Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lenne ha Isten akár csak...

Mi lenne ha Isten akár csak egy másodpercig​ is el aludna?

Figyelt kérdés

Mi történne akkor az​ Univerzummal ?

Tudom abszolút lehetetlen ez az eset hogy meg történjen de ha mégis meg történne akkor szerintem apokaliptikus siralmas végünk lenne.

Összedőlne az​ egész általa teremtett világ ha már nem vigyázna mi ránk.


2017. jún. 7. 05:25
1 2
 1/16 anonim válasza:
7%
de jo lenne.
2017. jún. 7. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%

Ez,nem olyan egyértelmű!


Isten,tökéletesen működőképesre alkotta világunkat,s ezt a harmóniát,csak Lucifer,és az elbukott angyalok rondították el,s végül ősszüleink.


Krisztus megfeszíttetésekor,a világegyetem előtt világossá lett Lucifer,és Isten jelleme,s ennek következtében a gonoszságnak,csupán Földünkön van helye,a világegyetemben.

A csillagok háborúja,ettől kezdve,csak Hollywood egoista harcmezején létezhet.

2017. jún. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Egy másodpercet a világ nem venne észre, menne tovább minden.
2017. jún. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

Én inkább úgy értelmezem, mi van, ha Isten egy pillanatra megszűnne. Akkor a világ is megszűnne, mivel a fizikai világ esetlegesen, feltételesen létező, önmagában, önmagától nem tud fennállni. Mindent Isten tart létben

Viszont Isten nem képes nem létezni, ahogyan aludni sem (ahogy írtad), vagy bűnt elkövetni, hazudni, stb...

2017. jún. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
3%

A Biblia tanúsítja, hogy gyakran megtörténik, Isten tervei nem úgy alakulnak, ahogyan szeretné, ezért drasztikus korrekcióra van szükség.

Mindenesetre amíg ez a korrekció meg nem történik, mennek a dolgok a maguk útján, sőt mintha Isten egyre ritkábban, egyre jobban vonakodva avatkozik az eseményekbe, egyre közvetettebben, pl. próféták útján, bár eleinte személyesen cselekedett.

Az időtartam is egyre nagyobb, amíg egyáltalán felfigyel a nem kívánt eseményekre és komoly kérdés, hogy pislantott e ránk az utóbbi ezer évben?

2017. jún. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"A Biblia tanúsítja, hogy gyakran megtörténik, Isten tervei nem úgy alakulnak, ahogyan szeretné, ezért drasztikus korrekcióra van szükség. "


Akkor Isten hogyan lehet mindenható és tökéletes?

2017. jún. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

Szigorúan véve: nem tudni. Mivel azt sem lehet tudni, hogy létezik-e - azt meg már végképp nem, hogy mennyire szól bele egyáltalán a világunk működésébe.

Lehet, hogy egyáltalán nem, leszámítva a csodákat és a prófétákat.

Amúgy az ötösnek adok igazat. Te sem halsz meg, míg alszol: majdnem minden funkciód működik tovább. Isten ennél csak jobb lehet, nem?

2017. jún. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Bármi, amit elképzelsz. Ennél több (se kevesebb) nem mondható.

És vannak, akik nem törik ezen a fejüket. Ők tudják miért.

2017. jún. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Végre szundizna egy keveset. :D
2017. jún. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35%
Számomra olyan Isten, mint pl a gravitáció. Ha egy másodpercre elaludna, széthullana a világ. Mármint atomjaira.
2017. jún. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!