Ha az Isten szabad akaratot adott az embernek, akkor miėrt ölte meg őket, ha azzal ėltek?
naccerűűű! azt, hogy "ideges" hogy "álszent" még nem hallottam olyanoktól - akik egyébként nem is hiszik Istent-, csak azt hogy nincs,de gonosz. Muhahaha
van még egy jókora csavar a gondolatmenetedben:
"Az ember azt tette ami neki tetsző."
Bűnben fetrengett, mocsokban,aljasságban.
Hát igen, lehet erre is használni a szabadságot.
De még a földi igazságszolgáltatás is megadja a reakciót erre.
Egybefüggő akció és reakció.
" De pont aki a ne őlj re oktat gyilkol?"
Ha pl. a BTK "megengedi" a halálos ítéletet, akkor a hóhér és a bírák is gyilkosak? Nem hiszem el, hogy ezt nem értitek. Szerintem szándékosan nem értitek. A törvény akkor törvény, ha van retorzió is, nem?
Szodoma nem a törvény miatt pusztult el, hanem az ott élők teljesen elveszették emberi mivoltukat, bűneik telítődtek, és ezt már nem lehetett életnek nevezni. Elállatiasodtak, a bűn átvette az uralmat felettük. Lsd. özönvíz.
"Ha az Isten szabad akaratot adott az embernek, akkor miėrt ölte meg őket, ha azzal ėltek?"
Miért is adta a szabad akaratot?
Egyetértek az első válaszolóval
Az ehhez hasonló - egyébként érdekes és megválaszolandó - felvetésekben ütközik ki a humanista gondolkodás csapdája akkor,amikor Istenről beszélünk. Ugyanis olyan szemléletet kérünk számon Istenen,amelyet mi elvárunk,és nem olyat,amilyen Ő valójában.
A humanista gondolkodás minden dolgok mércéjévé az embert teszi,teljesen emberközpontú és önmagába zárt. Istent is az alapján akarná megítélni,hogy mennyire cselekszik az ember humanista maximái szerint.
A Biblia,és különösen az Ószövetség nézőpontja teljesen más. A szuverén Isten felől közelít a bűnös emberhez. Isten megtehetné,hogy mindenkit elpusztít a bűnei miatt,és kárhozatra enged. Sőt,az igazságszerűség éppen ezt követelné. Ő mégis tekintettel van az emberre. Szodoma történetében mit olvashatunk? Az Úr megígéri Mózesnek,hogy nem pusztítja el,ha csak tíz igaz található ott. De nem volt ott tíz igaz.
Isten annyira tekintettel van az emberre,hogy Jézus Krisztusban megváltást kínál az ítélet alól mindenki számára. Ő a Menny végtelen magasságából eljött a kárhozatra méltó emberért az utolsó méterre. De a végső döntést az embernek kell meghoznia. Ha valaki nem akar megmenekülni,hanem elfordul Istentől,akkor csak a saját tettei gyümölcseit fogja learatni. Ezek után komolyan azt várnád Istentől,kedves Kérdező,hogy "megváltoztassa az emberek gondolkodását"? Nem érzed,hogy ez mennyire torz hozzáállás? A Biblia világképében épp az a lényeg,hogy nem te vagy az,aki számon kérheted Istent,hanem Isten az,aki számon kér téged.
Nem Isten ölte meg az embereket. Vanikor egy nèp tagjaiból egy egèsz csorda lottónyertes kerül ki egyszerre. Van mikor egy elfogult gondolat ezreket tesz őrültè. Ez termèszeti törvèny.
Jèzus egy az Atyával ès azt mondta legyünk eggyek mind ő benne. Ha ezt megèrted ès leveted eltorzult szemüveged, akkor biztosan máshogy fogsz èlni. Legyen világosság!
"Az ember nem igazán tudja megváltoztatni a másikat. Isten megtudta volna. Gondolatban mindenhohy. Ha világot tud teremteni akkor ezt is megtehette volna, akkor is, ha azok ott elállatiasodtak. De inkább kivėgezte őket."
Ha megváltoztatta volna őket, akkor a szabad akaratuk ellen tett volna. Isten nem csaló.
A történelmünk biblikus szempontból 3 részre osztható:
1. Bűn törvény nélkül: Ádámtól Mózesig. Isten bemutatta, hogy mit tesz a bűn az emberrel: özönvíz
2. Szakasz: Mózesi törvények: Isten megmutatta az embernek, hogy bűn van benne, mi a bűnös büntetése és hgy saját erőből nem tudják legyőzni a bűnt (megtartani a törvényt)
3. Szakasz: Krisztustól a világ végéig: Isten bemutatta a kegyelmét, és szabadulást nyújt a bűnből, a saját erejének segítségét felkínálva minden embernek.
"Isten megtudta volna. Gondolatban mindenhohy. Ha világot tud teremteni akkor ezt is megtehette volna"
Ma ez történik. Mi szabad akarattal kérjük és befogadjuk Jézust és Isten Szent Lelkét, akinek segítségével, tehát isteni erőből rálépünk a megszentelődés útjára, melynek vége a teljes megtisztulás és az örök élet. És mindezt úgy, hogy Isten nem csal és nem sérül a szabad akaratuk. Hát nem nagyszerű és csodálatos?
Nem mindenben adott szabad akaratot.
Ha olvastad a szavát, már pedig olvastad, akkor láthatod, hogy az erkölcsi mértékek, a jó és rossz meghatározására, nem kaptak szabad kezet. Ezeknek az elveknek a felállítása Isten joga, az emberek felé, amit be kell tartani.
Ezek olyan korlátozások, amik az ember jólétét, boldogságát szavatolja.
Isten nem ideges lett, hanem amit mondott, azt betartotta.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!