Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan néz ki Isten trón széke?

Hogyan néz ki Isten trón széke?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok róla ?

Természetesen bizonyitékként az Igékkel való alátámasztást is elfogadom.


2017. jún. 6. 14:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Minek neki trón?
2017. jún. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező, neked nincsenek barátaid?
2017. jún. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Isten,nem ember,fizikai lénye ismeretlen számunkra.Nem gondolom,hogy ücsörögnie kellene uralkodásához.A "trónja"jelképes tárgy.Uralkodását jelképezi.
2017. jún. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező,csínján bánj a tudatmódosítókkal.

"Efezus 5:18

Igazi ünneplés

Ne részegeskedjetek, mert a borral léhaság jár együtt, hanem teljetek meg Lélekkel"


"Példabeszédek 20:1

20 A bor csúfoló,+ a részegítő ital háborgó,+ és aki eltévelyedik általa, az nem bölcs."

2017. jún. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
32%
Kedves KolozsváriA! Megkérdezhetem, mik ezek a hülye kérdések? :D
2017. jún. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Csak érdeklődöm. Talán baj ?
2017. jún. 6. 16:42
 7/16 KZitus ***** válasza:
41%

Szia


Jehovának nincs szüksége szó szerinti trónra vagy székre, hisz „az egeknek egei” sem tudják őt befogadni a 1Ki 8:27szerint. Viszont trónnal jelképezi a királyi hatalmát és az uralkodáshoz való jogát. Isten szolgái közül némelyek abban a kiváltságban részesültek, hogy látomást kaphattak a trónjáról:

pl.:

1Királyok 22:19

Ő pedig így folytatta: „Halld hát Jehova szavát: Látom, amint Jehova a trónján ül, és az egek egész serege ott áll mellette jobbján és balján.

Ézsaiás 6:1

Abban az évben pedig, amikor Uzziás király meghalt, láttam Jehovát, amint egy fenséges és kiemelkedő trónon ült, és ruhájának szárnyai betöltötték a templomot.

Ezékiel 1:26–28

És a fejük fölött levő boltozat fölött valami zafírkőféle látszott, trónhoz hasonló. A trónhoz hasonló valamin pedig olyasvalaki ült ott fenn, aki kinézetre a földi emberhez hasonlított. És láttam valamit, ami az arany-ezüst ötvözet izzó fényére emlékeztetett, mintha valami tűzféléhez hasonló lett volna körös-körül a belsejében, a csípőjének tűnő résztől fölfelé. A csípőjének tűnő résztől lefelé pedig valami tűzfélét láttam, és fényesség vette őt körül. Volt valami, ami úgy nézett ki, mint a felhőtömegben megjelenő ív a záporeső napján. Így nézett ki a fényesség körös-körül. Olyannak látszott, mint Jehova dicsősége. Amikor megláttam ezt, arcra borultam, és hallottam valakinek a hangját, aki beszélt.

Dániel 7:9

Néztem, mígnem trónokat állítottak fel, és az Öregkorú leült. Ruhája fehér volt, mint a hó, és fején a haj, mint a tiszta gyapjú, trónja lángoló tűz, annak kerekei pedig égő tűz.

Jelenések 4:1–3

Ezek után láttam, és íme, egy nyitott ajtó az égben; és az első hang, melyet hallottam, a trombitáéhoz volt hasonló, és így szólt hozzám: „Jöjj fel ide, és megmutatom neked azokat, amiknek meg kell lenniük.” Ezek után azonnal a szellem hatalma alá kerültem: és íme, egy trón állt az égben, és ül valaki a trónon. A rajta ülő kinézetre olyan, mint egy jáspiskő és egy vörös színű drágakő, a trón körül pedig kinézetre a smaragdhoz hasonló szivárvány.

2017. jún. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen​ köszönöm mindenkinek a válaszát.
2017. jún. 6. 21:04
 9/16 anonim ***** válasza:

Ézsaiás 66:1

Ezt mondja az ÚR: A menny az én trónusom, a föld pedig lábam zsámolya. Milyen házat akartok építeni nekem, és milyen helyen kellene tartózkodnom?


Zsidók 1:8

a Fiúról így szól: "A te trónusod örökké megáll, ó Isten, és királyi pálcád az igazság pálcája.


Zsidók 4:16

Járuljunk tehát bizalommal a kegyelem trónusához, hogy irgalmat nyerjünk, és kegyelmet találjunk, amikor segítségre van szükségünk.


Ezekből az alábbiakat tudhatjuk meg: Istennek van trónusa, tehát ő egy király.


Isten trónusa a menny, tehát az egész menny arra hivatott, hogy Isten királyi mivoltát mutassa meg. Ott teljes mértékben Isten ideális akarata érvényesül. De Jézus a példaként mondott imájában, a "miatyánkban" arra tanít, hogy kérjük, ez az ideális hatalom jöjjön el a földre is. Ezért hozta létre Jézus a Mennyek Országát (a földön az egyházat), amelyben neki, mint a Királyok Királyának (Jelenések 19:16) az alattvalói vannak.


Jézus=Isten és trónja örökké fennáll. Semmilyen más erő vagy hatalom sem tudja megrendíteni Jézus uralmát. Akik Jézus ellenségei, azok előbb-utóbb el fognak bukni.


A trón a kegyelem trónusa. A legtöbb földi király arra használta/ használja hatalmát, hogy kizsákmányolja a bajban levőket és a gyengéket. Isten arra használja, hogy megbocsásson, irgalmazzon és ki nem érdemelt ajándékokat adjon az alattvalóinak.


A Jelenések könyve tartalmaz elég sok képet Isten trónusáról, de ezek nem feltétlenül jelentik, hogy Isten trónusa fizikailag olyan lenne. A Jelenések könyvének ugyanis szimbolikus nyelvezete van, nem szabad szó szerint értelmezni.


Lehet, hogy mást is ír Isten királyi székéről a Biblia, nekem ennyi jutott most eszembe.

2017. jún. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok! Dicséretes.

Nagyon szépen​ köszönöm mindenkinek a válaszát.

2017. jún. 6. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!