Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidó vallású emberek...

A zsidó vallású emberek fogyasztanak tyúktojást? Vagy az nem kóser?

Figyelt kérdés
2017. júl. 10. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen kóser a tyúktojás.
2017. júl. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Há' má' mé' ne lenne kóser? A tyúkot is megeszik. Maximum a vérével lenne baj, de a tojás nem véres. Tojás nélkül teljesen elképzelhetetlen az élet.
2017. júl. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 ede1219 ***** válasza:
Keress rá a receptoldalakon a "zsidó/lengyel tojás"-ra, az egyik legfinomabb tojáskrém, libazsír helyett lehet disznózsírt is rakni bele /ha nem vagy zsidó/.
2017. júl. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
18%
#2 tenyleg?:D tojas az letszukseg?
2017. júl. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Már lassan egy éve élek ilyen elképzelhetetlen életet, mióta kiderült, hogy allergiás vagyok a tojásra. :( Egyébként a bibliai időkben a zsidók nem nagyon tartottak szárnyast, csak kevés tojást ettek.
2017. júl. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Valami olyasmit olvastam, hogy csak olyan tojást használhatnak, amelyben nincs az a kis piros pont, amit néha a sárgáján lehet látni.

Mert az annyit jelentene, hogy élet van benne. (Remélem, nem írtam nagy hülyeséget, lehet, hogy nem pont így fejezik ki.)

Egyébként rengeteg kóser receptben van tojás.

2017. júl. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Elozo, pontos vagy. A vercsepp miatt nem lehet megenni. Ha viszont nincs benne vercsepp, akkor semmi baj vele.
2017. júl. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!