Valaki lehet "gonosz" egészen kiskorától fogva? Vallási és tudományos értelemben is. Van olyan, hogy gonosz lélek, vagy a negatív gondolatokat már nagyon kicsiként is valami génhiba okozza?
Figyelt kérdés
2010. jún. 12. 13:22
11/14 anonim válasza:
11:34 igazad van. az emberek kenhetik akárkire, a gyerekeken látszik a legjobban(igaz, fejlődő emberek..), hogy milyen az emberiség. gonosz, önző, arogáns, egoista nem hiába mondják, hogy a legnagyobb kritikusok a gyerekek
12/14 anonim válasza:
Ha ez a válasz gúnyos volt, félre értettél. Semmi bajom a gyerekekkel, de nem vagyok oda a humanista áldumáért, miszerint a gyerekek ártatlanok.
Velük dolgozok, és nyugi, többségében olyanok, mint a felnőttek. Nem gonoszak, csak hihetetlenül kegyetlenek tudnak lenni egymással. Igen,még fejlődésben vannak, de ennek a fejlődésnek a lényege a rossz kigyomlálása, a jó erősítése, merthogy mindkettőből van ám bennük. De csak "jó" gyerek igazából nincsen.
És nem is lehet, hiszen az életnek az az értelme,hogy fejlődjünk egy pozitív irányba, hogy érjünk, növekedjünk , tapasztaljunk.
13/14 anonim válasza:
Azok a gyerekek idejük legnagyobb részében igazán jóindulatú emberkék. Tudom magamról, még csak pár éve volt. :) Van pár kivétel, ez sokkal látványosabb is, mint a szép nyugi. Plusz van az a rossz nap akármelyikünk életében, amikor éhesen, szomjasan, kissé fáradtan is élénk kerül egy erősen nyakon vágandó kolléga, és örülnénk, ha ismét gyerekek lennénk, mert akkor lehetne intézkedni...
14/14 Ling-ce válasza:
Isten az embert jónak teremtette, tehát születésétől fogva jó. Az igaz, hogy hajlamos a rosszra, az eredendő bűn miatt, de bűnözőnek senki sem születik, hanem azzá lesz. Az eredendő bűn nem génhiba, hanem a bűnre való hajlandóság, ez nem konkrét bűn, hanem képesség a rosszra. Mindenkinél megvan, a keresztelésig. A megszentelő kegyelem törli el. A Gonosz Lélek a személyes rossz, aki ezt a hajlandóságot kihasználva bűnre csábít. Mi nem bírunk vele, de Isten összehasonlíthatatlanul hatalmasabb nála. Azonban nem kell minden rossz mögott őt sejteni. A negatív gondolatokat kedélyünk is előidézheti, vagy az, hogy mit olvasunk, mit nézünk, milyen emlékeinknél időzünk szívesen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!