Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire ismered Istent? Mit...

Ay carramba! kérdése:

Mennyire ismered Istent? Mit tudsz róla?

Figyelt kérdés

Ha engem kérdeznétek, én azt válaszolnám hogy nagyrészt nem ismerjük Őt.

Nem ismerjük a napi rutinját, azt hogy mit gondol (rólunk mondjuk), mikor van a szülinapja, mit szeret csinálni, mit utál, milyen a jelleme, hogyan viszonyul a tudományokhoz, miből van (a teste), szokott-e unatkozni, olvas-e könyvet, mi a kedvenc étele ha egyáltalán szokott-e enni, stb. stb.



2017. jún. 4. 21:19
1 2 3
 11/22 KZitus ***** válasza:

Szia


Ma már elmondhatom, hogy ismerem annyira Istent, hogy az életemet teljes mértékben rá bíztam, és minden élethelyzetben hozzá fordulok útmutatásért, mert Ő jobban tudja egyengetni az életemet, mint én.

De valamikor rengteg kérdésem volt, mint neked is, és másoknak is a hozzászólók közül. Az összes Istennel kapcsolatos kérdésemre megtaláltam a választ a Bibliából. Hiszen éppen azért íratta le, hogy megismerjük őt, mint Alkotónkat, Teretmtőnket.

Figyeld milyen felhívást iratott le számunkra: „Keressétek az Urat mindnyájan e föld alázatosai, a kik az ő ítélete szerint cselekesztek; keressétek az igazságot, keressétek az alázatosságot...” Sofóniás 2:3.

Tehát Isten szeretné, ha jobban meismernénk, ezért segít is minket embreket ebben:-) De ehhez szükséges néhány olyan tulajdonság, amely már alig van meg az emberekben...pl. az alázatosság, szelidség. Ez felétele annak, hogy engedje magát meismerni...Mennyivel jobb nimőségű így az ember élete! össze sem lehet hasonlítani :-)

2017. jún. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Na, ez szerintem is így van, már az, hogy nagyon is szeretné ha megismernénk. És nem csak úgy ahogy ezt vallási értelemben szokták használni, vagyis nem "csak" a megvilágosodást keresve.


Kérdező, én egyáltalán nem gondollak idiótának, a kérdésed sem bugyuta. Azt a részét komolyan gondolom, hogy nem igaz hogy keveset tudunk róla, inkább kevesek vagyunk (még) a megértéséhez. Az ember mindig próbálta elképzelni valahogy Istent, Isten mindig próbálta ebben segíteni az embert. Ebből kiindulva nem tudhatjuk melyik képünk milyen ráhatásból jött. Úgy értem, amikor még öreg szakállas emberként ábrázoltuk, akkor is csak a kort és a bölcsességet jelentette, az is lehet, hogy az akkori embert így vezette rá arra, hogy végtelen a létezése és a tudása. Nem olyannak látszik aki nagy felsőbbrendűségében elzárkózna előlünk, ha úgy vesszük képletesen és szó szerint is leereszkedett hozzánk.

2017. jún. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Tisztelt kérdező: Református egyházi keresztény valláshoz tartózo Isten hívő ember vagyok! A kérdésed nagyon jó tetszik mosolyt csal az ember arcára 😊. Isten ki mutatta felénk végtelen szeretetét élvezve a kegyelem által Jézusban aki Önmagát feláldozta miértunk hogy örökké tartó boldogságban éljünk Istennel és a Fiával és az Angyalokkal.
2017. jún. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

A kérdésed kapcsán biztosan a Teremtő Atya Istenre gondolsz. Én is szeretek Istenről gondolkodni magamban filozófálni róla​.

Régebben szkeptikus emberként élve az életem során rájöttem hogy Isten szeret minket kimondhatatlanul. És várja hogy velünk együtt éljen​ személyesen Örökkévaló dicsőséges pompázatos Szeretettben. 😊

2017. jún. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

A kérdésedre​ válaszolva az a véleményem Istenről hogy: Természetfeletti Szellemi Személy , Szellemi Lény valamilyen formában élő! Aki imád bennünket. És a Fiát és az Angyalokat a Sátánt a Démonokat​ is csak az Ő Istenképük torzult​ el sajnos a bűn miatt.

Miből kifolyólag él: Természetéből fakadóan.

De miképpen mégis miféle módon tudta tudja ezt meg valósítani ? Ezt nem tudjuk. Ő ilyen Lény!

Van Öntudata. Lényébol adódóan tökéletes Isten vigyázz ránk!

Nincs szülinapja mert Ő maga Szeretett Istene tulajdonképpen Ő maga a Létezés! Így tehát minden nap felköszöntjuk Őt hálával és Dicsőítő énekekkel.

Mivel Ő Lélek-Elet. Nincs szüksége ennivalóra és innivalóra sem.

Olvasni sem szokott mert minden tudomány az Ő tudásának köszönhetően került a világba. Könyvek magazinok internetes honlapokon keresztül is ki terjesztette számunkra az Ő tudásának mérhetetlen nagy gazdagságát bölcsességét szeretetét.

2017. jún. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Mit szokott csinálni ? Állandóan megállás nélkül szünet nélkül szűntelenul figyel minket életünket fenntartva és ehhez minden feltételt biztosítva minden teremtménye számára.

A Biblia által Istent​ meg ismerjük. De ez közel sem elég ahhoz mint ahogyan mi gondoljuk. Ő személyesen​ életed részévé szeretne válni még hozzá a Jézus Krisztusban való hitnek köszönhetően Szentlélek általi örömben.

Soha nem unatkozik nála ez a fogalom meghatározás érvényét vesztette.

Mivel tökéletes Isten így nincs szüksége​ emberi tulajdonságokkal​ való felruházásokra.

Kérdeznéd hogy de miért nem unatkozik ?

Azért nem mert Ő maga teljes mértékben meg van elégedve Önmagával Ő mindig boldog.

Mit gondol rólunk: Hogy segítségére szorulunk mindmáig! Szeretettel​ néz le ránk. Saját magunk ha rossznak ítéljük meg magunkat valami miatt még nem jelenti azt hogy Isten is így gondolkodik rólunk ahogyan mi gondoljuk magunkról.

2017. jún. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Isten gondolatát írtam le amit Ő jelentetett ki magáról Jézus Krisztus a Megváltó Fia által!

A Biblián kívü fel ismerheted Istent a Teremtése által a Világegyetemet is meg ismerheted már abba bele gondolni is nehéz számunkra milyen Intelligens Tervező kell legyen az aki meg alkotta mindezeket.

A bűn állapotát győluli Isten de a bűnös embert imádja.

Még majd az örök életben lesz rá alkalom hogy beszélgethessunk vele végtelen idő. 😊

Remélem nem zavartalak meg és hogy tudtam segíteni.

Isten segítségével tudtam ezeket le írni számodra.

Tisztelt kérdező.

2017. jún. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Az elmém rátalált egy új ebédlőasztalara, és azt hiszem meglátogatom még a későbbiekben, finom az étel amit rajta találtam! :D


Olyan jó érzés olvasni mások gondolatait és véleményét!

2017. jún. 5. 14:16
 19/22 anonim ***** válasza:
Szívesen 😊
2017. jún. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Az Istent,megismerhetnénk a természeten,és lelkiismeretünkön keresztül,ahol bejelentkezik halk hangján,de túl sok a zavaró hang.


Így járt a választott nép is,s amikor személyesen megjelent Fia testetöltésekor,a sok torz ismeret miatt nem ismerték fel Őt,mint Istent.Ezért megfeszíttették.


Én ismerem őt,mert keresem.

Keresem lelkiismeretem hangjában,a teremtett természetben,gyermekei szemében,ihletett írásában,a Bibliában.

2017. jún. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!