja a rosszat választani.


Végül is választhatta volna azt is Isten, hogy mivel túl kockázatos a szabad akarat, inkább nem teremt SEMMIT.


Szerintem ez így hasonlít, a teremtsen Isten olyan követ, amit nem tud felemelni. Ha nem tud, az a baj, ha tud az a baj.:)


Vagy szabad akarat vagy robotok vagy az üres univerzum...


Ez már csak a személyes gondolatom, hogy Isten azért vállalta a teremtést (szabad akarat verzió), mert biztos benne, hogy terve megvalósul.


Ha pedig arra gondolsz, hogy Sátán itt tombol, ne feledjük azt sem, hogy Jézus eljött ide, és a saját bőrén tapasztalta, hogy mit jelent ez a gyilkos tombolás.

2018. okt. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

"Olyan élőlényt még Isten sem tud teremteni, akiben egyszerre van szabad akarat és mégse tudja a rosszat választani."

Tehát akkor a végítélet után, a majdani tökéletes világban a mennyekben ugyanúgy lesznek majd lázadások, mint előtte?

2018. okt. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"Olyan élőlényt még Isten sem tud teremteni, akiben egyszerre van szabad akarat és mégse tudja a rosszat választani."

Nem a szabad akaratban van a hiba, hogy lehet vele a rosszat is választani. A hiba ott kezdődik, hogy miért kell eleve rosszat teremteni választási lehetőségnek?

Lehet akármilyen szabad az akaratod, ami nem létezik, azt nem tudod választani.

Plusz, lehet akármilyen szabad az akaratod, minden egyes döntésed mögött van valami motiváció.

Tehát maga a rossz, plusz motiváció a rosszra, valahonnan ezeknek is jönniük kellett, a szabad akarat már csak az után jöhet a képbe hogy ezek előfeltételként léteznek.

2018. okt. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Azzal még egyet értek, hogy Isten megengedi, hogy Sátán kibontakoztathassa az elméletét ("Isten hazug, zsarnok"), és hogy ő, Lucifer "jobban csinálná".


Sátán és követői kaptak időt. Nem elhanyogalható tömegről van szó. Sátán megnyerte magának az angyalok seregének egy harmadát és sikert aratott az egyik teremtett bolygón (itt nálunk).


Mivel Istent igazságtalansággal vádolják, így nem zárhatta rövidre a történetet, hogy "vége van, mert csak azért, mert én mondom"


A nagy küzdelem akkor is lezajlott volna, ha az Emberiség nem áll át Sátán oldalára, csak akkor a bolygónk nem vett volna részt benne.


Végső soron nézheted úgy, hogy Isten a felelős a Teremtésért. Ez igaz.

A rossz döntésekért viszont mindenki maga felel.

Sátán is, az angyalai is, és az őket követő emberek is.


Ami pedig azt a döntést, hogy Isten inkább szabad akarattal teremtett élőlényeket (ahelyett, hogy üresen hagyta volna a világot, vagy robotokkal népesítete volna be, vagy csak állatokkal) azért olyan szinten vállalja a felelősséget Isten, hogy kész volt elviselni Sátán kínzást, a halált. És mivel látja, hogy milyen hatalmas öröm lesz, miután ezen túl leszünk, inkább ezt az utat választotta!


Bár el se tudjuk emberileg képzelni, hogy mondjuk egy megkínzott, vagy fájdalmas betegségben, vagy háborúban szétroncsolt embert HOGY a csudába lehet megvigasztalni???


De Isten azt ígéri, hogy Ő tud olyat adni, olyan vigaszt, olyan szeretetet, olyan új otthont, olyan új közösséget, ami feledtetni fogja a szenvedőkkel amit átéltek.


Isten alig várja már, hogy újra ilyen közösségben élhessen az Emberiség is.


Isten úgy döntött, hogy megéri.

És közben a maga bőrét is a vásárra vitte...

2018. okt. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!