Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az számít ha nem olvasóm a...

Az számít ha nem olvasóm a Bibliát hanem hallgatom? (Hangos Biblia)

Figyelt kérdés
Régóta szeretném kiolvasni az Újszövetséget de az olvasása sajnos mindig nehezemre esett. Rájöttem ha hallgatom sokkal jobbam megy, sőt motivál.

2017. nov. 19. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, a lényeg, hogy megszívleld.
2017. nov. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, miért ne?


(Ha azért esett nehezedre olvasni mert mondjuk a régi Károli fordítást olvastad és nem volt elég gördülékeny a nyelvezete, akkor vegyél egy új fordítású Bibliát.)

2017. nov. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!😊
2017. nov. 19. 17:29
 4/12 anonim ***** válasza:
Nyilván,az a leg hasznosabb,ha te olvasod fel valakinek hangosan,értelmezve,de a hallgatása is nagyon jó,különösen,ha néha megállítod a szöveget,hogy gondolkozz rajta.
2017. nov. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 KZitus ***** válasza:

Szia


Persze jó dolog hllgatni :-) sokan ezt teszik különféle okok miatt. Te azért, mert nehzedre esik olvasni. Elmondanád a hallgatása mire motívál tégedet?

2017. nov. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Természetesen. Apósomnak pl nagyon rossz a szeme,már nem tud olvasni sem,ő is úgy hallgatja.
2017. nov. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
szerintem korrekt én már több fordítást is meghallgattam hangoskönyvben de a feolvasók fölösleges hangsúlyozgatása sokszor rettentően elrontja :/
2017. nov. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


A hit hallásból van!

2017. nov. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
5# Azért motivál mert nagyon szeretném megismeri Jezus életet és tanításait. Mikor hallgatom (fülhallgatóval) úgy érzem sokkal jobban elér a tudatomig, persze csak ha figyelek. Érzem a szükségét, hogy tovabb hallgassam. Olyan mintha oltaná a szomjúságom.
2017. nov. 20. 12:01
 10/12 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ez nem meglepő kedves kérdező. Zsoltárok 107:9 Olvasd el!

Isten megelégíti az igazán éhezőket.

2017. nov. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!