Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Számotokra mit üzen illetve...

Számotokra mit üzen illetve hogyan értelmezhető az alábbi Szentírási vers?

Figyelt kérdés
"A régebbiek már beteljesedtek, most újakat mondok. Még mielőtt kibontakoznak, tudatom veletek."(Ézsaiás 42,9)

2018. máj. 5. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát bevallom, így ennyiből kiragadva nem sokat tudtam értelmezni, de kimásoltam az egész Izajás részletet:

"Ezt mondja az Isten, az Úr, aki megteremtette az egeket és kifeszítette, aki megszilárdította a földet s rajta kisarjasztotta a növényeket, aki éltető leheletet ad a földön lakó népnek, és életet mindennek, ami csak jár-kel rajta: Én, az Úr, hívtalak meg az igazságban, én fogtam meg a kezed, és én formáltalak. Megtettelek a népnek szövetségül, és a nemzeteknek világosságul, hogy nyisd meg a vakok szemét, és szabadítsd ki a börtönből a foglyokat és a tömlöcből azokat, akik a sötétségben ülnek. Én vagyok az Úr, ez a nevem! Dicsőségemet nem engedem át másnak, sem tiszteletemet a bálványoknak. Nézzétek: a régebbiek beteljesedtek, és új dolgokat hirdetek előre. Mielőtt megtörténnének, tudtotokra adom őket."


A régi dolgok a teremtés, amit a rész elején ír le.

Az új dolgok pedig azok, hogy eljön a szolgája, aki a nemzetek világossága, és kiszabadítja a foglyokat, megnyitja a vakok szemét. A rész egyébként az Úr Szolgájáról szóló első ének. Az új dolgok, amit előre hirdetni fog, ez maga Jézus közénk érkezése.

2018. máj. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az új dolgok a Messiás jövetelét jelentik, a beteljesedett régi dolgok pedig maga az Ószövetség. Keresztelő Jánosra vonatkozik, hogy "tudtotokra adom", ő hirdette érkezését.
2018. máj. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
41%
Amikor feltárja a Bibliában levő próféciák értelmét, Jehova előzetes ismeretet nyújt lojális szolgáinak, vagy is tudatja a népével, mielőtt ezek megtörténnének.
2018. máj. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!