A jehova tanúi a pokolra fognak kerülni?
Ezt senki sem tudja.
Hiszem annyi felekezet es vallas van mar, honnan lehet tudni hogy melyik az “eredeti”. Sehonnan. Senki sem lehet abban tejesen biztos hogy azt a vallast gyakorolja ami Istennek tetszo. Csak hinni es bizni lehet benne.
En punkosdista vagyok, nagyon sok mar kulonbozo felekezetbol vannak ismeroseim, barataim. Attol meg ok is emberek, veluk is lehet jot beszelgetni, ok is tudnak jot cselekedni. Csak masban hisznek.
mindenki oda kerül, aki jelenleg meghal
Még mi Jehova Tanúi is.
A pokol kifejezés, nem azt jelenti, amit sokan értelmeznek alatta. De ezt már nem fejtegetem ki még egyszer.
Abban az értelemben pedig, szintén feltámadás lehetősége nélkül hal meg Isten azon szolgája is, akit Jehova nem talált méltónak az életre.
Kedves Kérdező!
A jehovisták pontosan ugyan oda fognak kerülni, ahova a Kereszténység előtti/helyetti vallásokban hívők is kerültek: a Gyehenna tüzére.
A hamis hívőknek nincs bocsánat. Isten keze lesújt rájuk. Válogatás nélkül, a gyermekek is bűnösök, hiszen bűnösök közé születtek!
Részben igaza van imakommandósnak
A valamikor Jehova népéhez tartózóknak sem volt büntetés nélküli az élete, csak mert Isten választottjaihoz tartozott. Sőt nagyobb a vétke annak.Hiszen kiváltság Istenhez tartozni, mert nem adatik meg mindenkinek, de aki azt nem becsüli meg, az szánalomra méltóbb egy hitetlennél.
Kedves kérdező! Nincs is pokol!
POKOL
Sok régebbi protestáns és katolikus fordítás ezzel a szóval adja vissza a héber seʼólʹ és a görög haiʹdész szavakat (KJ, Dy, Kár., B.–D., Káldi). Ezek a fordítások azonban nem következetesek, mivel más szavakat is használnak az eredeti szavak visszaadására, például „sír”, „verem”, „halál”, „alvilág”, „holtak országa”, „holtak hazája”, „koporsó”. A modernebb fordításokban már a héber seʼólʹ és a görög haiʹdész szavak betű szerinti átírása található (AS, RS, ÚV).
A Vine’s Expository Dictionary of Old and New Testament Words (1981, 2. köt. 187. o.) c. mű a következőt mondja arról, hogy az eredeti héber és görög szavakat „pokol”-nak fordítják: „HÁDESZ. . . Megfelel az Ósz.-ben [Ószövetségben] található »seol«-nak. Az A.V. [Authorized Version] az Ósz.-ben [Ószövetségben] és az Úsz.-ben [Újszövetségben] nem éppen szerencsés módon »pokol«-nak fordítja.”
A Collier’s Encyclopedia (1986, 12. köt. 28. o.) ezt írja a „pokol” címszó alatt: „Első jelentésében megegyezik az ószövetségi héber seollal, illetve a Septuagintában és az Újszövetségben a görög hádesszel. Mivel a seol az ószövetségi időkben csupán a halottak nyugvóhelyére utalt, és nem hordozta magában azt a gondolatot, hogy erkölcsi szempontból meg vannak különböztetve a jók és a rosszak, ezért a »pokol« szó, különösen a ma használatos értelme miatt, nem szerencsés fordítás.”
A „pokol” szó napjainkban használatos értelmét jól mutatja Dante Isteni színjáték c. műve, illetve Milton Elveszett Paradicsom c. írása. A szó mai jelentése teljesen más, mint az eredeti nyelvű szavaké. Azonban az az elképzelés, hogy a „pokol” a tüzes gyötrelem helye, már jóval Dante és Milton napjai előtt kialakult. A Grolier Universal Encyclopedia (1971, 9. köt. 205. o.) ezt írja a „pokol” címszó alatt: „A hinduk és a buddhisták szerint a pokol a spirituális megtisztulás és a végső megújulás helye. Az iszlám hagyomány szerint ez az örök büntetés helye.” A Babilonban és Egyiptomban élő ókori pogány népek körében is megtalálható volt az a hittétel, hogy van szenvedés a halál után. A babilóniaiak és az asszírok „az alvilágot. . . a borzalmak helyének [képzelték], amely igen hatalmas és ádáz istenek és démonok uralma alatt áll”. Az ókori egyiptomi vallási szövegek nem írtak arról, hogy bárkit is örökre tűzben égettek volna, de a „másvilágot” egy olyan helynek írták le, ahol „tüzes gödrök” vannak fenntartva „az elkárhozottaknak” (ifj. Morris Jastrow: The Religion of Babylonia and Assyria. 1898, 581. o.; The Book of the Dead. E. Wallis Budge bevezetőjével, 1960, 135., 144., 149., 151., 153., 161., 200. o.).
A pokoltűz a kereszténység egyik legalapvetőbb tanítása már évszázadok óta. Érthető, hogy miért írja a következőket a The Encyclopedia Americana (1956, XIV. köt. 81. o.): „Sok zűrzavart és félreértést okoztak a Biblia korai fordítói azzal, hogy a héber seol, valamint a görög hádesz és gyehenna szavakat rendszeresen a pokol szóval fordították. Az, hogy a Biblia átdolgozott kiadásainak fordítói egyszerűen transzliterálták ezeket a szavakat, nem volt elegendő e zűrzavar és hamis felfogás eloszlatásához.” Ám az, hogy transzliterálják és következetesen adják vissza ezeket a szavakat, lehetőséget ad a Biblia tanulmányozóinak, hogy megfelelően össze tudják hasonlítani azokat az írásszövegeket, melyekben az eredeti héber és görög szavak szerepelnek, így, ha elfogulatlanok, pontosan meg tudják érteni a valódi jelentésüket. (Lásd: GYEHENNA; HÁDESZ; SEOL; SÍR; TARTAROSZ.)
"Hiszem annyi felekezet es vallas van mar, honnan lehet tudni hogy melyik az “eredeti”. Sehonnan."
Történelemből? Például egész pontosan tudjuk, hogy a jehova tanui felekezet mikor alakult. Ahogy az összeset.
@kérdésre
Attól függ. Például ha egy jehovás beleszületik vallásába, akkor igen korlátozva van azon a szinten, hogy megismerje az igazságot. Ezért Krisztus (akit ők tagadnak) mérlegelni fogja az ítéletkor.
Ha valaki ismerte az igazságot és ott hagyja a szektáért, akkor jó esélye van a kárhozatra. Lényegében ez a Szentlélek elleni bűn, amikor valaki az igazságban él, de megtagadja azt. Persze ilyenkor is előfordulhat, hogy korábban az igazságban élt, de még sem ismerte, egyszerű szokás volt számára. Ekkor nyílván enyhéb lesz az ítélet.
Viszont a szekta vezetői, még inkább alapítói már nem számíthatnak ilyen elnéző ítéletre. Az ő sorsukról ír a Jelenések könyve egész konkrétan:
"A sátánt, aki félrevezette őket, kénköves, tüzes tóba vetették - itt fog gyötrődni a vadállattal és a hamis prófétával éjjel-nappal, örökkön-örökké."
Persze hagyjuk meg Istennek az ítéletet, Ő lát a szívek mélyére. Mi csak abból indulhatunk ki, amit a Szentírás mond, az alapján válaszoltam. Annyit tehetünk, hogy imádkozunk értük és bízunk Isten irgalmában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!