Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire ismered Istent? Mit...

Ay carramba! kérdése:

Mennyire ismered Istent? Mit tudsz róla?

Figyelt kérdés

Ha engem kérdeznétek, én azt válaszolnám hogy nagyrészt nem ismerjük Őt.

Nem ismerjük a napi rutinját, azt hogy mit gondol (rólunk mondjuk), mikor van a szülinapja, mit szeret csinálni, mit utál, milyen a jelleme, hogyan viszonyul a tudományokhoz, miből van (a teste), szokott-e unatkozni, olvas-e könyvet, mi a kedvenc étele ha egyáltalán szokott-e enni, stb. stb.



2017. jún. 4. 21:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Kérdésedre nem nagyon tudom a választ, de azt igen, hogy ennél már az ókori görögök, sőt a korábbi, fejletlenebb civilizációk is sokkal fejlettebb istenképpel rendelkeztek.

Csak pár gondolat. Mivel Isten nem született lény, ezért nem lehet születésnapja. Szellemi lény, ezért nem eszik. Nem olvas semmi könyvet, hiszen az ismerete teljes és végtelen.

2017. jún. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
27%
#1 Uncsi. Az ókori görögök istenei pedig morcos kis gyerekek voltak, ahogy az Ószövetség haragos és féltékeny istene is.
2017. jún. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

"Mivel Isten nem született lény, ezért nem lehet születésnapja." Tudom, ezt sokszor megtárgyalták már a történelemben, de az nem egy logikus magyarázat Isten származására, hogy végtelen ideje létezik.


"Szellemi lény, ezért nem eszik." Akkor meg miből tartja fenn az önvalóját? Honnan szerzi az energiát?


"Nem olvas semmi könyvet, hiszen az ismerete teljes és végtelen." Honnan tudod? xD

2017. jún. 4. 21:47
 4/22 anonim ***** válasza:
61%
#3 Ez az. Én is olvasok és nézek olyasmit amit pontosan ismerek.
2017. jún. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ez nem is rossz kérdés egyébként! Oké (lehet) hogy van Isten, de mégis milyen Isten és mit akar tőlem?


Szerintem egészen jól megismerhető Isten, legalább is olyan szinten, ami nekünk kell, amennyit a mi agyunkkal fel tudunk fogni.


Valakit (akár Istent) legkönnyebben a TETTEIN keresztül lehet megismerni.


Gondolj arra a történetre, amikor Mózses "ismerkedett meg Istennel" az égő csipkebokornál. Isten LÁTTA Mózest, KIÁLT utána, BEMUTATKOZIK, elmeséli tetteit, és személyreszabott terve van Mózessel meg a zsidó néppel!

Mózesnek így mutatkozik be: Vagyok aki vagyok. Kicsit nyelvészkedve úgyis meg lehetne fogalmazni hogy: ott leszek ahol ott leszek (héberül a jelen és jövő idő nem mindig egyértelmű).


Tehát ki az Isten? Aki vár téged, jelen van, és küldetése van a számodra.


János 1:18 alapján pedig Isten olyan, amilyennek Jézusban megismerjük őt!

2017. jún. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ha a tettei alapján ítélünk, akkor...... ezt inkább nem írom le...... nem, nem....
2017. jún. 4. 21:56
 7/22 anonim ***** válasza:
Nem ítéletről írtam. Ítélni ő fog téged.
2017. jún. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nem igazán van napi rutinja, de szerintem mégis sokat elárul magáról, legalábbis azt lehet tudni róla, hogy figyeli a világot. A kérdés szintjén válaszolva, talán úgy tudod elképzelni, hogy ül valami nagy fényes trónon kezében egy végtelen papírtekerccsel amin a valaha élt, élő, és még meg sem született ember minden másodperce és gondolata feljegyzésre kerül, a végén meg pipa-x alapon csoportosítja őket, de ez a kép már közelíteni látszik a Mikuláshoz, szóval nagyobb zavart okozhat a fejedben. Nem viszi túlzásba a saját ünneplését, teszik ezt helyette elegen, ha szülinapja lenne, az elsőt a világ teremtésére tenné, a másodikat Jézus születésére. Elsőt azért mert onnantól pár pillanat volt mire jöttünk és megalkottuk magunknak az idő fogalmát, a második pedig szerintem egyértelmű, nem csak hogy emberként megszületett, de kicsivel azután az újjászületés is sikeres volt, ezt mi is minden évben ünnepeljük, neki szerintem pont elég ezer évente megemlékezni erről. Azt elég sokszor elmondta, hogy szereti az embereket, rosszat nem hiszem hogy gondolna rólunk, inkább szerencsétlennek, esendőnek láthat amikor csak a saját fejünk után megyünk, legrosszabb esetben is max. sajnálhat mint utálna. Állítólag régebben voltak ilyen hirtelen felindulásai, de ezt nehéz összeegyeztetni azzal a képpel, hogy végtelen ideje van, volt, lesz, és minden tud, lát előre, szerintem ha úgy alakul, egyszer találkozol vele, feltétlen érdeklődd meg nála mi volt ez a vízözön meg a hét csapás dolog, mert nem értjük mi ütött belé. Ezekből kiindulva gondolom szereti nézni ha boldogan élünk, és eléggé utálja a Szodoma-Gomora történéseket. A jelleme eléggé kettős képet ad, ha azt nézzük mi emberek milyennek írtuk le őt, és a tettei alapján miket gondolhatnánk róla. Nem tudom. El tudod képzelni, hogy néha egy türelmes és jó ember nagyon berág és felrúgja az asztalt? Szóval, hogy van az a helyzet? Mert hát lehet, de egy tökéletes Isten is megengedheti ezt magának? Ebben nem vagyok biztos. Légyszi ezt is tudakold meg nála ha odakerülsz! Biztosan kedveli a tudományokat, már hogy legalább olyan szinten, mint mikor mondjuk a felnőttek figyelik a gyermekeiket ahogy felfedezik a körülöttük lévő világot, ahogy tanulnak, fejlődnek, tévednek, ha ezt évezredes távlatokban egyszerre részeiben, folyamatában és egészében láthatod, nem hiszem, hogy nem érdekelne. A testéről is sokat elárult már, vagyis inkább arról, hogy képes bármikor, bármilyen alakban megjelenni, és ezzel nem zárhatjuk ki, hogy lehet a szomszédod, vagy a buszon melletted ülő. A hogyanját nem ismerjük ennek, tehát, hogy ilyenkor egy nem létező személyként van itt, vagy képes úgy beszélgetni 5 percet valaki más testében, hogy az számunkra fél másodpercet sem jelent, de akkor ugye kihez beszélt, meddig, mikor és minek, de attól még hogy mi elképzelni sem tudjuk, azért szerintem ő meg tudja oldani valahogy. Szokott-e unatkozni? Egyedüli Isten, aki mindenek felett áll. A kérdés inkább az, mennyire lehet magányos. Szerintem minden könyvet olvasott, vagy olvassa folyamatában ahogy íródnak. Még az is lehet, hogy akkora művészetrajongó, hogy néha besegít. A legtöbb nagy mű keletkezésekor az alkotók bevallottan - még akkor is amikor nem alkalmaztak egyéb rásegítést - olyan hatások alá kerültek, amiket nem tudtak megmagyarázni. De azért megpróbálták, ilyenekkel, hogy ihlet, múzsa, tudatalatti, de aztán lehetett az bármi. Ha szokott enni, akkor azt valamilyen test formájában teheti, de nincs szüksége rá. Viszont a gasztronómia is egy művészet, minek hagyná ki.
2017. jún. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kinevezett arkangyalként nem tudsz Istenről semmit úgy hogy még csokit is kaptál tőle. Hát ez szomorú.


Na de komolyra fordítva a szót.

Kissé abszurd hogy egy nem fizikai entitást fizikai szokásokkal akarsz meghatározni. Szülinap. Ez már eleve abszurd mert az időt is Isten teremtette. Még a tudomány is alátámasztja hogy a világnak volt kezdete.

Evidens hogy így a többi dolog teljesen értelmetlen. Istennek nincs napi rutinja ő nem alszik. :) Abszurd is lenne.

Egyetlen megállapításod van amely helytálló. Nagy részt nem ismerjük őt de azért vannak dolgok amiket tudunk. Tudjuk azt is hogy mit gondol rólunk.

2017. jún. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

#8 Idióta azé' nem vagyok! :D De, nagyon köszönöm a részletes -és vicces- kommentet! Én is hasonlóan gondolnám el!


#9 (Ezt csak neked mondom, hogy most együtt röhögünk a kommenteken. Nem ismerte eddig ezt az oldalt ennyire, én pedig megmutattam, és rendkívül tetszik neki).

Mellesleg hogy csak "tisztázzunk engem": Tudatában vagyok a kérdésem bugyutaságának mértékében, azt már ti döntitek el, hogy szerettek-e bugyuta kérdésekre válaszolni. Mindhárom válasz jó. ;)

2017. jún. 5. 08:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!