Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csináljak ha a szüleim...

Mit csináljak ha a szüleim vallási fanatikusok?

Figyelt kérdés
Mar elmondtam nekik hogy en nem hiszek istenben de eroltetik az egeszet. Nem csajozhatok nem szorakozhatok stb. Ha esetleg valaki azt gondolna hogy azert mondtam nekik hogy ateista vagyok hogy csajozhassak az teved. 16/f

2018. máj. 8. 23:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Elég ismerős a kérdés, nem másodszorra kérdezed?
2018. máj. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Az semmi. Engem kb. kinyírnának, ha azt mondanám, hogy nem hiszek Istenben.
2018. máj. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#2 Majdnem megtették:D

#1 nem de ezek szerint masnak is van ilyen gondja:/

2018. máj. 8. 23:55
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
18 évesen költözz el. Amúgy azt honnan tudják, hogy napközben csajozol-e vagy sem? Ne beszélj erről nekik.
2018. máj. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy hogy-hogy egyszer van é betűd, aztán meg nincs? Elmászott az ékezet? :)
2018. máj. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

És mit csinálnak, ha elmész csajozni vagy szórakozni? Törnek-zúznak, tombolnak, megvernek, bezárnak?


Javaslom, menj el egy paphoz, és kérj tőle tanácsot. A Biblia (mert feltételezem, keresztény fundamentalisták a drágák) sehol nem írja, hogy aszkétának kell lenned és erre kényszerítened a gyermeked is. Biztos, hogy meg fogja tudni mutatni, mit kell idézned a szüleidnek, hogy leálljanak a hülyeségükkel.

2018. máj. 9. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, 16 vagy, a legalkalmasabb kor, hogy elkezdjétek játszani a hatalmi játékot.


Nem lesz vidám dolog, de a többség átesik rajta. Nem kell keresni a konfliktust, de nem kell nekik engedned, makacsold meg magad nyugodtan. Meg kell tanulniuk, hogy külön személyiség vagy.


Ilyenkor sajnos nem segít az érvelés. Lehet lesz belőle pofon, veszekedés, szobafogság, pénzmegvonás, de ki kell bírnod.

2018. máj. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem megoldás a problémára, de talán próbálj meg keresni egy hívő keresztény barátnőt. Aztán ha megisnerik, talán rájönnek, hogy ez nem is olyan "ördögtől való" dolog.
2018. máj. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
3%

"Mit csináljak ha a szüleim vallási fanatikusok?"


Terjel meg a jo Istenhez teljes szivedbol most azonnal.

2018. máj. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 KZitus ***** válasza:
25%

Szia


Nem tudom mit értesz a "vallási fanatikusok" alatt. Mihez ragaszkodnak? Az isten-hithez, vagy a Bibliához?

Ennek sokféle jelentése van, illetve sok mindent belemagyarázhatnak - de tényleg!

Nem csak a te hibád, hogy nem hiszel Istenben. Ez is összetett lehet.


Ha két bibliai elapelvet egyensúlyban tartana a családod, nem lenne ilyen problémátok. Az első, ami Rád vonatkozik:

Efézus 6:1-3" Gyermekek, engedelmeskedjetek a szüleiteknek összhangban az Úr akaratával, mert ez igazságos. „Tiszteld apádat és anyádat” – ez az első parancs, amelyhez ígéret fűződik: „hogy jól legyen dolgod, és hosszú ideig megmaradj a földön.” - az életed , a jövőbeni kilátásaid függ attól, mennyire engedelmeskedel ennek a parancsnak, amely a gyermekeket kötelezi...

A másik a Szüleidnek szól:

Afézus 6:4 "Ti apák, ne bosszantsátok a gyermekeiteket, hanem továbbra is Jehova fegyelmezése és útmutatása szerint neveljétek őket."


Azt, hogy ez hogyan válik a család javára, mind a két tanításban benne van: neked már régen tudnok kellene, mi a jelentősége számodra engedelmeskedni a szüleidnek összhangban az Úr akaratával - erre sajnos nem tanítottak meg.

A szüleidnek pedig azt kellet megtanúlniuk, mit jelent tégedet Isten fegyelmezése és útmutatása szerint nevelni. Ami mincsen az ember elméjében és zívében azt nem is tudja átadni az 5Mózes 6:6, 7 szerint.


Na ezért fontos az Istenről szerzett pontos ismeret Krisztus szerit, a János 17:3 szavaival öszhangban. Sokkal de sokkal boldogabb, kiegyensúlyozottabb és sok sok fájdalomtól megkímélve magadat élhetnéd az életedet - hogy ne kerülj abba a helyzetbe, mint most vannak a szüleid.


Nekem is elmondta anno a gyermekem, hogy nem hisz Istenben. De semmit sem erőltettem rá, hiszen lassan abba a korba ért, amikor már saját döntése terhét hordozza. Ma sem hisz Istenben, de attól még meghitt, szerető szülő-gyermek kapcsolat van közöttünk.

Semmit sem lehet, főleg nem az Istenbe vetett hitet erőszakolni senkire - ez csak személyes meggyőződésre épülhet.


Lehet hasznos lenne, ha nyugodt körülmények között, gondolataidban felkészülve, leülnél a szüleiddel, és elmondanád azt, miért nem tudsz hinni....ez közelebb vinne hozzájuk, és javulhatna ezen a téren is a családi kötelék.

2018. máj. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!