Régi Pogány hitünk, tovább él kereszténységünkben?
Figyelt kérdés
Húsvéti tojásfestés, Farsangi Busó járás és még sok-sok pogány hitünk, vallásunk népszokása, tovább él ma is.
Akkor milyen Kereszténységet is kellet nekünk "felvenni" mikor Szent István kora után 1000-évvel is van Busó járás, akkor is elűzik a lidérceket, lúdvérceket, ördöngősöket, boszorkákat, meg mindenféle "pogány" ártó szellemeket és a Telet.
István király nem kereszténységet hozott, hanem római katolicizmust. Nem fölvettük, hanem tűzzel vassal ránk erőltették. Hiába volt a római katolicizmus nagyon rugalmas a babonák, pogány vallások irányában (pl december 25-ei pogány napforduló ünnepét megtartották, csak átkeresztelték Jézus születésnapjára ), a nép és az uralkodók megtartották egyes pogány szokásaikat.
2018. szept. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 anonim válasza:
A kereszténység és a római katolicizmus különbsége: lásd Luther Márton 95 pontja, stb.
2018. szept. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
3/8 anonim válasza:
Se a busójárás, se a tojásfestés nem vallási szokás, így bár ezek jelenleg is léteznek (busójárás inkább csak mesterségesen életben tartott népszokás néhány településen), nem részei keresztény hitünknek. Sőt az se valószínű, hogy a kereszténység előtti pogány hitnek részei voltak.
2018. szept. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 anonim válasza:
A farsangi busójárásnak mi a búbánat köze van a kereszténységhez? Ez nem egy vallási ünnep. A húsvéti tojásfestés pedig csak egy valláshoz kapcsolódó
2018. szept. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
Elküldte ez a szar telefon. 😣
Szóval a tojásfestés csak egy népszokás, ami kapcsolódik a vallási ünnephez, de nem tartozik hozzá az ünnep vallási jellegéhez. És a farsang nem vallási ünnep, semmi köze a kereszténységhez, ezek a népszokások, babonák nem kapcsolódnak a valláshoz semmilyen szinten.
2018. szept. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 anonim válasza:
"Hiába volt a római katolicizmus nagyon rugalmas a babonák, pogány vallások irányában (pl december 25-ei pogány napforduló ünnepét megtartották, csak átkeresztelték Jézus születésnapjára"
A téli napforduló december 21.-én van, de mindegy...
2018. szept. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 anonim válasza:
Már István korában is azon ment inkább csak a vita, hogy bizánci vagy római.
2018. szept. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 anonim válasza:
Nem. Csak ha az emberek enni és inni akarnak, ott van Jézus. Az utolsó vacsorán megígérte, hogy nem fogy el a kegyelme.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!