Isten hogyan bánhatta meg, hogy embert teremtett? Mózes I.6:6 Ezek szerint ő sem lát a jövőbe?
Szia!
Bocs, kis kiigazítás, mert ez nem egy abszolút kijelentés.
A korabeli zsidó tanítások miért gondolják azt, hogy Isten megbánta, hogy embert teremtett?
#1 Hogy miért ilyennek gondolták Istent, azt nem tudom. De megbánni csak úgy lehet valamit, ha előtte nem voltunk tisztában a következmények súlyával.
#2 Tessék? Tudom hogy a megbán szót használták. Épp erről szól a kérdés!
Ha figyelmesen elolvasod a Bibliában ezt a részt, akkor láthatod, hogy ezt Mózes mondta, és nem az Isten.
Istentől ihletett, de Mózes ebbe bele vitte önmagát is, mert nyilvánvaló, hogy az Örökkévaló az nem teremt selejtet, amit utólag meg kellene bánnia.
Mózes volt az, aki bánta, hogy az emberek annyi gonoszságot követnek el, de ő nem láthatta azt amit az Isten már előre látott, tehát hogy majd meg fognak azért ám térni, ha másért nem a sok-sok szenvedés hatására.
"A Szentírásban rangsorolni kell! Csak azokban a sorokban él a Szentlélek lángja, amelyek hozzáigazíthatók az evangéliumaimhoz! A keresztények közötti meg nem értés egyik legsúlyosabb forrása az, hogy nem evangéliumaimhoz igazítjátok a Biblia többi részét, hanem azonos szintűnek tartjátok minden sorát. Pedig könnyen beláthatnátok, hogy így a Bibliából mindent ki lehet olvasni, és az ellenkezőjét is! Tehát érdemben használhatatlan! Arra kérlek benneteket, hogy az evangéliumaimat olvassátok nagy buzgósággal, és a Szentírás többi részével csak annyiban foglalkozzatok, amennyiben össze tudjátok egyezteti evangéliumaimmal." (Jézus/A Hang: 21/2092)
Emánuel, ha ez Mózes megbánása lenne, akkor értelmetlen lenne a vízözön.
Itt bizony Isten volt aki rájött, hogy rosszat teremtett, megbánta, és reszetelte a világot.
#5
Emánuel, ha ez Mózes megbánása lenne, akkor értelmetlen lenne a vízözön. „
Ja, persze ezek után gondolom az sem zavar, hogy a özönvízről is Mózes beszélt és nem az Isten.
Minden korszaknak van egy vége, amikor már a gonoszság növekedésével nem tudnak fejlődni a jó szándékú emberek. A gonoszságnak mindig vannak következményei, mint pld az önző emberi magatartás következtében fellépő felmelegedés (klímaváltozás). Lehet, hogy ismét lesz egy özönvíz, nem tudjuk, de gondolom Te azt is majd az Istennek fogod betudni.
„Itt bizony Isten volt aki rájött, hogy rosszat teremtett, megbánta, és reszetelte a világot.”
Itt bizony pontosan nem az Isten, hanem az emberek magatartásának és megtérésének hiánya következtében mondta Mózes, azt amit tapasztalt.
Az Isten irgalmas és megbocsátó, azok akik megbánják a gonoszságukat azoknak is biztosít egy új lehetőséget a megtérésre. Az persze előfordulhat, hogy nem ebben a világkorszakban (mert annyira gonoszak lettek), de hát mi ez az örökkévalósághoz képest, egyszer úgy is megjön majd az eszük, ugye? Örökkön örökké nem lehet valaki hüle, mi erről a véleményed? :)
"#2 Tessék? Tudom hogy a megbán szót használták. Épp erről szól a kérdés!"
Mi a baj, pubi, mit nem értettél a 2. hozzászólásomból? Mert nem írtam, hogy nem a "megbán" szót használták. Belőve nem érdemes kérdést feltenni, mert nem érted és a válaszokat sem:)
Na, leírom még egyszer, hátha így könnyebb:
Nem a jövőben lát, hanem, mivel Isten az időn kívül él, mindent egyszerre lát az abszolút jelenben. Pár ezer éve még a megbán szót használták, de ez ne zavarjon. A "megbánás pillanata" fordulópontot jelent. Nem mindig lehetséges pontosan visszaadni a szellemi világ dolgait, jellemzőit a fizikai világban élőknek
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!