Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy a technikai...

Lehetséges, hogy a technikai szingularítás fogja jelenteni a világ végét?

Figyelt kérdés

Egy nagyon is reális elmélet szerint a világ fejlődése 20-25 éven belül elér egy olyan pontot, ahol olyan szinten felgyorsul, hogy az ember elveszti a követése feletti a hatalmat, és így a világ el is pusztul.

Ami technika fejlődés történt 1640-ig ahhoz utána más csak 200 évre volt szükség. Aztán már csak 100-ra, 50-re, 25-re, stb. Ami fejlődés volt 2000 és 2010 közt, akkora fejlődés volt 2010 és 2015 közt és 2015 és 2018 közt is.

A lényeg, hogy ugyanakkora fejlődéshez egyre rövidebb időre van szükség. Most viszont még van időnk beleavatkozni a folyamatokba, hiszen ha egy robot, vagy egy mestersége intelligencia olyat tesz, amit nem akarunk, akkor leállíthatjuk. De a későbbiekben erre egyre kevesebb időnk lesz. Ami ma évek alatt történik, az nemsokára már csak hónapok, napok, órák, percek és másodpercek alatt fog megtörténni. És amikor már a másodperc törtrésze alatt kellene dönteni arról, hogy egy mesterséges intelligencia az emberi fajra nézve előnyösen vagy hátrányosan cselekszik, akkor az már nem lesz elég idő.

Az emberi faj jelenleg pont úgy viselkedik, mint egy vírus. Azt pedig ki kell irtani. És ha erre rájön az MI, akkor meg is fogja tenni. Ez pedig elhozza világvégét számunkra.

Szerintetek lehet hogy ez lesz a valódi világvége?



#világvége #fejlődés #szingularítás
2018. szept. 16. 15:59
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
19%

"Márpedig szerintem fognak."

Ez még annyira se alátámasztott kijelentés, mint 46%-osé. Ő legalább valamire alapozta állítását, te pedig egyszerűen jósolgatsz.


"Semmi realítása nincs annak a kijelentésnek..."

Jelenleg a te kijelentésednek nincs realitása. Realitása majd akkor lesz, ha közel vagyunk ahhoz a tudományos áttöréshez, vagy ha már meg is történt. Addig marad fikciónak.


Egyébként az, hogy egy program képes tanulni az embertől, közel sem jelenti azt, hogy magától fejlettebb értelmet tudna létrehozni. Hiszen ahhoz lényegében olyan programot kéne írnia, amit ő sem ismer.

2018. okt. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
42%

"A későbbi AI-król való találgatás meg nettó szájenszfiksön kategória."


Köszi, hogy ismét rámutattál, az érvelésed csupán science fiction ;-)

Én ugyanis semmit sem állítottam arról, hogy mi lehet a későbbiekben az AI-ból. Te voltál az, aki leszögezte, hogy az AI a jövőben sem fog tudni soha saját magánál értelmesebb AI-t létrehozni (ami kijelentésre továbbra is várunk valamiféle bizonyítékot tőled, mert ez a megállapításod továbbra is csak lóg a levegőben). Aztán most meg azt mondod, hogy a későbbi AI-król való találgatás nettó science fiction. Na akkor kérlek most döntsd el végre, hogy nem fog tudni létrehozni értelmesebb AI-t, vagy nettó sci-fi a jövőbeni AI-ról való vélekedés?


"De felhozhatnám a hardverkorlátot is, mint cáfolatot, miszerint a végtelenségig nem lehet turbózni, fejleszteni valamit. A fák se nőnek az égig. A miniatürizálás is odáig pauzibilis, amíg az áram át nem húz az alkatrészek között."


Tudod, ez megint olyan dolog, mint az AI. Megint a jövőre vonatkozva teszel kijelentést, pedig nem látsz bele a jövőbe. Honnan veszed, hogy a mostani tranzisztoros technológiával nem lehet megoldani az emberhez hasonló gondolkodású gépet? Honnan veszed, hogy a jövőben nem lesznek nagyobb technológiai előrelépések ezen a területen? Honnan veszed, hogy a tranzisztoros technológiát nem fogja felváltani valami más, célszerűbb technológia, mint ahogyan az elektroncsöves technológiát felváltotta a tranzisztoros?

2018. okt. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

"Aztán most meg azt mondod, hogy a későbbi AI-król való találgatás nettó science fiction. Na akkor kérlek most döntsd el végre, hogy nem fog tudni létrehozni értelmesebb AI-t, vagy nettó sci-fi a jövőbeni AI-ról való vélekedés?"


Igen, a szájenszfiksönben a "fiksön" a lényeg. Vagyis fikció. Fantáziálni lehet róla, természetes, komplett regényeket, műveket lehet kitalálni, terminátorost, gószt-in-dö-sell-eset meg mindenféle posztapokaliptikus cyberpunk-ot, viszont minden műből kivétel nélkül érződik, hogy az írója fel volt mentve informatikából.


"Te voltál az, aki leszögezte, hogy az AI a jövőben sem fog tudni soha saját magánál értelmesebb AI-t létrehozni (ami kijelentésre továbbra is várunk valamiféle bizonyítékot tőled, mert ez a megállapításod továbbra is csak lóg a levegőben)"


Arra akarsz bizonyítékot, hogy nem létezik AI, aki képes lenne magától fejlettebb AI-t kitalálni, vagy akár csak önmagát továbbfejleszteni? A bizonyíték az, hogy mái napig nincs ilyen, és még mindig kénytelenek sok-sok csilió dollárt fizetni programozóknak, ahelyett, hogy végre üzembehelyeznék a Tökéletes Mesterséges Intelligenciát, ami csak úgy ontja magából majd a mind fejlettebb és fejlettebb változatokat. Biztos poénból szórják el a szoftvercégek a pénzt ilyen hülyeségekre, a nagy gonosz programozók meg szándékosan nem írja meg a Tökéletes Mesterséges Intelligenciáját, nehogy elvegye a munkáját, és odahaza kódolás közben sátánian kacagnak hozzá...


Továbbra is fenntartom azt az állítást, hogy egy AI önmagától képtelen saját magát felfejleszteni egy magasabb szintre, mert informatikai képtelenség ilyesmi utasítást írni egy programba. Nincs ilyen utasítás. Nem létezik. Ezt olyan nehéz felfogni?


"Honnan veszed, hogy a mostani tranzisztoros technológiával nem lehet megoldani az emberhez hasonló gondolkodású gépet? "


Tudod, minél bonyolultabb egy rendszer, annál durvább erőfeszítést igényel a továbbfejlesztése. Ezzel arányosan pedig a költségek is növekednek, tehát az ár is növekedik. És egy olyan kurrens, közhasználatú árucikket, mint a PC, vagy az okosteldzsó, nem lehet a végtelenségig drágítani. Egy AI pedig, amelyik a saját rendszere korlátai közé van szorítva, nyilván nem fog előrukkolni olyan ötlettel, amivel a saját rendszerét bővíthetné. Az AI addig lát el,amíg a lehetőségei engedik. Próbálj meg Windows XP alá beszuszakolni 32 giga memóriát! Nem fog sikerülni.


"Honnan veszed, hogy a tranzisztoros technológiát nem fogja felváltani valami más, célszerűbb technológia, mint ahogyan az elektroncsöves technológiát felváltotta a tranzisztoros?"


Biztos, hogy előbb-utóbb felváltja egy más technológia - szimplán mert a tranzisztoros alapú technológia fejlesztésének is megvannak a fizikai korlátai. Az új rendszernek is meg lesznek, légy nyugodt.

2018. okt. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
10%

"Igen, a szájenszfiksönben a "fiksön" a lényeg. Vagyis fikció. Fantáziálni lehet róla, természetes, komplett regényeket, műveket lehet kitalálni, ..."

"Továbbra is fenntartom azt az állítást, hogy egy AI önmagától képtelen saját magát felfejleszteni egy magasabb szintre, mert informatikai képtelenség ilyesmi utasítást írni egy programba."


Akkor megkérlek ismételten, hogy légy oly szíves eldönteni, hogy a jövőbeni AI-ról való vélekedés sci-fi-e, vagy sem? Mert ebben a #33-as hozzászólásodban megint saját magad cáfolod meg. Először kijelented, hogy a jövőbeni AI-ról bármit is vélekedni az sci-fi kategória, aztán pedig úgy vélekedsz a jövőbeni AI-ról, hogy az képtelen lesz önmagánál jobbat létrehozni. Tényleg nem érzed, hogy önmagad cáfolod ezzel a két kijelentéssel?


"A bizonyíték az, hogy mái napig nincs ilyen,"


Harmadjára írom le neked, hogy az, hogy eddig még nem láttunk ilyet, nem bizonyíték arra nézve, hogy nem is lehetséges ilyen. Erre már számtlanszor rácáfolt a tudomány, az élet, a természet, a civilizáció.


"Továbbra is fenntartom azt az állítást, hogy egy AI önmagától képtelen saját magát felfejleszteni egy magasabb szintre, mert informatikai képtelenség ilyesmi utasítást írni egy programba. Nincs ilyen utasítás. Nem létezik. Ezt olyan nehéz felfogni?"


Neked tényleg olyan nehéz felfogni, hogy az, hogy most nem ismerünk valamit, az nem jelenti azt, hogy nem is lehetséges az a valami? Ha mindig mindenki így vélekedett volna, hogy "eddig még nem láttunk olyat, tehát az nem is létezhet", akkor még mindig a barlangban hegyeznénk a fadárdát hogy leölhessük a mammutot.

2018. okt. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

"Először kijelented, hogy a jövőbeni AI-ról bármit is vélekedni az sci-fi kategória, aztán pedig úgy vélekedsz a jövőbeni AI-ról, hogy az képtelen lesz önmagánál jobbat létrehozni. Tényleg nem érzed, hogy önmagad cáfolod ezzel a két kijelentéssel?"


Az egyik állítás nem zárja ki a másikat, tehát nincs itt semmiféle öncáfolat.

A jövőbeni AI-ról álmodozni, hogy megalkot magától fejlettebb AI-t, az fikció. Az pedig, hogy egy AI nem tud megalkotni önerőből magánál fejletteb AI-t, tény. Hogy napjainkban nem tud, arra van közvetlen bizonyíték is, arra pedig, hogy ez a jövőben miért nem lesz lehetséges, közvetett bizonyíték van, ami szerinted "kreacionista lózung".


"Harmadjára írom le neked, hogy az, hogy eddig még nem láttunk ilyet, nem bizonyíték arra nézve, hogy nem is lehetséges ilyen. Erre már számtlanszor rácáfolt a tudomány, az élet, a természet, a civilizáció."


Persze, csak az felejtetted ki, hogy volt ugyanennyi feltételezés és teória, amire viszont nem cáfolt rá se a természet,se a tudomány, se a civilizáció.


"Neked tényleg olyan nehéz felfogni, hogy az, hogy most nem ismerünk valamit, az nem jelenti azt, hogy nem is lehetséges az a valami? Ha mindig mindenki így vélekedett volna, hogy "eddig még nem láttunk olyat, tehát az nem is létezhet", akkor még mindig a barlangban hegyeznénk a fadárdát hogy leölhessük a mammutot."


Ez így is van, arról ne feledkezz meg, hogy mindezt a civilizációt az emberi találékonyság, fantázia hozta létre. Egy számítógépnek pedig pont hogy AZ nincs. Egy gép, egy program nem tud fantáziálni, álmodozni, kerülőutakat keresni. Egy programnak nincs képzelete, így fogalma se lehet róla, miként lehetne saját magánál fejlettebb. Arra képes, hogy a belétáplált utasításokat legjobb tudása szerint végrehajtsa, nincs benne semmiféle kreativitás. Kreativitás, képzelet nélkül pedig lehetetlenség bármi újat kitalálni, mindenképpen szükség lesz emberre, hogy ezt megtegye. Még akkor se tudna magánál bonyolutabb rendszert kitalálni, ha tudna gondolkodni.

Lehet persze jósolgatni, hogy a messzi-távoli jövőben létrehoznak majd tudatos gépeket is, de ez megint terminátoros szájenszfiksön-kategória.

2018. okt. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

a technológiai szingularitás egy felkapott ostobaság, amivel főként az ezómatyik szeretik riogatni a nagyérdeműt...valóságalapja kb. annyi mint a 2012-es világvégének


soha semmiféle technológiai szingularitás nem lesz itt, már csak azért se, mert egyik alapfeltétele az, hogy minden országnak egyazon fejlettségi szinten kéne lenniük...

és ezt látjuk?

nem, nem ezt...

innentől fogva egy ordernáré kreténség az egész

2019. aug. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!