Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen aki buddhista, miben...

Milyen aki buddhista, miben hisz, mi az életfilozófiája?

Figyelt kérdés

Valaki le tudná nekem írni viszonylag röviden, nagy vonalakban, érthetően? Nagyon megköszönném!


(Igen, van sok leírás, pl Wikipédián, de azok nagyon hosszúak, nekem meg rossz a szemem, valaki meg tudná röviden fogalmazni, aki tudja, mi az a buddhizmus?)


2010. máj. 28. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:

nagyon nagy vonalakba es nagyon roviden az a lenyege, hogy semmi sem szamit, semmi sem fontos, es leginkabb ezt egyedul elvonulva a vilag elol csinald, mindenfele kuldeteseket teljesitve es meditalva, hatra hagyva a csaladod, barataidat, mindened, es arra koncentralj hogy kiszakadj a foldi korforgasbol, de elotte meg egy parszor ujjaszuletsz, mert elsore nem megy.


egyebkent ket nagy agazata van a buddhizmusnak az egyik az amit fent leirtam a kiskocsis, es a masik az ugyanaz csak azt kozosen csinalod masokkal, nagykocsis

2010. máj. 30. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első, tévedsz.

Ha buddhista vagy, nem azt jelenti, hogy el kell vonulnod és magányosan meditálnod, azok az idők már rég elmúltak. Ahogy nem kell mindenről lemondanod, mindent eldobnod magadtól


Kedves Kérdező!

A buddhizmus lényege, hogy megtanulj bizonyos fokig "megszabadulni" a vágyaidtól. Úgy értem, hogyha az az álmod, hogy író légy, de ez nem jön össze, attól még tarthatod csodálatos foglalkozásnak, csak tudj boldog lenni azzal a tudattal, hogy nem sikerült, hiszen milliónyi más örömforrás is van még az életben. Ha elfogadod, hogy nem sikerülhet minden, meglátod az élet többi csodáját, és a csalódások közepette is boldog lehetsz.

2010. jún. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Osho bácsi sok egyéb összefoglalás mellett lőtt egy ilyen rávilágítást is: nem jó és rossz dolgokra osztod a világodat, hanem elfogadod, hogy minden szükséges. Innentől ha nagyon ketté akarod osztani a dolgokat, akkor bölcs és ostoba tetteket látsz legfeljebb. És persze egyáltalán nem biztos, hogy bölccsé válni több és több tudással lehet.
2010. jún. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
kedves masodik, tudom nagyon jol hogy azok a regi idok, amit te mondasz az tipikus peldaja annak, hogy ertelmezzuk ugy a vallast ahogy tetszik.
2010. jún. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2010. jún. 1. 18:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak van igaza, a buddhista életforma egyáltalán nem könnyű, sőt... Amit a második írt az a buddhizmusnak egy jóval kényelmesebb változata, ami egyébként csak az ő felfogásában létezik.
2011. márc. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kedveseim, a buddhisták nem vonulnak el a családjuktól, csak a szerzeteseik. Aki hívő buddhista, az nyugodtan maradhat a seggin.
2011. aug. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
igen, a kiskocsis buddhizmusban
2011. aug. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!