Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia mit ír 2 nő közötti...

A Biblia mit ír 2 nő közötti szexről?

Figyelt kérdés
2017. szept. 30. 22:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Isten nem hozott létre vallásokat.

Hanem minden embernek betartandó elveket, törvényeket.

Ha valaminek van egy használati utasítása, az nem ezért van, hogy másként használjuk, hanem mert a rendeltetése szerint működik.

A Hűtőgépet nem rádió hallgatásra használjuk....


Az alkohol fogyasztása nem bűn Isten elvei alapján. ha helyesen élnek azzal a fogyasztói.

Isten a részegséget ítéli el, nem az alkohol fogyasztást.

A dohány viszont káros a testre nézve. Így ne keverjük össze a kettőt.


Az ókorban nem volt tűzhely, napszemüveg....

Viszont használtak tüzet főzéshez., sőt Ábrahám, ahol lakott, ott voltak kiépített vízrendszerek, nem voltak olyan buták az emberek, mint ahogy beállítják Őket némely tananyagban....


És ne keverjük már bele ezeket a tárgyakat az ember erkölcsi törvényeinek betartására. Hogy Isten megenged dolgokat az embernek, mint hajó gyártás, stb, ami nem károsítja a természetet, az nem bűn.

Isten nincs ellene a tudomány fejlődésének, ha az jó célt szolgál.

Ezek nem gátolják az embereket abban hogy egészséges erkölcsi életet éljenek.


Biztos, hogy Isten nem nézi jó szemmel, a gázüzemű autókat, gyárakat, stb. De ha a többség, kitalálta szorgalmazta és elterjesztette ezeket, az az Ő elszámolni valójuk. Akik pedig rákényszerülnek, mert ki nem mehetnek a világból, és használnak eszközöket, mert tüzet nem gyújthat a 10 emeletes házba, azzal még nem járult hozzá az erkölcsi alapelvek szándékos megszegésére.


(1Korintusz 7:31) 31 és akik élnek a világgal, mint akik nem élnek vele teljesen; mert változik e világ színtere.


Ebben a versben jól kidomborodik, hogy mindent nem lehet kizárni az életből azoknak, akik keresztény életet szeretnének élni, mert Isten nem kapja ki Őket egy másik bolygóra.


(János 17:15) 15 Nem arra kérlek, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy őrködj felettük a gonosz miatt.


milyen sajnálatos, hogy ilyen ürüggyel keresnek "felmentést" Isten előtt, a helytelenségekre.

2017. okt. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
96%
Kb. ugyanazt, mint a házasságon kívüli szexről, ugyanannak a dolognak a minősített esete. Paráznaság, fertelmesség, aberráció. A Biblia kizárólag az egy férfi és egy nő közötti életre szóló szövetség keretén belüli szexuális kapcsolatot preferálja, azt is a klasszikus módon: a megfelelő tagot, az annak készült testnyílásba, nem pedig úgy, ahogyan a homoszexuálisok kénytelenek tenni kompatibilis testrészek hiányában.
2017. okt. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

"Az titeket nem zavar, hogy a házasság törvénybe van foglalva?"


Hát.. a Bibliából elég nehéz a házasságot alátámasztani akkor, ha összességében nézzük az egész Bibliát, nem pedig azt tesszük, hogy kiragadunk mondatokat, melyek a mi igazunkat támasztják alá, a többit pedig figyelmen kívül hagyjuk.

Az egész Ószövetségen végigvonul a többnejűség. A legjobban tisztelt ősatyák is tartottak "mellékfeleségeket". És ez teljesen természetes dolog volt a Biblia szerint. Jézus sem emelte fel szavát a többnejűség ellen. Szóval a számunkra nemtetsző részeket is figyelembe kellene venni...

2017. okt. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#13 Azt érzem, hogy a saját hitedhez akarod a Bibliát igazítani, és nem a Bibliához a hited. Márpedig az első opció nem működő képes, csakis a második. A történelem folyamán több ezer ember, gyülekezet próbálta már "megerőszakolni" a Bibliát, többek között ennek köszönhetjük az egyház szakadásokat is.


Teljesen megdöbbentő, hogy egy Bibliát olvasott ember, képes azt állítani, hogy két férfi, két nő sexuális kapcsolata, vagy a házasságon kívüli nemi élet rendben van. Ha nem olvasnám a Bibliát, és nem hinnék a mennyei Atyában, a Fiában, és a Szent Lélekben, akkor is természetellenesnek tartanám azt, hogy két azonos nemű ember sexuálisan közösüljön, és a házasságon kívüli nemi életet is.


Megragadom az alkalmat, és innen üzenem mindenkinek, akik valami félreértelmezés alapján, egyiket vagy másik, esetleg mindkettőt, és egyéb dolgokat úgy hisznek Biblikusan, hát nagyon nem. Ez undorító, és Isten előtt szégyenletes cselekedetek.

2017. okt. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
40%

"Teljesen megdöbbentő, hogy egy Bibliát olvasott ember, képes azt állítani, hogy két férfi, két nő sexuális kapcsolata, vagy a házasságon kívüli nemi élet rendben van."


Abban egyetértek, hogy a "szexuális kapcsolat" nincs rendben semmilyen formában. Ugyanúgy bűnös, ha házasságon kívül történik, ugyanolyan bűnös, ha egy "macsó" minden héten más csajjal fekszik le, ugyanolyan bűnös, ha 2 ember alkalmi szexuális kapcsolat címszó alatt jön össze, legyen az 2 férfi, 2 nő, vagy éppen férfi+nő.

Ha azonban 2 ember között egy szerelmen, hűségen, kitartáson, áldozatvállaláson alapuló életreszóló kapcsolat létrejön, az ugyan hogy lehetne bűnös? Ha együtt vannak életük végéig és be tudják tartani a hűséget, abban mi lehetne a bűn?

A Bibliában -ahogy utaltál is rá- a melegek szexuális kapcsolata van elítélve. Azonban a Biblia megírásának idejében még nem ismerték a "homoszexuális ember" fogalmát. Na persze nem azért mert akkor nem léteztek volna melegek, hanem azért, mert az emberek általában külső kényszer alapján házasodtak (pl. mikor az apák "eladják" a lányaikat férjül valakihez). Így egy meleg ember számára is adva volt az út: össze kellett házasodnia egy ellenkező nemű emberrel, s hogy az illető ezt akarta-e vagy sem, az mellékes kérdés volt.

Akkoriban nem volt internet, nem volt akkora mobilitás mint manapság, nem voltak meleg társkeresők, nem voltak meleg egyesületek, meleg segítő szervezetek (amelyeket a magadfajták "lobbi"-nak neveznek), tehát egy meleg embernek az ókorban semmi esélye sem volt arra, hogy egy magához illő, azonos nemű párt találjon. Emiatt a köztudatban nem ismerték a meleg ember fogalmát.

Így értelemszerű, hogy nincs szó a Bibliában olyan életreszóló párkapcsolatról, amely melegek vagy leszbikusok között jön létre.

No de ha még ezután is tartod magad ahhoz, hogy az azonos neműek közti szexuális kapcsolat bűn, akkor milyennek ítéled azt a meleg párt, amely "Szent József házasság"-ban él? Vagyis akik életvitelszerűen együtt vannak mint egy pár, de teljesen megtartóztatják magukat. Akkor a te logikád szerint ebben semmi kivetnivaló nincs, hiszen nem szexelnek (és ugye te ezt tartod bűnnek). Tehát marad köztük az egymás iránti áldozatvállalás, kitartás, elköteleződés stb. Ezzel már csak nem követnek el bűnt, vagy igen?...

2017. okt. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Hadd mondja el maga a Biblia , a Roma 1 resz 24 tol 32 verseig,,,Az Isten azért szívük kívánságainak megfelelően átadta őket a tisztátalanságnak,+ hogy meggyalázzák saját testüket,+ 25 igen, azokat, akik az Isten igazságát+ a hazugsággal+ cserélték fel, és inkább a teremtést imádták, és annak végeztek szent szolgálatot, semmint Annak, aki teremtett, aki örökké áldott. Ámen. 26 Ezért adta át őket az Isten gyalázatos nemi vágyakozásoknak;+ mert asszonyaik is felcserélték a testükkel való természetes élést természetellenessel,+ 27 s hasonlóképpen a férfiak is elhagyták az asszonnyal való természetes élést,+ és gerjedelmükben egymás iránt gyúltak heves lángra, férfiak férfiakkal,+ s ocsmányságot cselekedtek,+ és a tévelygésükért+ járó teljes fizetséget+ megkapták önmagukban.

28 És mint ahogy nem találták helyesnek, hogy pontos ismeretük+ legyen az Istenről, az Isten helytelenített gondolkodásmódra+ adta át őket, hogy azt tegyék, ami nem illik,+ 29 minthogy telve is vannak minden igazságtalansággal+, gonoszsággal+, mohósággal+, rosszasággal+, tele irigységgel+, gyilkossággal+, viszálykodással+, csalárdsággal+, rosszmájúsággal+, sugdosók+, 30 rossznyelvűsködők+, istengyűlölők, arcátlanok+, gőgösek+, önteltek+, ártalmas dolgokat kieszelők,+ szüleik iránt engedetlenek,+ 31 értetlenek+, egyezségszegők+, természetes vonzalom nélküliek,+ irgalmatlanok+. 32 Ezek — bár nagyon is jól ismerik az Isten igazságos rendeletét,+ hogy akik ilyeneket gyakorolnak, halált érdemelnek+ — nemcsak hogy továbbra is teszik ezeket, de jóváhagyásukat+ is adják azoknak, akik ezeket gyakorolják.

2017. okt. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

Hát igen, ez a legegyszerűbb, bemásolni valamit a Bibliából és azt mindenféle értelmezés nélkül hangoztatni.

Na most akkor én is a Te módszereddel élek, és azt mondom, hogy ha te szereted a szüleidet, akkor bizony nagy bűnben élsz, nem vagy keresztény és nem vagy méltó Jézushoz, hiszen a Bibliában ez áll:


„Aki hozzám jön, de nem gyűlöli apját, anyját, feleségét, gyermekeit, fivéreit és nővéreit, sőt még saját magát is, nem lehet az én tanítványom.” (Lukács 14,26)


Ebből is láthatod, hogy nem nyúlhatunk e szövegekhez értelmezés nélkül. :)


Már csak azt az egyet nem értem (és onnantól részemről be van fejezve a vita, mert akik csak a magukét fújják, nem lehet értelmesen vitatkozni), szóval azt nem értem, ha te nem vagy érintett a melegség témájában, akkor mégis miért foglalkozol ennyit vele? Mi motiválhat, hogy ekkora gyűlölettel vagy a melegek iránt úgy, hogy valószínűsítem: nem ismersz személyesen meleg embert. Szerintem ezt az energiát, amit erre a gyűlölködésre fordítasz, felhasználhatnád olyan dologra, hogy meglátogatsz egy idős magányos embert, segítesz egy rászoruló emberen stb. Mert hidd el, Isten nem azt fogja nézni, hogy te mennyit idézgettél egy ókorban, a Katolikus Egyház által összeállított könyvgyűjteményből, nem azt fogja nézni, hogy milyen nemű volt a társad, sokkal inkább azt, hogy embertársaiddal szemben mennyire gyakoroltad az irgalmasság cselekedeteit. Élhet valaki akármilyen nagy szentségi házasságban, ha nem érzéketlen marad mások szenvedése iránt, sok embert megbánt és gyűlöl, akkor Isten szemében nem hinném hogy sok jóra számíthat.

Úgyhogy én a helyedben ezekben a cselekedetekben próbálnék keresztény lenni, nem pedig mások feletti ítéletalkotásban.

De mint említettem: részemről a téma lezárva, mert az ilyen típusú emberekkel meddő minden vita. Ha maga az Úristen közölné veled hogy nincs igazad, te akkor is csak a Bibliádat idézgetnéd. :)

2017. okt. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki vagy te @17-es, de nagy kártevő vagy.

Rossz szellem van benned, nem Jézus Krisztus dicsőül meg a buta, sötét, karcoló megjegyzéseiden, nagyon rossz téged olvasni, állati ciki amit csinálsz, főleg aki ismeri a Szentlelket, azok előtt kapásból leégsz.


Jobb lenne, ha nem nyilvánítanád ki azt, ami benned van, mert nem áldás!


Az előtted kedves, istenfélő módon az Igére irányította a figyelmet, Istent magasztalta fel és nem önmagát, jó volt olvasni, és a témának és az ő elhívásának megfelelő módon reagált.


Ha a témát nézzük is ciki vagy, mert ez egy nagyon nem jó téma a Bibliában, Isten kinyilvánította világosan a véleményét és a következményeket is ezzel a bűnnel kapcsolatban, ami nagyon nem jó. Te meg rontasz az "ügyön"nem hagyod hogy az idevonatkozó Igazságok "hassanak" a kérdező felé, hanem idehozod ezt a bunkó, hozzá nem értő, sötét szellemedet, mintha valami Nagy Véleményt hallanánk.

2017. okt. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Bár megígértem hogy nem írok többet itt, mégsem bírom megállni. Én vagyok a 17-es "Nagy Kártevő". :D

Szóval azzal, hogy én próbálok kiállni az emberi méltóság mellett, próbálok kiállni amellett, hogy Isten szemében minden ember egyformán értékes (igen, a melegek is), akkor én már Kártevő vagyok. :)

Ja, és persze azt mertem mondani, hogy a gyűlölködésre fordított energiát inkább valami keresztényi jócselekedetre kellene fordítani, ezért is kártevő vagyok. Pedig fel kell hogy világosítsalak: az igazi Krisztus-követő magatartás ebben áll: mennyi jót teszel másokkal, mennyire tudsz szeretni (ezalatt nem az ömlengést értem, hanem a tettekben megnyilvánuló szeretetet), mennyire tudsz megbocsátani, segítesz-e a szegényeken, a szenvedőkön, vigasztalod-e a szomorkodókat stb. Ezek a lényeges dolgok, ezek alapján ítéltetünk meg, nem pedig az alapján, hogy ki kivel éli le az életét.

Az a baj, hogy te csak azt hiszed, hogy keresztény vagy, valójában köszönőviszonyban sem vagy vele.

Nyugat- és Közép-Európában sorra ürülnek ki a templomok, mert az embereknek egyre kisebb %-a foglalkozik a vallással. És azt kell mondjam: sokakat pont az ilyen elvakult fanatikus emberek taszítanak el a vallástól, mint amilyen Te is vagy. Holott a saját példánkkal vonzóvá kellene tenni mások számára a hitet.

Kívánom, hogy találj rá a keresztény élet igazi értelmére!

Üdvözöl Téged a "17-es Nagy Kártevő" :-D

2017. okt. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!