Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A régi rómaiaknál melyik volt...

A régi rómaiaknál melyik volt a hétvégi szünnap?

Figyelt kérdés
2018. okt. 26. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezett náluk a hét fogalma egészen i.sz. 321-ig. Onnantól a keresztény verzió volt az irányadó, amit mi is használunk.
2018. okt. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
41%

A kései rómaiaknál is a vasárnap volt az ünnepnap, az volt a nap(isten) napja, és a Sol invictus kultusz is azt ünnepelte. Azért váltott át a kereszténység is a szombatról vasárnapra.


Azt megelőzően amúgy nyolcnapos időszak volt.


Constantine decreed (March 7, 321) dies Solis—day of the Sun, "Sunday"—as the Roman day of rest (Codex Justinianus 3.12.2):


On the venerable day of the Sun let the magistrates and people residing in cities rest, and let all workshops be closed. In the country however persons engaged in agriculture may freely and lawfully continue their pursuits because it often happens that another day is not suitable for grain-sowing or vine planting; lest by neglecting the proper moment for such operations the bounty of heaven should be lost.

2018. okt. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A hét mint olyan nem volt, hanem a holdhónap napjaihoz viszonyítva adták meg a napokat. A "hétvégi szünnapot" az isteneknek szentelt napok pótolták.

A 2. századtól terjedt el a hét, mint időegység.

[link]

2018. okt. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!