Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten valóban megadja a nekem...

Isten valóban megadja a nekem való társat?

Figyelt kérdés
Már azt hittem, megadta... de mégsem, ő mást szeret. Vajon fogok mást találni, jobbat? Isten valóban tartogat számomra is valakit? Imádkozom ezért, és próbálok is ismerkedni, nyitott szemmel járni. De semmi...

2017. aug. 23. 23:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Isten nem fog adni neked társat. Nem az ő hatásköre.

De én sok szerencsét kívánok neked, mert tudom milyen rossz egyedül a síri csend közepén!

2017. aug. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Meg. Viszont néha téved.
2017. aug. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
"Segíts magadon, Isten is megsegít" tipikus esete. Az biztos, hogy Ő nem egy kerítőnő, de egész biztos találsz majd társat magadnak, hajrá!
2017. aug. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

Igen, bár ebbe csak részben avatkozik bele.

Vagy is támogatja ha megfelelő módon keresed, és egy értékrendetek van.

(1Korintusz 7:39) . . .házasságot kössön, akivel akar, de csak az Úrban.

2017. aug. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább nyitott szívvel járj, mert ha a szemed alapján akarsz társat találni, csalódni fogsz. A világiak a szemükkel választanak párt, meg a "kémia" szerint, aztán nem értik miért van annyi válás.
2017. aug. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Megadja persze csak imádkozz kitartóan és mindig Isten legyen az első számodra.

Ajánlom figyelmedbe Tóbiás könyvét az Ószövetségben, nem hosszú olvasd el :) !

2017. aug. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Eddig úgy tudtam igen.

De coccomaci most elgondolkodtatott, akkor lényegében akárkit lehet választani, csak az Úrban legyen és akkor ok?

Ja és nincs Tóbiás könyve a Bibliában, az apokrif. :)

2017. aug. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát barátom van itthon többféle kiadású Biblia és mindben benne van... :)

Egyébként Római katolikus vagyok.

2017. aug. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Egyébként Római katolikus vagyok."

Akkor azért, a protestánsban nincs benne :)

Ezért nem szeretem, amikor a kérdező nem írja oda a vallását...

2017. aug. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az Úr vezet,és nem hagy minket magunkra még a párválasztásban sem.De nem irányít soha senkit.Választás elé állít és ebben segít,vezet hogy hogyan tovább.De nem rendeli el hogy xy lesz a te társad.Nincs ilyen Ige,hogy elrendelné hogy xy lesz a te társad.

Olyan ige van,hogy nem jó az embernek egyedül lenni,szerzek neki segítő társat,hozzá illőt.(1Mózes2/18)

Meghagyja neked a szabad akaratot,hogy te válaszd ki a párodat,éppúgy mint a prófétáknak sem az Úr választott feleséget.

Így volt ez Mózes esetében is a 2Mózes 2/15-22-ben.Ha elolvassuk ezt a részt a bibliából,látni fogjuk,hogy a kútnál segített Mózes megitatni Midián papjának lányainak juhait.És így ismerkedett meg a feleségével Cipporával.

Vagy József esete amikor megfejti a fáraó álmát és a fáraó Józsefet főemberré tette és feleségül adta hozzá Aszenátot.Ebben az esetben a fáraó választotta ki József feleségét.(1MÓZES 41/45)

Vagy amikor Ábrahám elküldte az ő szolgáját,hogy hozzon az ő fiának Izsának feleséget,de közben meghagyták a lány szabad akaratát is,tehát Rebeka szabadon eldönthette,hogy el akar -e menni Izsákhoz a szolgával.(1Mózes 24/1-67)

Én úgy gondolom,hogy neked is az életedben a maga idejében majd eljön a hozzád illő társ,csak tarts ki abban a hitben,amit kértél Istentől.Mert nem jó az embernek egyedül lenni.

2017. aug. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!