Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiba volt anno a kereszténység...

Hiba volt anno a kereszténységnek és a muszlimoknak leválni a zsidó vallásról?

Figyelt kérdés

A zsidóság mára a világ legfejlettebb vallása. Felismeri, hogy Isten nincs, és a vallásos identitás lényegében a hagyományok őrzése, az egymás felé való összetartás, és a politikai, üzleti kapcsolatok. Az ultra-konzervatív haszid zsidókon kívül senki se veszi komolyan ezt az egész természetfelettisdit, istenhitet. Mára a zsidók a világ legokosabb, legmagasabb IQ-jú emberei közé tartoznak. Olyanok tartoznak közéjük, mint Albert Einstein, Teller Ede, és Polgár Judit.


Ezzel szemben mind a kereszténység, mind az iszlám megragadt egy vaskori, törzsi szinten. A keresztények számára még mindig az a fontos, hogy valaki elhigyje, hogy egy eretnek zsidó zombi feltámadt és ha telepatikusan megüzened neki, hogy tanítványa leszel, akkor halál utáni életed lehet, mellette meg mindenféle faramuci szabályt kell követni, pl. tilos maszturbálni és bűntudatot kell érezni.


A muszlimok is hasonlóak, ők az ősi arab törzsi vallást ötvözték a kereszténységgel Mohamed által, aki a kettőt összekombinálta, és mára egy kegyetlen vallást hozott létre, ahol a nők Harry Potter-es dementoroknak vannak öltözve és megvetik őket.


A mai Közel-Keleten is Izrael az egyetlen fejlett, demokratikus ország. A csapból iható víz folyik, vallásszabadság van, vannak meleg Pride felvonulások, liberális kapitalizmus van, jogállamiság uralkodik. Elég átmenni a palesztin részekre és ez mind semmissé válik, Jordánia, Szaúd-Arábia pedig sokkal durvább lesz, jön a tudatlanság, a babonaság, az erőszakosság, az intolerancia.


A 70-es évek végén születtek Magyarországon a Polgár-lányok. A zsidó apjuk magántanulóként tanította őket sakkra, matematikára, ateizmusra, és zsidó hagyományokra. Mára Judit híres sakkozó. Egy keresztény, vagy egy muszlim férfi mit tanít a lányainak? Rettegjen Istentől, legyen szexuálisan elnyomva, főzzön, szüljön, és neveljen gyereket, ne tanuljon többet annál, mint ami ehhez kell.


Zsidóság = civilizáció, fejlődés, béke

Kereszténység, Iszlám = Barbarizmus, erőszak, primitívség



2018. máj. 8. 22:07
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
77%

"Ma már a kereszténység nem az a primitív vallás, mint ami a középkorban volt, nem sötét babonás butaság"


Gondolom Aquinoi Szt. Tamás, Roger Bacon, William Ockham, Duns Scotus vagy Albertus Magnus neve semmit nem mond neked.

"Sötét középkor", még mindig... Tényleg reformokra van szükség a történelemoktatásban...


Már a kérdezőnek is, ugyanis nem képes különbséget tenni a vallási és a faji zsidó identitás között.

2018. máj. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
80%

"A zsidóság mára a világ legfejlettebb vallása. "

Egybemosod a zsidó népet (klasszikusan Júda törzse) és a zsidó vallást, és tetszőlegesen, de hibásan felcseréled. Ezért van benned zavar

2018. máj. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
71%

22 a kérdező fejében lévő moslékból, mit idehányt kihámozható, hogy azt tartja üdvösnek, jónak, haladónak, modernnek (szemben a vaskori egyebekkel) hogy vallás helyett a pénz az isten, és a templom a bank.

Ez egy ateista szerencsétlen álláspont, ennek semmi köze egyik valláshoz sem, a zsidóhoz sem.

És elég undorító okádék.

2018. máj. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
93%
En csak azt nem ertem, hogy hogy a fenebe nem ismeritek fel, hogy a kerdezo egy muszlim troll???!!!!!!
2018. máj. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező nem muszlim hanem cionista zsidó. Felsőbbrendűnek képzelik magukat mindenkinél. Olyanok mint a nácik.
2018. máj. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

"Egy keresztény, vagy egy muszlim férfi mit tanít a lányainak? Rettegjen Istentől, legyen szexuálisan elnyomva, főzzön, szüljön, és neveljen gyereket, ne tanuljon többet annál, mint ami ehhez kell. "


Azért a keresztény és a muszlim vallás/kultúra nagyon-nagyon más. Keresztény családban nőttem fel, sosem tanultam azt, hogyan legyek szexuálisan elnyomva. A kereszténységben a férfi és a nő egyenlő, a szexualitás pedig a kölcsönös örömszerzésről szól. Azt sem tanultam, hogy rettegjek Istentől, mi keresztények egy szerető Istenben hiszünk. Ahogy azt sem tanították nekem, hogy csak főzzek, szüljek és neveljek gyereket, ne tanuljak, sőt, mindig noszogattak, hogy menjek egyetemre.


Sosem tanultam azt, hogyan nyomjanak el, sőt, a keresztény vallás az, ahol megvalósul a nők egyenlősége. Elvégre Isten mindenkit egyenlőnek teremtett. Szóval ne beszélj hülyeségeket.

2018. máj. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még maguk a zsidók is csak pislognának ennek a beteg elmefuttatásnak a végén.

De a tobbséguk az Isten nincs után valószínűleg abbahagytak az olvasását

2018. máj. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!