Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az üdvösség feltétele?...

Mi az üdvösség feltétele? Lehet, hogy megtévesztenek embereket hamis tanítással?

Figyelt kérdés

A Biblia szerint higgy az ÚrJézusban és megmenekülsz, közben egy jehova tanúja pedig ezt írta:

"A megmentés több feltétellel jár. "


Kinek kell hinni?


2017. szept. 11. 17:50
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
36%

"Lukács evangéliuma mióta Ószövetség? :) Az egyedi beszélgetés pedig pont hogy konkrét bizonyíték. "


Na akkor neked is leírom: az ószövetségi időkben, a mózesi törvények alatt játszódik. Ez a lényeg, ezért ószövetség...


"Máté 7:26: És valaki hallja én tőlem e beszédeket, és nem cselekszi meg azokat, hasonlatos lesz a bolond emberhez, aki a fövényre építette házát.


Pál meg az ellenkezőjét:


Róma 4:1-5 Mit mondjunk tehát, mit ért el Ábrahám, a mi test szerinti ősatyánk a saját erejéből? Ha ugyanis Ábrahám cselekedetekből igazult meg, akkor van mivel dicsekednie, de nem Isten előtt."

Érdekes, hogy Pál pont azt bontja ki, amit Jézus mondott, szóval Pá is arra buzdít, hogy tartsuk meg, amit Jézus mond. De más szövetség a mózesi és más a krisztusi. De ezt te nem értheted, viszont vitatkozol, kiragadott mondatokat állítasz szembe, ami semmi, mert átértelmezed őket.

Az érvelési hibáknál találod a te hibádat is.


"Ez a hitből megigazulás Pál hazugsága. Ha ebben hiszel nem Jézust követed hanem Pált. "

Pfff, engem nem befolyásol a tévelygésed. Ha Pálra hallgatok, Jézust követem. Nincs ellentmondás, csak te nem értesz hozzá... Nyilván, mivel Pált nem ismered el

2017. szept. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Nincs olyan bűn ami elég nagy ahhoz, hogy elkárhoztasson minket. Ahogy nincs olyan kicsi bűn ami ne hozna kárhozatot, úgy nincs olyan nagy bűn ami kárhozatot hozhat a hívőre.

Az a helyzet, hogy aki azt hiszi, hogy csakis a kegyelem menthet meg minket, egyedül. Mert aki azt hiszi, hogy különböző szokások megtartása vagy különböző szokások (bűnök) elhagyása őt már üdvösséghez juttatja, az téved.

És csak az érti miről beszélek, aki saját maga is gyakorolja életében a kegyelmet vagy az irgalmat. Ha ez nincs jelen az életében, akkor csak abba tud kapaszkodni, amit gondol, hogy megtartja, hisz a kegyelmet nem ismeri.

2017. szept. 12. 14:54
 23/30 anonim ***** válasza:
0%

"Na akkor neked is leírom: az ószövetségi időkben, a mózesi törvények alatt játszódik. Ez a lényeg, ezért ószövetség..."


Ez jó :) Akkor minden vers amiben Jézus szerepel ószövetségi. Komolyan azt várod hogy komolyan vegyenek téged ilyen hozzáoszlások után?



"Érdekes, hogy Pál pont azt bontja ki, amit Jézus mondott, szóval Pá is arra buzdít, hogy tartsuk meg, amit Jézus mond. De más szövetség a mózesi és más a krisztusi. De ezt te nem értheted, viszont vitatkozol, kiragadott mondatokat állítasz szembe, ami semmi, mert átértelmezed őket."


Te konkrétan figyelmen kívül hagyod Jézus szavait. Csak azt veszed figyelembe amit Pál mond. Egy olyan emberét aki sosem látta Jézust, ami önmagában még nem baj de ha a tanítása alapból eltér Jézusétól akkor ott komoly kétségek merülnek fel.

2017. szept. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
A közepe felé rosszul fogalmaztam, a kezem lassabb volt a gondolataimhoz képest. Remélem nem zavaró.
2017. szept. 12. 14:55
 25/30 imakommandós ***** válasza:

#20-as válasz eretnek, senki ne vegye figyelembe.

Pált elismerte az összes egyházatya és az összes kortárs apostol.

Ő maga sokszor hangsűlyozza, hogy nem emberektől vagy angyaloktól kapta a szolgálatát, hanem Jézus Krisztustól és az Atya Istentől.

A tanitása nem áll ellentétben Jézus tanitásaival, hanem egy másik mozzzanatát ragadja meg az igazzá válásnak.

Még nem létezett Mózesi törvény, Ábrahám előtte 430 évvel már megigazult hit által.

A törvénynek semmi köze a hithez, viszont a hit által megigazult hívő életének a látható bizonyitéka, hogy jó cselekedetekben jár:


Gal 6:7 Ne tévelyegjetek, Isten nem csúfoltatik meg; mert amit vet az ember, azt aratándja is.

Gal 6:8 Mert aki vet az ő testének, a testből arat veszedelmet; aki pedig vet a léleknek, a lélekből arat örök életet.

Gal 6:9 A jótéteményben pedig meg ne restüljünk, mert a maga idejében aratunk, ha el nem lankadunk.

Gal 6:10 Annak okáért míg időnk van, cselekedjünk jót mindenekkel, kiváltképpen pedig a mi hitünknek cselédeivel.


Pál tanitása semmilyen ellentétben nem állt egyik levéllel vagy evangéliummal sem. Viszont erőteljesen hangsúlyozza a megszentelődést, és megitél bűnöket amitől egyeseknek viszkethet a fülük és ezért támadják szerintem annyira a hitelét.

2017. szept. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Jézus tanítványokat keresett. Az a kegyelem, hogy annak ellenére, hogy emberek vagyunk, tudunk tanulni Jézustól, és tudjuk követni őt hit által, de ez nem magunktól van, a saját erőnkből vagy okosságunkból, hanem Isten ajándéka.


Igen, tudnunk kell, hogy a cselekedeteink miatt nem érdemeljük meg az üdvösséget. Ha ki lehetne érdemelni az üdvösséget, akkor Jézus őrült volt, hogy vállalta a keresztet.

Viszont ha valaki hisz benne, hogy Jézus annyira szerette, hogy kínhalált halt érte, és fel is támadt, akkor ez arra kell, hogy indítsa, hogy belássa: Jézus Isten, és ő is szeresse őt viszont, és engedelmeskedjen neki mint Urának.

És igen, ha ő az Úr, akkor ő szabja meg a béke feltételeit, és ő adott is feltételeket arra, hogy ki tartozhat hozzá, bár manapság a vallásos világban nem népszerű ezek tanítása. Ezek a "Ha" vagy "Aki" mondatok, amelyekben feltétel van. Pl.

Önmegtagadás és kereszthordozás (Ha valaki utánam akar jönni,... Lk 9:23)

Megbocsátás mindenkinek, aki vétkezik ellenünk (Ha nem bocsátotok meg... Mt 6:15)

Teljes és feltétel nélküli bizalom Jézusban és az ő tanításában, mint az élet forrásában ("ha nem eszitek..., Jn 6:52-58)

Jézust szeretni mindenkinél jobban (Aki jobban szereti... Mt 10:37)

Feladni mindent Jézusért, az egész életünket (Aki megtalálja életét... Mt 10:39)


Sőt, még más feltételek is vannak... Keressetek még!


Persze ez így elég követelőzőnek hangozhat, de Jézus így élt, és ő is mindent feladott értünk. Ezért a 100%-os elkötelezettséget részünkről is elvárja, sőt számon is kéri mindenkitől, aki keresztények tartja magát.

Nem én döntöm el, hogy ki üdvözül, de ha valaki úgy gondolja, hogy neki nem kell teljesítenie ezeket a feltételeket, és úgy is üdvözülhet, annak azt is kell gondolnia, hogy Jézus hazudott, amikor ezeket mondta, nem?

Vagy meghamisították a Bibliát, mint sokan gondolják?


Én inkább úgy látom, hogy Jézus tisztában volt vele, hogy nehéz a mennybe jutni, és ezt nem titkolta el senki előtt.

2017. szept. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%

"#20-as válasz eretnek, senki ne vegye figyelembe.

Pált elismerte az összes egyházatya és az összes kortárs apostol."


Nem tudom a válaszom hogy lehet eretnek mikor a Bibliából idéztem verseket. Az hogy te Pált követed te dolgod, de a tanítása totál ellentétes Jézuséval.

2017. szept. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
45%

"Ez jó :) Akkor minden vers amiben Jézus szerepel ószövetségi. Komolyan azt várod hogy komolyan vegyenek téged ilyen hozzáoszlások után? "

Próbáld meg legalább szimulálni, hogy nem vagy szefós, kérlek!


Harmadszor is leírom, csak neked:

Az evangéliumok nagy része még a mózesi szövetség alatt játszódik. Jézus csak az úrvacsoránál kötötte meg az új szövetséget, ami halálakor vette kezdetét.


Szóval szerinted, amikor Jézus itt volt, akkor már újszövetség volt? Ezt hogy oldották meg? Eljött egy elő-Jézus és megszüntette a mózesi szövetséget? Akkor Jézusnak miért kellett betöltenie a törvényt, hogy teljesítse a szövetséget? Erre válaszolj kérlek az elmebeteg személyeskedésed helyett.


Az én szemszögemből te vagy az eretnek, úgyhogy ezt felesleges hisztivel leírni. Kutyát nem érdekli amúgy sem.


" Akkor minden vers amiben Jézus szerepel ószövetségi."

Dehogy! Ebből is látszik, hogy nem értesz hozzá. Pál és a többiek az újszövetségi ideje alatti leveleiben említi Jézust, de attól még nem lesz ószövetség.


"Máté 7:26: És valaki hallja én tőlem e beszédeket, és nem cselekszi meg azokat, hasonlatos lesz a bolond emberhez, aki a fövényre építette házát.

Pál meg az ellenkezőjét:

Róma 4:1-5 Mit mondjunk tehát, mit ért el Ábrahám, a mi test szerinti ősatyánk a saját erejéből? Ha ugyanis Ábrahám cselekedetekből igazult meg, akkor van mivel dicsekednie, de nem Isten előtt."


Itt is mellé lőttél, mert Pál az írásokat idézi:)

1 Mózes 15,6 És hitt az Úrnak és tulajdoníttaték az őnéki igazságul.


de Jakab is megerősíti:

Jakab 2,23 És beteljesedett az Írás, a mely ezt mondja: [1 Móz. 15,6.] Hitt pedig Ábrahám az Istennek, és tulajdoníttatott néki igazságul, és Isten [Ésa. 41,8.] barátjának neveztetett.


Úgy néz ki, hogy Mózes, Pál, Jakab és Jézus egyetértésben volt


Neked sok sikert, hogy a cselekedeteiddel beverekedd magad az örök életbe. De most szólok, nem fog menni

2017. szept. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"Nem tudom a válaszom hogy lehet eretnek mikor a Bibliából idéztem verseket. Az hogy te Pált követed te dolgod, de a tanítása totál ellentétes Jézuséval."

De tudod, csak olvasd el a válaszainkat. Imakommandós tökéletesen szinkronban van a Bibliával. Amúgy Pál levelei is a Bibliában vannak, majd néha lapozz bele.

2017. szept. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Jehova Tanui-ra nem kéne halgatnia senkinek sem mert ők egy megvezetett szekta,semmi más,egy neo-protestáns szervezet és aki nem tag az természetesen világi,nem ismeri az igazságot hogy Jehovásan fejezzem ki magam a Bibliájuk meg no comment.......
2017. szept. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!