Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi számít a Szentlélek káromlá...

Mi számít a Szentlélek káromlásának?

Figyelt kérdés

Márk 3,29 de ha valaki a Szentlelket káromolja, az nem nyer bocsánatot soha, hanem vétkes marad bűne miatt örökké.”

Itt Jézusra mondták hogy gonosz szellem lakik benne akkor ha momdjuk mi is ezt mondjuk egy emberre az már a Szentlélek káromlásának számít?



2017. aug. 2. 17:07
1 2
 1/13 quovadis ***** válasza:
100%
Az idézett evangéliumi szakasz szerint az számít a Szent Lélek káromlásának ha valaki a Szent Lélek által végbevitt cselekedeteket nem ismeri fel, jobban mondva tévesen a Sátán művének mondja, azaz nem képes különbséget tenni az Isten Lelke és a Sátán lelke között.
2017. aug. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A "Szentlélek elleni bűn"amint az első hsz.-ben van meghatározva az,amikor egy ember a Szentlélek munkáját sátáninak állítja.


A megbocsájthatatlansága,annak működéséből ered:


A bűntudat felébredése,és annak megoldása a Szentlélek indíttatásából indul ki.Az,aki a Szentlélek munkáját sátáninak gondolja,nem láthatja be bűneit,és nem kereshet megoldást arra.Így, bűneiben hal meg az ember,s Krisztus kegyelmével nem él.Ő pedig,azt senkire sem erőlteti rá.

2017. aug. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Mivel az Atya a Fiú és a Szentlélek egyek, ezért aki Istent káromolja, az a Szentléleket is!
2017. aug. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Van erre egy nagyon jó megfogalmazás a katolikus lexikonban, amely részletesen leírja, hogy mit jelent és mi vezetheti el idáig az embert. Szóval ezt linkelem most, és nem saját szavaimmal írom le:


"Szentlélek elleni bűnök: 1. tág értelemben kifejezett szembefordulások a Szentlélek megszentelő, bűnöktől visszatartó, azokból kiemelni akaró tevékenységével. Isten irgalmasságának nincsenek határai, de aki szándékosan megtagadja, hogy a bűnbánatban elfogadja, az visszautasítja bűnei bocsánatát és a Szentlélek által fölajánlott üdvösséget (II. János Pál p.: Dominum et vivificantem 46.). Ilyen megkeményedés elvezethet a végső bánattalansághoz (→megátalkodottság) és az örök →kárhozathoz. - Petrus Lombardus óta hatot tartunk számon: vakmerőség, kétségbeesés, tusakodás a megismert igazság ellen, a kegyelem irigylése a felebaráttól, megátalkodás a bűnben, bánattalanság. - 2. szoros értelemben a Szentlélek káromlása. Amikor a hitetlen kortársak az ördögűzést, amit Jézus „Isten ujjával”, a Szenlélek erejével végzett, az ördöggel való együttműködésnek ítélték, mondta Jézus: „Aki a Szentlélek ellen káromkodik, nem nyer bocsánatot soha, bűne örökre megmarad”"

2017. aug. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 KZitus ***** válasza:
39%

Szia


„Mindenfajta bűn és káromlás megbocsáttatik az embereknek – mondta Jézus Krisztus –, de a szellem elleni káromlás nem bocsáttatik meg” Máté 12:31. A Biblia így figyelmeztet: „ha készakarva gyakorolunk bűnt, miután megkaptuk az igazság pontos ismeretét, akkor nincs többé áldozat a bűnökért, hanem valami félelmetes ítéletvárás” Héberek 10:26, 27. János apostol pedig ezt írta: „Van olyan bűn, amely halált von maga után” 1János 5:16

A helytelenséget elkövetők legfőbb Bírája maga Jehova. Mindannyian számadással tartozunk neki, és ő mindig azt teszi, ami helyes. Erről a 1Mózes 18:25; és a Róma 14:1 ír. Hogy megbocsáthatatlan bűnt követtünk-e el, azt Jehova dönti el, és ő az, akinek hatalmában van megvonni tőlünk a szellemét a Zsoltárok 51:11 szerint.

2017. aug. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 szp72 ***** válasza:
85%

Minden megbánt bűn megbocsájtható. A Szentlélek elleni bűn azonban éppen a megátalkodottság, a bűnök meg nem bánni akarása, a megtérés nem akarása, Isten nyilvánvaló jelenlétének, erejének, bizonyságának a tudatos elutasítása.


Jézus konkrétan egy csoda szituáció kapcsán beszél a Szentlélek elleni bűnről. A farizeusok az ördögnek tulajdonítják Jézus ördögűzését, noha pontosan tudhatnák, hogy ilyen nem létezik, az ördög nem űzheti ki az ördögöt.

2017. aug. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%
Ez a rész a zsidóknak szól, mivel Isten Szentlelkét ördöginek tartották. Ezért nem járt bocsánat. Ma már azért kárhoznak el, ha nem hisznek Jézusban. Akkor nem ússza meg. Másik elkárhozási lehetőség, ha az újjászületett hívő elhagyja Jézust, ezzel újabb szellemi öngyilkosságot hajt végre magán. Ebből csak újabb isteni véráldozattal lenne menekülés, de ez nem fog bekövetkezni. Így az ilyen ember várhatja az ítéletet
2017. aug. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 követ62 ***** válasza:
20%

Az is oda tartozik, ha valaki Isten prófétáját hamisnak nevezi.

Mert Isten prófétájában a Szentlélek munkálkodik. És, ha valaki hamisnak mondja akkor sátáninak titulálta.

Így kimeríti a Szentlélek elleni bűnt.


De Isten MINDIG igazolja az övéit.

2017. aug. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

A Szentlélek elleni bűn az nem cselekedet, hanem egy állapot, a megátalkodottság állapota. Amikor még az Istennek sem hajlandó a vétkeit és bűneit, bűnnek elismerni. Az ilyen ember nem igényli, nem akarja a bűn bocsánatot, ezért nem is lehet neki megbocsátani.


"Szentlélek elleni vétek az nem egy esemény, hanem a hatalmon lévők állapota. A Szentlélek elleni bűnnek másik neve: MEGÁTALKODOTTSÁG. Ezért nincs rá bocsánat. Érted?! Maga a megátalkodott teszi lehetetlenné a megbocsátást, mivel megbocsátani csak annak lehet, aki meg akar térni. A hatalmon lévők általában nem megtérni akarnak, hanem megtéríteni, önmagukhoz téríteni másokat. Akik hatalmon vannak, azok általában nem azt akarják, hogy Enyém légy, hanem azt, hogy az övék légy. Akik ellenállnak, azokat megpróbálják likvidálni, megsemmisíteni, vagy legalább megfélemlíteni.


Félelmetes ember az a hatalom szemében, aki nem fél tőlük. Ezek az Enyéim, ezek az Én prófétáim. És bár ezeknek földi sorsa prófétai sors, az Én sorsom, mégis, ezek a boldog, bátor emberek, akik előbbre viszik bátorságukkal, áldozattá válásukkal a világot. A jövő nemzedék ezeknek nevét foglalja imába, míg azok, akik ezeket bántották, kínozták, ijesztgették, ezek teljesen elvesznek a feledés homályában. Igen. Ez utóbbiak nevei nincsenek beírva az ÉLET KÖNYVÉBE, ezért kitörlődnek az élők emlékezetéből is. Értsd meg: az Enyéim hordozzák az ÉLETET! Enyéim pedig azok, akik szellemét jellemzi a tanulás, a gondolkodás-átalakítás és a bátorság, a bátor tanúskodás. "


[link]

2017. aug. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben említett "állapot",a "Szentlélek ellen elkövetett bűn",ami egyedül nem megbocsájtható.


Hogy valaki benne él-e,nagyon egyszerű meglátni:


A bűnbánat ébresztése,Isten Lelke munkája.Ha valaki nem érez bűntudatot bűnei elkövetésekor,Isten Lelke elhagyta,vagy inkább hozzászokott annak hangjához.


(Ezt úgy érthetjük meg,hogy a Lélek hangját,egy üzem hangjához hasonlítjuk.Akik az üzem hangját megszokták,számukra nem zavaró,de ha egy új ember bemegy oda,semmit sem hall azon kívül.Az,aki következetesen visszautasítja a bűnbánatra indító Szentlélek hangját,annak a mennydörgés hangján is szólhat,azt lágy fuvallatnak érzékeli,vagy annak sem.Isten Lelke nem vezetheti Krisztushoz ezért.Krisztus pedig nem erőltetheti rá bocsánatát.)

2017. aug. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!