Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csináljak ha a szüleim...

Mit csináljak ha a szüleim vallási fanatikusok?

Figyelt kérdés
Mar elmondtam nekik hogy en nem hiszek istenben de eroltetik az egeszet. Nem csajozhatok nem szorakozhatok stb. Ha esetleg valaki azt gondolna hogy azert mondtam nekik hogy ateista vagyok hogy csajozhassak az teved. 16/f

2018. máj. 8. 23:49
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,

Én teljesen nyugodtan mondtam el nekik megalapozott érvekkel és kinevettek hogy milyen bolond vagyok hogy ezt hiszem. Szülő-gyermek kötelék sosem volt a kibírhatatlan jellemük miatt.( bizonyítékként szolgáljon hogy 30év alatt nem sikerült barátot szerezniük 3 hónapnál több időre). Amiket leírtál az mind szép és jó de mivel a bibliából idézted számomra jelentéktelen az egész mert számomra nincs “isten” szó csak ha 3. Személyként tekintek a dologra. Magyarul a te istened, a görögök istenei stb.

2018. máj. 9. 09:43
 12/16 anonim ***** válasza:
23%

A hitet, a vallást nem lehet ráerőltetni, ráerőszakolni senkire. A szeretet a legfontosabb. A szeretet tiszteletben tartja a másik akaratát, szándékát, mind e mellett elmondhatja, hogy ez vagy az miért is nem jó és hova vezet mi lesz a vége.

Ha valaki tilt valamit a gyerekétől a gyermeke elől, akkor tudnia kell elmagyarázni a miértjét! Minek mi lesz a következménye, mi, mivel jár, mi lesz a vége, mik a következmények. Ha ez nem történik meg, akkor a fafejű tiltásnak a csak-azért is lesz a vége a gyermek részéről.

2018. máj. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
23%

Ha igaz hívők, el kell fogadniuk, hogy Istennek nincsenek unokái, csak gyermekei. Ez azt jelenti, hogy a hit nem öröklődik (erőszakkal pláne nem adható át).

Majd te is megtérsz, ha eljön az ideje.

2018. máj. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
77%
Látszólag legyél muszlim.Na arra varrjanak gombot.Ugyanolyan egy isten hitű,mint a kereszténység.
2018. máj. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#12,#13

Egyet értek velük.

2018. máj. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Viseld el még egy ideig. 2 év, és már tied a felelősség az életedben.

Jöhet az egyetem, (jó tanulással ösztöndíj), diákmeló, koli - egyszóval a független élet.

Addig meg tanulj, hogy bekerülhess. Annyira sok mindenről azért nem maradsz le, de egyetem alatt azért csak ésszel pótold! (Saját tapasztalatból mondom :D)

De azért, ha lehet, járj el haverokkal, és csajozz, ha van lehetőséged.

2018. máj. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!